Skocz do zawartości

nina-pl

Members
 • Liczba zawartości

  384
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez nina-pl


 1. Panowie podpowiedzcie jaki olej czy inne mazidło wlać do kosiarki czeskiej , nigdzie nie mogę znaleźć.W polskiej mam olej i jest ok. kilka sezonów i nie muszę dolewać a w czeskiej ztr 210 i 165 jest pojeba... uszczelnienie i na mój rozum to olej musi uciekać a nie ma korka jak w polskiej,Kupiłem trzy bębnową ztr210 i po sezonie chce ją dopieścić i mam zagwozdkę..


 2. Witam , tak jak pisze tekmie któryś z odbiorników gubi prąd. Zazwyczaj jest to grzałka , czyli pralka bolier kuchenka itp.Odłącz wszystko i jeszcze raz sprawdź czy jest przebicie. teraz pytanie jak masz zrobioną instalacje tzn. jeden bezpiecznik na cały dom inaczej mówiąc starego typu, czy każde , lub grupa gniazdek pod kilkoma zabezpieczeniami nowego typu. Jeżeli po odłączeniu wszystkich odbiorników na wspólnym dla tego gniazdka zabezpieczeniu nadal na ujemnym biegunie masz prąd to znaczy że jest przebicie w puszce lub pod tablicą rozdzielczą. Jeżeli nie świeci to dobrze ,znaczy masz odłączone zerowanie najpewniej w puszce lub pod tablicą.


 3. Wielokrotnie widząc bociany w trakcie prac na łące dochodzę do wniosku że to są niebezpieczne szkodniki. Stado ośmiu, dziewięciu sztuk które chodzą za kosiarką potrafi w ciągu godziny ogołocić hektar pola ze wszystkiego co się rusza i nie zdąży uciec, pisklęta , jaszczurki , zaskrońce , małe zające, bażanty i kuropatwy!!! Słowem wszystko co dadzą radę przełknąć.


 4. Miałem ostatnio taki problem , mianowicie u pierwiastki LM, ncb wystąpił obrzęk tylnych ćwiartek , tak jak to przy płozie wygląda niestety nie udało mi się krowy złapać na pastwisku i tak chodziła kilka dni (ocieliła się 20 lipca) dwa dni temu zrobiła się smutna i powolna ,złapałem ją i okazało się ze ma zapalenie , wczoraj rano wet stwierdził że będzie trudne do wyleczenia i podjąłem decyzje że nuż. po południu dolna część była zimna i pojawiły sie zmiany martwicze na skórze , rano zapakowałem ją na auto i niestety po drodze padła a skóra na wymieniu normalnie aż czarna i śmierdziała. Czy możliwe że płoz może ograniczyć dopływ krwi do wymienia , dodam że była niestety zapasiona i miała nieprawidłowa budowę wym, tak zwane kozie wymię.


 5. Ciężko będzie zacząć od zera, ale pozazdroszczę Ci zapału !. Zrób bracie jakąś szkołę średnią o profilu rolniczym , bo bez tego masz zamkniętą furtkę do środków rolniczych , wyjedz na dwa , trzy lata na wyspy , tam zasuwaj na trzy etaty i jak wrócisz z jakąś kasą ,a w międzyczasie Ci nie przejdzie to zaczynaj.Opcja druga szukaj dziewczyny na gospodarce ,ale o szkole nie zapomnij.


 6. Wszystko zależy co na danym polu jest. Mi za łąkę na której zakopały się wibratory ( prawie jak czołgi ) zrobili koleinę 30 metrów i do tego pojeżdzili troszkę , tak że w sumie zniszczeń 30 arów , pełna rekultywacja i wytargowałem od nich 1500pln. myślę że jak bym sie uparł to 2000 za 30 arów też bym dostał.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...