Skocz do zawartości

jankris

Members
 • Liczba zawartości

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  lubelskie
 • INTERESTS
  maszyny rolnicze i nie tylko
 1. jankris

  class protector

  Jak to dochodzi do 800 obr. Pytałem czy przyspieszacz pracuje w pełnym zakresie obrotów, czyli od min do maks. Jeśli nie to trzeba sprawdzić dlaczego i naprawić.
 2. jankris

  class protector

  A działa Ci prawidłowo przyspieszacz.
 3. jankris

  Pszenica

  Podobnie u mnie po rubinie zostało bardzo dużo miotł. Oprysk w terminie późniejszym przy ciepłej pogodzie.
 4. Starałem się wytłumaczyć najprościej, ale widzę że trzeba jeszcze raz. Przestawiając na full dźwigienka obotów na pompie jest dociskana maksymalnie przez sprężynę do ustawionego zderzaka (śruba z reguły zaplombowana). Sa to obroty nominalne dla silnika i wynosza ok 2200-2400. Czy ktoś ci rozregulował pompę? Jeśli nie to co ty chcesz ustawiać, jak zmierzysz obroty silnika skoro nie ma tam obrotomierza?
 5. Z reguły sa dwie pozycje Start - wolne obroty, zapalanie, Full - praca. Do koszenia służy full, czyli ustawiasz dźwignię gazu na maksymalne obroty.
 6. pług - fraugde, pełna odkładnia, zabezpieczenie zatrzaskowe, waga ok. 1000 kg, ziemie lekko zakamienione kl 3-6, prędkość 6-10 km., spalanie 12-15 l/mth. agregat - predkość 10-12 km/h, spalanie 10-12 l/mth
 7. pług 4x 45 odwracalny, agregat upr. siewny z hydropakiem i siewnikiem 3m, talerzówki nie używam.
 8. Jak będę miał chwilę to poszukam w swoim.
 9. Pompka od spryskiwacza do szyb z przewodami i rozpylaczami (ze szroty jakieś 10 zł) plus bańka z zakiszaczem.
 10. Na 26 str. coś tam tłumaczyłem Powershift jest to ogólna nazwa stosowana przez wiele firm skrzyń z biegami zmienianymi pod obciążeniem na zasadzie mokrych sprzęgieł załączających i rozłączających poszczególne pary kół. PowrQuad stosuje od jakiegoś czasu JD dla swoich skrzyń tego typu. Jest ich kilka odmian. Są też kolejne wersje AutoQuad, AutoPowr itd oraz podkategorie Plus, Eco itd. Natomiast Tobie zapewne chodzi o skrzunie PowrQuad w wersji SE z 2000r. Cztery zakresy i cztery biegi zmieniane przesuwaną dźwignią oraz rewers mechaniczno-hydrauliczny. Tu nie ma żadnego komputera i o zmianie prędkości sam decydujesz popychając dźwignią która za pomocą linki przesuwa suwak rozdzielacza hydraulicznego w skrzyni kierując olej na odpowiednie sprzęgło. obroty silnika regulujesz naciskając pedał gazu. Ot cała filozofia.
 11. SpecjalEdition dla mniej zamożnych klientów, gorsze parametry pompy hydraul, czasem silnika(bez CR), skrzynie biegów od synchro, rewerser do powrqad 16/16 (ale z biegami zmienianym bez sprzęgła przez przesuw dźwigni), skromniejsza kabina i zazwyczaj węższe opony oraz mniej innych dodatków.
 12. Spalanie bardzo zależy od techniki jazdy (obroty silnika) i doboru przełożenia (zbyt niskie lub zbyt wysokie). Moim zdaniem może to być nawet różnica dwukrotna. Spalanie tego ciągnika przy obciążęniu na 2/3 waha się na motogodzinę od: 6l -praca z łądowaczem, 8- lekki transport, 10- siew agregatem 3m, 13 - orka. Przy orce liczy się jej głębokość i szybkość oraz rodzaj gleby i ogumienie na ciągniku - średnio 15 l/ha.
 13. Powiem Ci że najprawdopodobniej nie masz żadnego problemu, ponieważ ten ciągnik ma 100 kM i jeżeli ciagniesz przyczepę z ładunkiem pod górę na najwyższym biegu (skrzynia 40 km/h) to ma prawo zwalniać. Jeżeli prędkość zmniejsza się proporcjonalnie do spadku obrotów to wszystko ze sprzęgłem i silnikiem jest OK. Miałeś poprzednio zetora więc też się nie dziwię że przyzwyczaiłeś się do chmury dymu nad nim, ale teraz masz JD i możesz się zdziwić ale ten sprzęt (ten model) wogóle nie dymi przy maksymalnym obciężeniu jak też i zaraz po zapaleniu. Zdarza się że jak się zagapię w pługach i pójdą za głęboko mogę silnik zadusić, ale dymu nigdy nie zobaczę. Życzę bezawaryjnej i miłej eksploatacji.
 14. Rusz na półsprzęgle z najwyższego biegu pustym ciągnikiem. Jeśli ci się uda w miarę szybko osiągnąć pełną prędkość to sprzęgło jest OK.
 15. Nie odpisałeś jak z tym zapalaniem, czy dalej masz ten problem. Jechałeś i tak poprostu zgasł? Może były wyboje i trzęsło ciągnikiem? Czy masz teraz dobry akumulator i wszystkie bezpieczniki OK"?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...