Skocz do zawartości

Farmer z Mazowsza

Members
 • Liczba zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Farmer z Mazowsza

 1. W tym roku były testy Farmtraców w AGROmechanice. W numerze grudniowym było o tym największym. można poszukać na www.agromechanika.net.pl
 2. Farmer z Mazowsza

  Ciągnik Kubota

  W AGROmechanice były dokładne testy ciągników Kubota. Chyba razem do tej pory to 6 albo 7 traktorków było. Nawet ostatnio to ten 128konny opisywali. Widziałem, że raczej nie czepiali się, bo nie byłoczego. Można poszukać na www.agromechanika.net.pl
 3. Farmer z Mazowsza

  Perz

  Z doświadczenia wiem, że najlepszą uprawą eliminującą perz jest gryka. bardzo dobre efekty uzyskałem w zeszłym roku - wzrost perzu ograniczony w 90 %. A grykę można sprzedać.
 4. To jest film, a nie jakieś tam głupoty z youtube: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c97bf565f1073e6f http://www.allegro.pl/item503298587_film_d...y_rolnicze.html
 5. AGROmechanika nr 10/2007 - test fotona - wyczerpujący i wydaj mi się, że obiektywny
 6. I jeszcze jedno - bo zapomniałem - wkurza mnie coraz bardziej, że połowa to reklamy.
 7. Widzieliście ostatnią topagre? Ooo matko... chyba już naprawdę nie mają pomysłów o czym by napisać - 15 czy więcej stron o tym co będzie na Bednarach. Za co ja płacę? za przepisywanie strony internetowej PIGMiUR? Wstyd!!!
 8. Foton - dziadostwo, a Kioti ponoć jeszcze gorsze. Tanie mięso psy jedzą.
 9. Do krzysiedd: Czy mógłbyś podać jakiś adres mejlowy do siebie? Mam kilka istotnych dla mnie pytań w sprawie kompresora. Z góry dzięki.
 10. Farmer z Mazowsza

  Jęczmień

  Sorki, ale w poprzednim poscie coś mi się poj...ły cytaty.
 11. Farmer z Mazowsza

  Jęczmień

  kto Ci podał takie terminy siewu ja sieję do 20 września i nie mam problemów ,zbyt wczesny siew to dużo masy zielonej która pleśnieje pod śniegiem,polecam odmianę Vanessa jeszcze u nas nie zarejestrowana ale sypie zaje....ie. wysiew 160 kg/ha Zbierałem w tym roku Traminera - hmmm... są lepsze odmiany. Wrażliwy na suszę i średnia odporność na mróz. Plon - taki sobie - 4 t/ha. Ale ładne ziarno.Chciałem w zeszłym roku kupić Bażanta, ale nie było gdzie. A teraz ja potrzebuję pomocy - czym zwalczyć kurewski perz w jęczmieniu ozimym? Z glyfosatem nijak nie zdążę, więc muszę czymś po siewie. Tylko nie piszcie o Apyrosie. Pzdr
 12. Farmer z Mazowsza

  Zetor Proxima

  Witajcie Na Festiwalu Starych Ciągników w Wilkowicach rozmawiałem z jednym gościem z AGROmechaniki i powiedział, niby to w tajemnicy, że w październikowym wydaniu pokażą test Proximy po ok. 500 godzinach pracy. Ale szczegółów nie chciał zdradzić. Ciekawy jestem wyników, bo sam przymierzam się do nowego ciągnika i zastanawiałem się m.in. nad Proximą. Jeśli możecie to podzielcie się swoimi doświadczeniami z tą maszynką. Z jakimi narzędziami ją agregujecie? Pzdr
 13. Farmer z Mazowsza

  Ciągniki Ursus

  Witajcie. Czy ktoś z Was jeździ lub jeździł tym najnowszym Ursusem 7524 ze stukonnym silnikiem? Ciekawi mnie co wart jest ten traktorek. Coś tam kiedyś o nim czytałem, ale tylko parę zdań było. Ale to za mało, żeby wyciągać wnioski. A na stronie Ursusa nijakich informacji w tym temacie. Jeśli ktoś może podzielić się opinią, to bardzo proszę.Chętnie poczytam.
 14. Farmer z Mazowsza

  Ciągnik Kubota

  Właścicielem Kuboty nie jestem, ale ostatnio rozmawiałem z redaktorem AGROmechaniki i wiem, że w numerze wrześniowym -09/2007 zamieszczą test Kuboty ME9000, który sami przeprowadzili w jednym z polskich gospodarstw. Niestety, mimo moich próśb nie chciał mi zdradzić szczegółów. Powiedział mi tylko, że teraz testują Fotona (?) i Zetora Proximę.
 15. Farmer z Mazowsza

  Pługi zagonowe.

  Ja do 82-konnego Fendta kupiłem 4-skibowego Overuma półzawieszanego (zagonówkę) z 2 ręki, z największymi odkładnicami. Na zlewnej ziemi ma co robić, ale przynajmniej nie muszę dociążać przodu, bo już np. duża obracalna trójka nim huśtała. Tylko przy półzawieszanym trzeba mieć gdzie zawracać. Ale przy odrobinie wprawy, to i na małym kawałku da się wymanewrować. Wycieki oleju to norma z używkach - przecież uszczelnienia siłowników tez mają określoną żywotność.
 16. Ładny 936 po raz pierwszy był pokazany w 2005 r. na AGRITECHNICE jako nowość - pierwszy ciągnik, który zasuwa 60 km/h. Widziałem go wtedy na wystawie - ludziska tak go obstąpili, jakby Fendta nie widzieli. A w marcu tego roku miałem okazję się nim przejechać na pokazie, który organizowało Korbankowo. Nawet przyjemnie.
 17. A ja od samego początku prenumeruję AGROmechanikę. I jestem bardzo zadowolony z gazetki. Sam skończyłem uczelnię rolniczą i powiem, że przynajmniej głupot nie piszą. Mam też RPT, więc mogę porównać. AGRO wychodzi trochę drożej od rolniczego, ale wiadomości wg mnie są z najwyższej półki. Wiadomo - jakość kosztuje. Poza tym rpt przychodzi do mnie tak ok. 10 dnia miesiąca, a AGROmechanika 2-3 to najpóźniej. A jak kto się lubi zachwycac plakatami, to w AGRomechanice też są - i to znacznie lepszej jakości niż w rpt, z którego zamierzam zrezygnować.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...