Skocz do zawartości

Kozia Zagroda

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 1. Dzięki za miłe powitanie. Jeśli będą pytania to chętnie pomogę w miarę swoich możliwości.
 2. Januszu 102 to powinna być uwaga do moderatora. Ktoś rozpoczął temat wpisując błąd i pozostali nie bardzo mają coś do powiedzenia. Zwłaszcza, że tu nie można poprawić własnych postów, a błąd zawsze może się zdarzyć. Warto, więc zaznaczyć, że hodowla pisze się przez samo H, a chów przez CH. To jednak są szczegóły nie mające znaczenia dla sedna tematu.
 3. Przepraszam że podwójnie napisałem jeden post. To przez pomyłkę szkoda że tu nie ma możliwości edytowania własnych tekstów. Odpowiem jeszcze na pytanie czy sie opłaca sprzedaż własnych wyrobów jeśli nie będzie zbytu na mleko? Zdecydowanie tak! Pierwsza korzyść to jednak użytek własny. Jeśli przestaniesz kupować mleko, sery, masło i mięso to zaoszczędzisz kilka tysięcy rocznie. Tak jest na początku gdy zaczynasz i zdobywasz doświadczenie. Są rodziny w Polsce które już dziś utrzymują się głównie z kóz i nie sprzedają mleka w hurcie. Sprzedają wyroby na miejskim targu, dostarczają do mieszkań klientów lub u siebie w gospodarstwie. Najwygodniej jest jednak sprzedawać mleko ponieważ nie wymaga dodatkowych prac.
 4. Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty. Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej. W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa
 5. Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty. Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej. W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa
 6. Jak widać zainteresowanie kozami jest mniejsze niż ślimakami czy danielami. Śmieszy mnie to ponieważ kozy to pewniejszy interes niż eksperymentalne hodowle zwierząt egzotycznych. Osobiście mam niewielkie stado ale systematycznie zdobywam doświadczenie i udoskonalam je genetycznie. Za mleko w skupie można dostać około 1,5 zł a w sprzedaży bezpośredniej od 5 do 7 zł Taka cena obowiązuje w sklepie. Trzeba też pamiętać ze mozna samemu produkować sery i masło.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...