Skocz do zawartości

ziomfarm

Members
 • Liczba zawartości

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ziomfarm

 1. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Ja też co roku mam duże problemy z miotłą. Mam kawałek gdzie jest z nią duży problem. W tym roku planuje zastosować 3 litry Protuganu na hektar. Jak myslicie czy da rady ją zniszczyc? Warunki nie pozwoliły popryskac na jesieni i musze teraz czym predzej pozbyc jej sie z pola. Czekam na porady
 2. ziomfarm

  Pszenżyto

  Witam Którą odmianę sposród - Kitaro, Dinaro, Baltiko, Woltario, Fidelio mam wybrac?? Jedną odmiana spośród tych pięciu. Dodam że mam zziemie średnią (IV klasa). Pozdrawiam
 3. ziomfarm

  Pszenica

  Witam MAm do was pytanie. Czy warto mi opryskiwać pszenice zimową, odmiana Bogatka przeciwko chorobom grzybowym? Spodziewany plon 5-6 ton. I czy w ogóle mogę teraz popryskać gdyż pszenica znajduje się w fazie początków kłoszenia. Lada dzień kłosy wyjdą. Bede wdzięczny o szybkiem porady. Bo jesli uwazacie ze trzeba to bede musiał zakupic Artea i pryskac.
 4. ziomfarm

  Pszenica

  Popryskałem na jesienie oziminy. Czyli Piotr sądzisz że to dobre rozwiązanie. Czy większość azotu nie jest wymywana jak pisał viohman? Też myślę ze im wcześniej tym lepiej i większy plon ale jak to sie ma w praktyce.....
 5. ziomfarm

  Pszenica

  trzeba trochę rozruszać to forum. Sytuacja wygląda następującą większość pola mam bez melioracji i zastanawiałem się żeby wiosną przed roztopami póki jeszcze jest ziemia zmarznięta wjechać z azotem na zboże. Co o tym sądzicie? Kto jest za a kto woli poczekac
 6. ziomfarm

  Pszenica

  Pelican 550 SC do odchwaszczania pszenicy ozimej to dobry środek?Chodzi mi głównie o fiołka i chabra. Czy moze alister? Za pelican chcą 120zł/ha a za alister 140zł/ha. Co o tym sądzicie? Jeszcze jedno pytanie . Czy po zastosowaniu Glean po zniwach urosnie mi gorczyca na poplon?
 7. ziomfarm

  Pszenica

  Właśnie ja tez mam problem z chabrem. Jakie środki polecacie na jego zwalczanie jesienią.Czekam na propozycje
 8. ziomfarm

  Rzepak

  Pierwszy raz w tym roku mam zamiar siać rzepak. Chciałbym zapytać ile kg/ha wysiewa się odmiany mieszańcowe a ile populacyjne. będę siał to na ziemie IVa/b.
 9. ziomfarm

  Rzepak

  Witam Zastanawiam się nad odmianami rzepaku na ten rok i chyba skusze się na Nelsona (widzę ze pozytywnie go oceniacie) i może na odmianę populacyjną Bojan. Co o tym sądzicie . Może zamiast Bojan jakąś odmianę mieszańcową. Co radzicie???
 10. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Co sądzicie o tych odmianach Figura i Ludwig??? Jakie inne odmiany polecacie? Czekam na wasze odpowiedzi
 11. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Jakie środki polecicie na oprysk na grzyba w pszenicy ozimej. Chce wykonać jeden zabieg. Co myślicie o środku alert?? Czy można razem zastosować odżywki siarczan i mocznik, czy lepiej oddzielnie?? Prosiłbym Was aby jak będziecie podawać środki to abyście podali przy okazji cenę w przeliczeniu na 1 ha. Czekam na odpowiedzi. Pozdro Very Happy
 12. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Jakie środki polecicie na oprysk na grzyba w pszenicy ozimej. Chce wykonać jeden zabieg. Co myślicie o środku alert?? Czy można razem zastosować odżywki siarczan i mocznik, czy lepiej oddzielnie?? Prosiłbym Was aby jak będziecie podawać środki to abyście podali przy okazji cenę w przeliczeniu na 1 ha. Czekam na odpowiedzi. Pozdro
 13. ziomfarm

  Pszenica

  Czyli co radzicie mi zastosować Lintur z odżywkami? CZY aby na pewno nie zaszkodzi to mojej pszenicy i wspomoże działanie herbicydu?
 14. ziomfarm

  Pszenica

  tak chaber mam już dosyć sporo rozwinięty. Chcę usunąć tylko chwasty dwuliścienne (jednoliścienne usunąłem zabiegiem jesiennym). Jaką mieszankę proponujesz konkretnie? i co sądzisz o moim planie nawożenia dolistnego(czy połączyć z zabiegiem na chwasty czy lepiej oddzielnie)? Zachęcam do wypowiadania się tez innych z forum. Pozdro
 15. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Jakie srodki chwastobójcze polecicie na wyeliminowanie chabru w pszenicy ozimej?Zastanawiam się nad Linturem, ponoć jest dobry. spotkałem sie z opinią ze szkodzi na rośliny następcze,a chce po pszenicy posiać rzepak. Co o tym myślicie? Po opryskaniu chwastów chciałbym gdzieś po tygodniu polecieć z odżywkami :1L Plonvit Z , 2,5%siarczanu magnezowego jednowodnego , tytanit 0,2L , 15% mocznika. A może połączyć oprysk z odżywkami ze środkiem chwastobójczym czy lepiej oddzielnie? CO o tym wszystkim sądzicie?
 16. ziomfarm

  Pszenica

  Ma sypnąć 6-6,5t/ha(a może i 7t ). Maciek to co zastosować route tuż po pierwszej dawce azotu ( a może w tym samym czasie??)???
 17. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Jakie odżywki,herbicydy i fungicydy stosujecie wiosną?. I jakie dawki azotu sypiecie na swoje zboża?? Ja u siebie mam zasiane dwie odmiany Bogatke i Tonacje (250kg/ha) na glebie IVa. Mam zamiar zastosować na początku wegetacji 200kg saletry amonowej. Potem w fazie pełnego krzewienia popryskam odżywkami: Route, Basfoliar 36 Extra z mocznikiem (stężenie 15%) i siarczanem magnezu. Mam nadzieję ze nie będzie potrzeby używania herbicydów(jesienią popryskałem LEgato w mieszance z MOczuga). Co myslycie o moim planie nawożenia???
 18. ziomfarm

  Pszenica

  JAkie nawozy dolistne stosujesz i kiedy?????
 19. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Jakie stosujecie nawozy i w jakich dawkach na start wiosną?? I jakie nawozy dolistne na pszenice ozimą??
 20. ziomfarm

  Zioła

  Witam Wie ktoś ile kosztuje nowiutka suszarnia do ziół ?? ( np. firmy Hamech)???? Pozdrawiam
 21. WItam Prosze o podanie stronki z crackiem do JOhn Deere NOrth . Prosze pomóżcie!!!!
 22. ziomfarm

  Pszenica

  JAk myślicie moge smiało mieszac Legato Plus z MOczuga 75 wg??. MOczuga to przeciez odpowiednik Glean( zawiera te same składniki). Na etykeicie pisze że Legato z Glean można. Co o tym myslicie??
 23. ziomfarm

  Pszenica

  Witam Mam zamiar zastosować Legato Plus w mieszance z Gleanem. mam nadzieje ze nie będzie potrzeby poprawiać wiosną. Czy myślicie że to dobry wybór??
 24. ziomfarm

  Pszenica

  WItam W tym roku na oprysk jesienny pszenicy zastosuje Maraton. CZy myslicie ze to dobry wybór?. CHciałbym tez domieszac odzywki (np. Insol PK) . Podobno taka odżywka bardoz wzmacnia pszenice. Czy myslicie że jest sens stosowac odzywki jakies na jesien>??
×
×
 • Dodaj nową pozycję...