Skocz do zawartości

der-brol1

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • INTERESTS
  Rolnictwo
 • OCCUPATION
  Rolnik
 • WLM
  der-brol@wp.pl
 1. Jeśli już kupujecie Obrotowy pługi to polecam wersje CORN nawet jak nie macie kukurydzy, pług lepiej odkłada i nie zapycha się dłuższą słomą, przy IBISIE jak jest po Życisku lub dłuższa słoma albo świeżo po talerzówce to problem, dlatego CORN jest lepszy. Posiadam od 2lat Ibisa XXLS4+ i jest OK. Oram na 42 na korpus w całości~1,7metra. Prawdę mówiąc nie miałem czasu przestawić na 48cm, ładnie odkłada na 42 więc nie ruszam. Głębokość ok.22cm.(nie jestem zwolennikiem głębokich orek). Jeśli nie trzeba to staram się nie ruszać głębiej bez potrzeby. Do pługa MTZ1221A. bez problemu, jedynie na przód dorzuciłem 500kg. Podstawa to dobre ustawienie pługa tak aby nie ukosowało przednich kół(czyli pierwsza skiba), następnie na odbojnikach bardzo ważne(ma wpływ ma zużycie paliwa), a koło podporowe musi być z dętką, ja miałem bez i schodziło powietrze bo ziemie nieraz podpycha. Na zaoranie 1Ha spala w przedziale 15,5-17,5Litra. Gleba średnio 3b-4a,b lekko gliniasta. Po orce najpóźniej na trzeci dzień trzeba doprawić bo będą bryły(duże i dużo, mozaika). Jak miałem zagonowy to chciałem obrotowy a teraz szukam-zastanawiam się w kierunku dobrego Pół-zawieszanego Zagonowego bo mam duże działki każda śred. po 30Ha. Zawsze są + i – każdej opcji.
 2. Co do używki to nie polecam, kupiłem holdera i uszkodziła mi się pompa wodna(pokrywa do pompy kosztowała 250 Euro), za pół roku zepsuła mi się więc nawet jej nie robiłem bo zestaw naprawczy do tej pompy to jedyne 750 Euro i kupiłem nową pompę za 3000Zł-AR200. teraz ok. ale inne części też są drogie a zamienniki nie pasują więc przy kupnie używki Zachodniej lepiej się zastanowić.
 3. der-brol1

  Ciągniki FORTSCHRITT

  Witam, miałem ZT300 i ZT303 przez 6lat, części polecam do nabycia w Starej Agromie W Gorzowie Wlkp. Mieli wszystkie częsci do sprzętów produkcji DDR.tel.957224486, kupowałem części do ZT300 i B200:) Orginały(nie zamienniki).
 4. Powiem z doświadczenia że niema większego znaczenia firma opryskiwacza, ważny jest jego stan w Moskicie musisz jedynie uważać na głowice potrójne bo zależy jakiej firmy, niektóre potrafią pękać lub wykruszać się (kiepski plastik). Ważne aby wydatek pompy wyniusł~150L.(5% Pojemności zbiornika na mieszadło i z 2litry na rozpylacz czyli 30lit. + mały zapas10%). Producenci pomp podają wydajność przy ciśnieniu '0' Tyle z gróbsza. (zwruć uwage na stabilizacje belki, przydaje się).
 5. Problem kolegi wynika z tego że przestawił pług na odbojnikach co spowodowało zmianę konta skrzydła odkładnicy względem odkładanej skiby. Czyli skiba zamiast ładnie się odwracać sztorcuje się jak przy orce zimowej i ziemia stawia większy opór dla pługa. Dużo zależy od rodzaju gleby. Jeżeli pług za mocno leży to ścierają się szybciej końcówki lemieszy. Pług należy tak ustawić aby LEMIESZ ścierał się równomiernie, chyba że są dłuta wtedy należy ustawić pług na odbojnikach tak aby na każdy lemiesz zużywać z min. 2 dłuta. Do dużych obrotówek dłuto kosztuje~17-30zł a lemiesz niekiedy ponad 100zł (z dobrej stali). Więc ze względów ekonomicznych lepiej zmieniać dłuta niż lemiesze.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...