Skocz do zawartości

Rysiu Ochucki

Members
 • Liczba zawartości

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Mazowsze
 1. Rysiu Ochucki

  Czarna lista ubojni

  Broń Boże nie opluwam Ciebie Diana. Brojler kurzy, zgadzam się. Jedność i zaufanie - stado rodzicielskie, wylęgarnia, Wy- stado towarowe - ubojnie. Niech każdy robi najlepiej to, co potrafi. Zacząć od siebie samych. Tak powstaje jakość, i konkurencyjna cena, - udawało się do tej pory, patrzeć na liczby (chyba 2012 Polska lider na skalę europejską). Damy radę. Sekretarek do parzenia kawy, jak niektórzy głoszą, nie zatrudniać. Kawę robić samemu. Trzymajta się. Rysio Wam życzy - dzisiaj chłopskie święto, to i może trochę tak irracjonalnie.
 2. Ta, podobnie, tylko schody mam z marmuru i kwadratowe filary, tak architekt doradzil...
 3. Ruch jest ale 71netto:-( Nie biadolić ciągnąć cenę !
 4. To jest post Joli1 z 24marca tego roku: Przy aktualnych cenach pasz, zwyżce Vat, kursie euro ,szczepienia + witaminy, z amortyzacją , kredytem , energia, ogrzewanie , obsługa , woda, ściółka,dezynfekcja, koszty badań i monitoringów czyli dokładnym wyliczeniu tak jak robi to każda firma , przy uzysku śr. 155 szt. jaj do 58 tyg. - koszty produkcji jajka wylęgowego to 0,96 zł, w innym przypadku generuje się straty i jest dokładka. Hodowcy reprodukcji mają ten kłopot, że nie mogą przerwać produkcji bo cykl trwa ok. 58-60 tyg. tj. 24 tyg.odchowu czyli pół roku pompowania kasy w stado a potem ewentualnie odzyskiwanie pieniędzy bo dziś o zarobku przy tych cenach raczej można tylko pomarzyć. Jeśli tak dalej pójdzie to z następnymi wstawieniami jeśli ceny jaj nie pójdą do góry będzie krucho, bo wielu będzie miało spory "debet "w bilansie. pozdrawiam. KONIEC CYTATU. TYLKO POGRATULOWAC!!!
 5. NO Jola1-co wie (prawie)wszystko- zapodawaj, hej-!
 6. Koleżanko Jolu1 - mam wrażenie że tracisz dystans - trza trochę się wyluzować. Cytujesz samą siebie, uskuteczniasz prymitywny marketing w poprzednim poście, a ta cała pisanina o trybikach, ogniwach, mechanizmach, jedności to nic odkrywczego i trąci mi jakąś obłudą. Daj odpocząć.
 7. Rysiu Ochucki

  cena brojlera

  No i fajnie, witam również, mamy na forum drobiarstwo nowy temat - "cena brojlera", już chyba czwarty z kolei. Bałagan jak diabli.
 8. No Jola1 - wreszcie jakiś post od ciebie który w miarę rozumiem a po części się nawet zgadzam . Chyba lepszy dzień. Tylko żadnej informacji o cenie.
 9. (73gr+wartość biol.)+vat tak już długo długo...
 10. 1.A cóż to jest Kamyk ten certyfikat IKB? 2. 73netto + wart. biologiczna 3. Paszociągi Używam pałzakowego - prostota konstrukcji, po skończonym cyklu demontujesz na części pierwsze, wymoczysz, wymyjesz wydezynfekujesz. Kury mają na co podskakiwać - właściwy odruch przy włażeniu do gniazd i automatycznych i zwykłych. To wg mnie jego zalety w porównaniu do paszociągów spiralnych. No i jest tańszy. Wady: Upierdliwości przy demontażu i ponownym montażu. Zapycha się - jak używasz to wiesz co mam na myśli- trzeba przy karmieniu latać i doglądać, przynajmniej u mnie. Co mnie wqrwia najbardziej- kontuzyjność -poranione łby, wisielce na "grillach" i narożnikach itp. Wydaje mi się że spiralne są mniej pracochłonne (w czasie przerw ) jak i w codziennej obsłudze - chyba nadają się do pracy w automatyce (tzn. pasza idzie sama bez obecności człowieka). Bo w przypadku pełzaka tego sobie nie wyobrażam. Sorki za przydługie wywody.
 11. Rysiu Ochucki

  Ogłoszenia

  Nie wiem jak pozostali ale ja delikatnie, bardzo delikatnie rzecz ujmując WYMIOTUJĘ takimi reklamami. Przyłączam się do Twoich wymiocin i polecam ANTYPAV Max, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
 12. Ciekawe ile wg Ciebie powinien kosztować litr mleka, kilo żywca wieprzowego, brojlerowskiego... Troche umiaru. Branża to może tracić przez ludzi wypisujących takie glupoty.
 13. Rysiu Ochucki

  Ogłoszenia

  Ta no mam kilka Wolsztyn Margonin Ilowo 0,1-1 gr od jaja nałożonego, cena negocjowalna:)
 14. No kurczaq, za intymne pytania jak dla mnie, więc napiszę tak jak Ty - ogólnikami, 0,62netto do najlepszej wylęgarni w mazowieckiem
×
×
 • Dodaj nową pozycję...