Skocz do zawartości

rolek

Members
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Kupowałem w styczniu po 7tys za ha w sumie tego było 7,5ha w czterech kawałkach za IV klase na podkarpaciu. Podejrzewam, że ceny klas III,II,I będą relatywnie wyższe wszystko zależy od tego jaka powierzchnia w jednym rozłogu. Mysle ze koło 10 tys jak nie więcej za ha.
 2. No i co z tego za 3 lata ma prawo pierwokupu, przy założeniu, że dzierżawa wieloletnia.I kupi po wywoławczej nie musząc płacić nikomu odstępnego.To i tak mało byłem na przetargu co gościu za rok dzierżawy 1ha dał 250q pszenicy!
 3. rolek

  kupić..?

  ani pola golfowego, ani baru,ani domku.....dokupię jeszcze 5ha i posadzę las:-) Już myśleliśmy że będziemy mieć za friko wstęp do czerwonego domku Jestem zawiedziony, Ramzes dobrze radził, a teraz co, partyzantkę będziesz zakładał. Cóż zadecydowały w tym przypadku względy ekonomiczne niż społeczne:-)
 4. rolek

  kupić..?

  ani pola golfowego, ani baru,ani domku.....dokupię jeszcze 5ha i posadzę las:-)
 5. rolek

  kupić..?

  no i kupiłem:-)
 6. rolek

  kupić..?

  Okolica średnio rolnicza,ale niedaleko od bieszczad. No i doprowadzenie tego nieużytku to też będzie duży koszt. Toteż się zastanawiam
 7. rolek

  kupić..?

  Czy tez warto..kupić prawie 7,5ha w czterech kawałkach 4.5ha ,1.5ha oraz 1ha i 0,5ha na podkarpaciu klasa gleby IVb-V nieużytkowane kilka ładnych lat miejscami nawet powiem szczerze ładnie zarośnięte:-), ale w ewidencji gruntów bez żadnych Lz.Tylko R i Ps i Ł.Gość woła 7 tys za ha.
 8. Zgadza się.Proszę zauważyć ceny gruntów rolnych w UE są uzależnione od wielkości kraju jak i liczby ludności.Dlatego w Polsce realną no i średnią ceną za ha powinno być około 6-8tys Euro.
 9. w prow 2007-2013 przewidziane są podobne warunki dopłat do "sadów ekologicznych" w tym orzecha włoskiego zmieniają sie jedynie warunki co do powierzchni z tego co pamiętam w prow 2004-2006 nie było ograniczeń co do powierzchni, prawdopodobnie wnioski rolnośrodowiskowe będzie mozna składać wraz z wnioskami OB w 2008 roku,odnośnie sadzonek ważne jest żeby były szczepione, a nie z siewek bo te powiem szczerze są g... warte no chyba że komuś zależy jedynie na dopłacie równającz z ziemią po 5 latach swoją pseudo uprawę
 10. Jeśli orzechy są nie szczepione powyższa plantacja orzecha włoskiego nie przedstawia większej wartości, oczywiście nie odnoszę sie tu do ceny samego gruntu rolnego.Bo każdy może posadzić sobie te 100-120 krzaków(siewek) i mieć takową dopłatę.Biorąc pod uwagę cenę gruntu to - IV klasa realna cena około 9,5tys zł- średnia krajowa
×
×
 • Dodaj nową pozycję...