Skocz do zawartości

SUZI25

Members
  • Liczba zawartości

    111
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez SUZI25


  1. Panowie, dajmy sobie spokój z rozmową z tym Panem, jak sama nazwa wskazuje- PROWOKATOR, to jest tu po to aby denerwować ciężko pracujących ludzi. On chyba nie wie co to rolnik i ja to ośmielę się porównać rolnictwo do hazardu. Bo cały rok śię jeździ na pole, "tonami i litrami" kładzie pieniądze a nie wie jaki będzie efekt, czy będzie dobry plon czy słaby, czy pogoda nie dopisze, a jak sprzątnie to tez nie wie czy sprzeda z zyskiem a może jeszcze dołoży!!! tu niczego nie można być pewnym a jak rolnicy domagają się podnoszenia bezpieczeństwa przynoszenia zysku to taki ....(brak słów) pisze jakieś żarty i docinki!!!!


  2. a dlaczego nie na wom? No chyba że nie masz ciągnika. Ja kupiłem na wom i chwalę sobie. W gospodarstwie zawsze jakiś ciągnik jest na chodzie. Taki agregat nie często się używa, a wiadomo że spalinówka co jakiś czas musi być odpalana bo szlak ją trafi. Mój ostatnio nie chodził cały rok a przyszła godzina i pod ciągnik i wszystko działa!!!


  3. Dokładnie joti. I powiem więcej przy stosowanou TMR-u występowanie kawśnicy jest nie spotykane. A dlatego iż wszystko jest wymieszane, i paszę treściwą jedzą razem z objętościową. Nie ma że zjedzą łopatę śruty z dodatkami a dopiero potem biorą się za kukurydzę!!!


  4. witam. zamierzam budowac 2 silosy przejazdowe na kiszonkę z kukurydzy, ewentualnie jeden mniejszy na młóto browarniane. chciałbym wiedzieć czy na budowę silosu trzeba mieć zezwolenie jakie są kryteria co do odległości od działki sąsiada,od płyty obornokowej, skąd wziąść plany,jak wykonać zbrojenie ścian, czy znacie może firmy które wykonują takie prace lub sprzedają gotowe prefabrykaty np '' L''.

    proszę o pomoc i pozdrawiam

    Na temat zezwoleń to za dużo Ci nie powiem, ale wydaje mi się że coś takiego jak na płytę gnojową. Ale ja chciałbym Ci powiedzieć, że jeżeli miał byś taką możlewość, to sam sobie postaw taki silos. Murarza to pierwszy lepszy Ci postawi, a koszty napewno będą o połowe mniejsze niż kupienie gotowych bloków!!!!


  5. czy ktoś kupuje gazete Nowoczesne Uprawy? czy jest warta polecenia lub jakąś inną polecacie o podobnej tematyce

    Ja miałem okazje czytać kilka numerów Nowoczesnej Uprawy, i tak aż bardzo to ta gazeta to mnie nie zachwyciła!! Może dlatego że wolę czytać o maszynach, niż o polu, no ale każdy ma swój gust!! Ja prenumeruje RPT, i Top Agrar + bydło. Uważam że dla gospodarstwa takie czasopismo o zróżnicowanej tematyce jest najlepsze, a dla młodych polecam RPT!!!!


  6. dzisiaj wyciągnołem zawór który blokował dopływ oleju do silnika od tyłu (że tak powiem) i odrazu było lepiej. a czy ktoś się orientuje ile może kosztować nowy nóż.

    ceny to nie wiem, bo to zależy jakiej firmy, ale nie łudź się nadzieją że pojedziesz do jednego sklepu i odrazu Ci takie przywiozą. Nie wiem, ale wydaje mi się jak by ci zrobiono taki nuż na zamówienie w jakiejś firmie.


  7. Witajcie!Posiadam gospodarstwo o areale 20 ha. i jestem nastawiony na produkcje trzody. Ale jak widze opłacalnosc to mi sie odechciewa, i mysle o przestawieniu na produkcje mleka(posiadam budynek na 25 krów dojnych).Wiec zwracam sie z pytaniem czy oplaca sie zmieniac kierunek produkcji.Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje.

    Jeżeli masz oborę przystosowaną dla krów to masz już pół sukcesu!!! Wyposażenie obory, i zakóp krów to mniej więcej tyle sam kosztuje!!! przy zmianie produkcji musisz być przygotowany na problemy jaki napewno spotkasz na począdku bycia "mleczarzem"!! Musi wziąść pod uwagę nie tylko miejsce w budynku, pole, czy ilość sztuk. Nie wiem jakie jest Twoje doświadzenie z Chodowlą dójek, ale jeżeli miałeś trzodę, to pewnie małe. Więc musisz się wszystkiego uczyć od począdku praktycznie. No ale jak problem to masz nas, wiernych forumowiczów, którzy zawsze chętni z pomocą!!


  8. Ja bym jeszcze coś powiedział od siebie, mam dwa silosy marki BIN, i jak narazie nie nażekam, a pierwszego (30t.) mam już ponad 13 lat!! Ale jest inna sprawa, mając silos marki BIN np. 60t. po 3 latach gdy zwiększymy areał i potrzebny większy silos to tu nic nie można zrobić, żadnej rozbudowy, a mając innej firmy można przy odpowiednich kąstrukcjach zwiększyć objętość po przez podwyższenie o jeszcze raz tyle!!!


  9. To może taka była by odpowiednia??

     

    SPRZEDAM KOBIETĘ

    Data pierwszej rejestracji: luty 1984r. Pierwszy właściciel, kolor biały, pochodzenie krajowe, używana, brak hamulców, lekko się prowadzi, podgrzewane siedzenie, obniżone sportowe zawieszenie automatyczne ssanie, dwie poduszki powietrzne, pełen lifting. NIE BITA! Cena do uzgodnienia

    UWAGA: darmowa jazda próbna.

     

     

    Tylko ta to do jazdy, trza znaleść jeszczę do pracy!!!


  10. Ramzes, to co uważasz o tych małych rolnikach, to nie jest tak do końca!! Bo patrz: aby wyżywić siebie i rodzinę z babci rędki, to też tzra umieć zarządzać tymi drobnymi pieniążkamie!! Bo jak ktoś ma chektar przenicy dla tej jednej krówki, świnki i kurek, to aby to wymócić musi oddać połowę rędki!!! Tu też tzra umieć rządzić!!!!


  11. Ja mam wszystkie obciążniki u sześćdzieśątki, i jak uciołem to podniusł sią ale przód, ja tnę 912 i z ziemi jak biorę, a utnę całą, ładną kostkę to przód nie tyka ziemi a mam dodatkowe obciążenie!! Także c-360 to nie do tego sprzętu!!!


  12. różne są metody oswajania - w katalogach są nawet oceny usposobienia jałówek po wycieleniu. Najlepiej podczas nabierania wymienia stosować lekki masaż okolic wymienia, które oswaja z przyszłą obsługą. Dużo lepszym sposobem jest (moim zdaniem) u narowistych krów zamykane kółko w nos i przywiązanie do stanowiska niż klamra pachwinowa. Spotkałem się z kilkoma przypadkami, że z tą klamrą poszła na pastwisko lub zwaliła się i przygniotła osobę ją obsługującą. Z "przygniecionym" nosem stoi spokojnie i po kilku dniach już "pamięta" że nie pozwala się jej kopać przy dojeniu.

    Ztą klamrą to muszę się zgodzić, kiedyś obaliła się na mnie jedna sztuka (naszczęście była z tych drobnych )!!! Jak nie przylejesz to nie zrozumie TO OCZYWIŚCIE ŻARTY, ale do każdej Fikowki skuteczne są inne metody!!!


  13. a jak działa taki wycinak z windą??

    Do całego wycinaka (widły, noże, cała rama) w miejscu gdzie zaczepia się ciągnik ( belki i śrubę) załada się windę, czyli taką dodatkową ramę z tłokiem (działa to na podobnej zasadzie jak przy widlakach, na takim maszcie), dopiero windę zaczepiasz do ciągnika i jak wyciągasz tłok to cały wycinak podnosisz do góry, i możesz ciąć piętrowo!! Poszukam zdjęć wycinaka z windą w internecie to prześle linki! Pozdro

×
×
  • Dodaj nową pozycję...