Skocz do zawartości

manio

Members
 • Liczba zawartości

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  LUBELSKIE
 1. manio

  Zetor Proxima

  Co wy na to, w proximie7441 przy 460 mth zatarło i obróciło panewkę na wale na 1 cylindrze i tym sposobem mam wał do szlifu i korbowód do roboty. Normalny szok Przyczyna tego nie została jescze ustalona a gwarancja skończyła się w czerwcu br.
 2. może przejść na VAT od następnego miesiąca, jeśli oświadczy iz w poprzednim roku podatkowym osiągnął przychód netto w wysokości 20000zł netto.
 3. Od kiedy w tym roku można składać wnioski rolnośrodowiskowe? Dzięki .
 4. Jak ja składałem przy ostatnim naborze to wystarczyło zaświadczenie od powiatowego weterynarza, że spełniam wymogi dobrostanu zwierząt.
 5. Odliczasz tylko do wysokości 22% sprzedaży, a reszta do przeniesienia na następny okres. Nieprawda, tak jak pisałem wcześniej zmieniły się przepisy. Nic nie przenosisz na następny okres wszystko odliczasz w danym okresie, wystarczy tylko wykazać sprzedaż za przysłowiową złotówkę.
 6. Od grudnia zmieniły się przepisy i teraz nie ma limitu 22% wartości sprzedaży w danym okresie obrachunkowym. Teraz można odliczyć całość VAT tak jak przy środkach trwałych, wystarczy tylko wykazać jakąś sprzedaż. Wiem to bo w piątek miałem kontro w US z tytułu zwrotu VAT na środki trwałe i niestety zażądano o de mnie ewidencji środków trwałych (sam rejestr im nie wystarczy). W związku z czym moja prośba. Czy ktoś prowadzi taki rejestr i czy mógłby mi podesłać go bo nie mam pojęcia jak on ma wyglądać? Na pewno jest to jakiś uproszczony rejestr, bez amortyzacji i tego wszystkiego co jest wymagane przy pełnym RŚT. Oczywiście chodziło mi o ewidencję środków trwałych a nie rejestr.
 7. Od grudnia zmieniły się przepisy i teraz nie ma limitu 22% wartości sprzedaży w danym okresie obrachunkowym. Teraz można odliczyć całość VAT tak jak przy środkach trwałych, wystarczy tylko wykazać jakąś sprzedaż. Wiem to bo w piątek miałem kontro w US z tytułu zwrotu VAT na środki trwałe i niestety zażądano o de mnie ewidencji środków trwałych (sam rejestr im nie wystarczy). W związku z czym moja prośba. Czy ktoś prowadzi taki rejestr i czy mógłby mi podesłać go bo nie mam pojęcia jak on ma wyglądać? Na pewno jest to jakiś uproszczony rejestr, bez amortyzacji i tego wszystkiego co jest wymagane przy pełnym RŚT.
 8. manio

  Wszystko o Ursus C-360

  Ja kupuję paliwo hurtem w styczniu i jeżdżę cały rok na zimówce. Nawet w największe mrozy nie mam problemu z odpaleniem c 360. Przelewa się 10 litrów wrzątku, w kolektor trochę ognia i pali na dotyk.
 9. A do tej pory byłeś na ryczałcie czy na VACi-e . Jeśli przeszedłeś na VAT to ty teraz wystawiasz faktury z 3 % Vat. Ja też jeszcze nie wiem wszystkiego ale się uczę. Na tym forum nie zginiesz, prawda koledzy!!!! Damy radę
 10. Decyzję posiadam od listopada a kasiory nie ma. Za to jak żadnego roku dopłaty bezpośrednie przeleli w Grudniu.
 11. A czy mógłbyś mi przesłać swój rejestr, oczywiście szablon. Na PM lub e- mail.
 12. Rozumiem że rejestr Vat to jest rejestr faktur, który prowadzę na co dzień (czyli prowadzę rejestr faktur sprzedaży i kupna)? Czyli mam w tym rejestrze wyszczególnić, że ten zakup to środek trwały, tylko w jaki sposób mam to zrobić (np. zaznaczając przy numerze faktury ŚT?). I czy aby na pewno nie jest wymagany EŚT bo doradca w ODR twierdzi że jest wymagany.
 13. Witam. Zakupiłem trochę maszyn i z tego co wiem musze prowadzić ewidencję środków trwałych, tylko nie wiem jak to wygląda. Czy ktoś z forumowiczów - VAT owców mógłby mi podesłać na PW taką ewidencje i wytłumaczyć jak się ją prowadzi? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ deklaracja VAT już złożona i spodziewam się kontroli z US a ewidencji nie posiadam. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 14. Zgodnie z umową musisz prowadzić działalność rolną. Ale po trzech latach możesz rozpocząć działalność poza rolniczą i pozostać w KRUS. Jeślizaś chcesz pracować gdzieś na etacie to przez pięć lat nie możesz, po tym czasie owszem ale będziesz musiał przejść na ZUS ponieważ ZUS ma Pierwszeństwo przed KRUS. To tak w uproszczeniu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...