Skocz do zawartości

kaliszef

Members
 • Liczba zawartości

  142
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kaliszef

 1. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Nie ma to znaczenia. Nie tylko jajka są tam droższe. Jest bardzo wiele artykułów które tam eksportujemy. Panowie nie patrzcie tylko na zachód , bo to nie jest jedyny wyznacznik. Jeżeli na danym produkcie nie można zarobić to zainteresowanie spada.
 2. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Przycina się ostrogi na stadach zarodowych żeby koguty nie raniły kur jak je zapinają ( tylko na niektórych liniach i to już przy seksowaniu) Dziennikarzyny nędzne.
 3. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  100 ferm to nie padnie bo tylu nie ma
 4. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Nic nie jest pewne. Ale obiektywnie można ocenić że "dobra" cena może potrwać nawet do września przyszłego roku.
 5. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Czytaliście na stronie kipdip HAHA HA No jestem ciekawy czy zrobią u nas drugą Holandię. Nawet jak sieci na to pójdą to "gazetki" będą chyba codziennie.
 6. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Osobiście bym się nie cieszył. Ewidentnie ktoś prowadzi "inżynierię" rynku. Po naszych sall itp. teraz to.
 7. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  A ja wystosowałem oficjalną politykę że do 2027 roku dam każdemu po 100 milionów. Kazik szykuj się.
 8. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Na nioskach PG wystąpiła u producentów którzy używali plastikowych wytłaczanek. Może to być jakiś trop. Nioska to nie brojler , jak się zacznie roznosić to przechlapane. Oszczędność na wytłaczankach może kosztować bardzo dużo. Palety też trzeba pilnować z tym że to można opryskać.
 9. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  No to się uśmiałem. To co tam jest napisane wie co bardziej ogarnięty handlarz na giełdzie z dwoma paletami na zapleczu. Myślę że ten tekst jest opublikowany w jakimś celu , a chyba dobrze wiecie kto zasiada w krajowej izbie.
 10. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Pan W był znany z tego że miał głęboko w d.. służby itp. Dobrostany go nie dotyczyły , partie wycofywali jednymi drzwiami a drugimi ją sprzedawali itd. Druga sprawa że wszystkim wyjdzie na dobre jak trochę "sieci" dostaną po tyłku, bo strasznie kozaczyli (zawsze mieli dostawców, zawsze tańszych ). Teraz się nauczą rozmawiać z innymi dostawcami a przy najmniej ich nie będą olewać.
 11. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Zagrożenie dla zdrowia? Kurna jeszcze pare lat temu przy tych szczepach salmonelli się kury leczyło a jaja dalej sprzedawało.
 12. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  No oczywiście wiadomo że "ktoś " ładnie właśnie namieszał. Zwłaszcza że od enteritidis raczej nikomu (słowo zostało usunięte) nie urwie , ale za to możemy mieć przebojowe święta pod względem cenowym.
 13. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Jajka trochę mniej na rynku (chyba) , ale powoli wchodzą nowe stada i trochę się obawiam że będzie huśtawka .
 14. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Oczywiście. I to akurat w niedzielę się okazało że w poniedziałek będzie drożej. Chyba że będzie podwyżka z 8gr na 10 gr, to oczywiście jak najbardziej możliwe.
 15. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  P.Leszkiewicz wzrostów nikt nie przewidział bo kto może przewidzieć zaraze w usa. Ale jak pan W obsadzi po B kurniki za które teraz buli kosmiczne pieniadze i większość odchowa wiosenno letnie wstawienia to o ile zaraza się nie utrzyma to łatwo przewidzieć jak się będzie układać. Ja osobiście mam obawy i w tym roku ostrożnie obsadę zrobiłem.
 16. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  pierdu pierdu , gacie śmierdu. Puki będą faktury RR to tacy jak ty podatku płacić nie będą. Chyba sam się oszukujesz że płacisz podatki, a o fakturę to pewnie nawet w |McDonaldzie prosisz.
 17. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Przypominam że trwają jeszcze ferie. Więc nie podniecajcie się że "zejścia nie ma". Tradycyjnie już przy podwyżkach cen możemy usłyszeć pojękiwanie typu" a w Biedronce jajka za 1zł" - To se jedź do Rawicza i napluj panu W w twarz że tak tanio daje ,a tobie nie.
 18. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  No to Obserwator dałeś popis wiedzy. Teraz się przyznaj jak to tatuś Twój robi wała z nabijaniem numerów 1-PL na jajach klatkowych. Bo raczej Ty za to odpowiedzialny nie jesteś bo wiedzę masz na poziomie 0.
 19. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Przepisy unijne nie przewidują wożenia jaj w warunkach chłodniczych.
 20. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  A właśnie że mnie obchodzi, bo skoro ja nie mogę otrzymać terminu płatności w paszarni ,a oni lekką ręką sponsorują moją konkurencję to coś jest nie tak. Ja utrzymuję paszarnię żeby oni mogli utrzymywać darmozjada który swoimi działaniami wykańcza mnie.
 21. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Ponoć Farmio ciągnie tylko do końca roku. Ktoś coś słyszał.?
 22. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Czachorowski zawsze przeciąga płatności,jak ma taką możliwość. Myślisz że przeciąga bo nie ma kasy? nie bądź śmieszny chłopie. Każdy patrzy żeby mieć jak najmniejsze środki zaangażowane.
 23. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Messa to komuna z dinozaurami za sterem. A jeżeli chodzi o prognozowanie wstawień , to tyle wiemy ile mozemy się domyślać. Nie ma żadnych wiarygodnych danych,
 24. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  Nikomu na tym nie zależy zeby mączka była legalna. 1. Lobby sojowe , banda spekulantów co musi zarobić . 2.zakłady utylizacyjne teraz sprzedają mączkę na lewo a surowiec mają za darmo. 3. jak by sprzedawali legalnie to za padlinę musieli by płacić ,a teraz im płacą za utylizację
 25. kaliszef

  Ceny jaj spożywczych

  No co, jest okazja to się paszarnie podepną. Teraz będzie na dwa baty walenie producenta.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...