Skocz do zawartości

Mirosław

Members
 • Liczba zawartości

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Poznańskie(byłe)
 1. Poszukuję instrukcji obsługi do kombajnu do obrywania kolb kukurydzy DKO 5501 produkcji jugosłowiańskiej firmy SIP SEMPETER.
 2. Kupię lub odpłatnie wypożyczę ciągany kombajn do obrywania kolb kukurydzy, tzw.piker.Sprawa pilna.Tel.51 214 67 77 .
 3. Poszukuję ciąganego kombajnu do zbioru kolb kukurydzy , np. firmy SIP SEMPETER .Może być jedno lub dwurzędowy.
 4. Kiedy rozpuszczam w opryskiwaczu generyki Roundapu strasznie się pienią.Może macie jakiś sposób ,żeby to wyeliminować?
 5. Czy ktoś z Was używa przenośnika ślimakowgo pionowego T-402/4 DUO z Rolmetu(http://www.przenosnikirolmet.pl/parametry.php3)? Podają wydajność takiej żmijki do 24 ton/h. Jestem ciekaw , jaka jest rzeczywista wydajność przy podnoszeniu na około 10m. Ładowanie dmuchawą silosów 70-tonowych juz mnie trochę wkurza , bo za wolno to idzie.
 6. czy 1230zł brutto za sól potasową to dobra cena?
 7. Mirosław

  Kukurydza

  Z róznych powodów nie opryskałem na czas chwastów w kukurydzy.Jak dzisiaj pojechałem na pole to się załamałem.Samosiewy rzepaku mają liście jak kapusta ,rumiany prawie kwitną , trawy i fiołek również całkiem całkiem.Czym mogę teraz popryskać ,żeby nie zniszczyć kukurydzy ?
 8. Mirosław

  Jaka dziś pogoda

  u mnie też padało przelotnie .Teraz tylko wieje.Żeby tak chociaz całą noc jeszcze popadało...tak tylko sobie marzę.
 9. Mirosław

  Kukurydza

  Ja mam rozpylacze eżektorowe ID Lechlera , które dają duże krople i niestety w tym roku oprysk doglebowy łubinu Afalonem nie zdał egzaminu.Tylko ,że dałem 200l/ha wody.Może rzeczywiście zwiekszenie do 250-300l/ha poprawi skuteczność.
 10. Mirosław

  Jaka dziś pogoda

  Nadal sucho .Tylko zimno a wiatr gna chmury gdzie na wschód
 11. Mirosław

  Kukurydza

  Co masz na myśli pisząc o technice oprysku? Ilość wody? Jaką dawkę wody na hektar dajesz w takich warunkach , jak w tym roku?
 12. Mirosław

  Jaka dziś pogoda

  Korzystam też z tej strony , ale sprawdzalność ich prognoz jeśli chodzi o opady w mojej gminie jest bardzo słaba.
 13. Mirosław

  Jaka dziś pogoda

  Gdzie ten deszcz??!!!!!!!!!! Gdzieeeeeeeeeeeee??????????!!!!!!!!!!!!!!!! Pozostaje tylko czekać i modlić się.
 14. To nie jest rzeczowa dyskusja , bo Ty powtarzasz tylko to co Ci przekazuja koncerny zainteresowane tym byś kupował te produkty .Poczytaj i poznaj różne punkty widzenia.Sam później wyciągnij wnioski. Poza tym tutaj cytat z informacji prasowych na ten temat :"Powód wprowadzonego zakazu: "...odmiany genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON810 są niebezpieczne dla środowiska...". Minister Ilse Aigner wypowiadając się zaraz po ogłoszeniu swej decyzji mówiła o szkodliwym oddziaływaniu pyłków kukurydzy MON810 na motyle, biedronki i organizmy wodne. Badania karmy zawierającej GMO podawanej mysza wykazały osłabienie (uszkodzenie) układu immunologicznego."
 15. Jestem za postepem biologicznym , ale nie poprzez mieszanie genów roslinnych ze zwierzęcymi czy ludzkimi.Do czego to może doprowadzic?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...