Skocz do zawartości

JDG

Members
 • Liczba zawartości

  283
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Łabiszyn
 • OCCUPATION
  Rolnik
 1. http://www.dsv-polska.pl/eko_nasiona/
 2. Najlepszy jest dobry kompost, unikamy w ten sposób wszystkich wad obornika.
 3. W HMS ustawiasz załączanie się WOM a nie jego obr. względem obr. silnika. U mnie spalanie w gruberze3m 16-20l/h, agregat aktywny3m 17l/h ok.10/ha. Pług 6 skib odwracany 18-20l/h.
 4. JDG

  Jaki ciągnik wybrać??

  JD ma ramę a to przy turze wygląda pewniej.
 5. Przecież masz dźwignie 540E 540 1000 obrotów i to wszystko, bezstopniowego ustawienia WOM w ciągnikach jeszcze chyba nie wymyślono. 540E jest przy 1750 obr. 540/1000 przy 2000 obr. Powiedz jak możesz ile tobie średnio pali ten ciągnik, i czy przekroczyłeś 21l na h bo to mój rekord.
 6. Mam od 7 lat 6920 i chodzi jak żyleta skrznia biegów chodzi idealnie most przedni ma JD i też jest ok, drobne awarie się zdarzają ale nic poważnego. Od tego roku mam 16 letni 6600 i też nie widze w nim zużycia wynikającego ze złej jakości, przedni most ma ZF i też jest ok. Generalnie JD mają najlepsze wykonanie ogólne ale zwłaszcza w kabinie, wszystkie inne marki wiodące jak Valtra, Fendt są wykonane słabo a Valtra jest po prostu brzydka. Nie mówie tu o awaryjnościa ale o jakości wykonania. No i JD mają najlepszy dźwięk silnika.
 7. WITAM. Może ktoś się orientuje ile wchodzi czynnnika chłodzącego do klimy w JD 6600. Wem tylko że do JD 6920 wchodzi 1475g czynnika R134 i 250mili.oleju.
 8. To są światła robocze, takie doświetlenie na zakrętach, dobre w sytuacji jak górne robocze światła cię oślepiają.
 9. Możesz tutaj sobie wszystko odszukać: http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt
 10. JDG

  CHWASTY

  Wypalarkę gazową stosuje się przedwschodowo w uprawach warzywniczych, gdy kiełki rośliny uprawnej są jeszcze pod ziemią i nie narażone na płomienie, a chwasty bardzo małe i co dopiero kiełkujące. W tej metodzie bardzo ważne jest trafienie w odpowiedni termin zabiegu. A metoda ta jest bardzo skuteczna i wielu znajomych ją stosuje a ja nawet byłem na pokazie takiej maszny w ODR Radom.
 11. To jest taki rozrusznik, bo na rysunku tajemnic nie mahttp://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt
 12. 6920 z common reil ma pompkę po za zbiornikiem po lewej stronie ramy i ciągnie paliwo przez filtry więc odpowietrzniki we filtrach muszą być zakręcone a filtry oczwiście lepiej zalać przed montażem bo szkoda pompki.
 13. Pamiętej, że odpowietrznik przy filtrze służy tylko do spuszcznia wody z odstojnika, podczas odpowietrzania musi być on zakręcony. A pompka paliwowa wytrzymała u mnie jakieś 3 tyś Mgh więc też może być z tym problem.
 14. JDG

  CHWASTY

  Można bronować jak najbardziej i na jesień i na wiosne tylko należy oczywiście unikać bronowanie gdy występują przymrozki. Najmniej bronowanie lubi Żyto.
 15. JDG

  GMO kto za, kto przeciw?

  To nie prawda, że w eko żywności jest więcej mykotoksyn bo nie ma ochrony chemicznej, badania tego nie potwierdziły:http://www.forumakad.pl/archiwum/2008/05/30_toksyczny_swiat_grzybow.html A co do samobójstw przez GMO w Indiach to niestety prawda. Zielona rewolucja czyli uchemizowanie upraw w Indiach zlikwidowało problem głodu w tym kraju jest to fakt ale nie GMO.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...