Skocz do zawartości

kaczrub

Members
 • Liczba zawartości

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  dolnośląskie
 • INTERESTS
  technika rolnicza
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Chłopie kup sobie kurnik, wstaw kury i będziesz miał jajko za free. Jak mnie takie stękanie wkurwia to brak słów, czy ktoś się pyta ile kosztuje wyprodukowanie jaja? Ludzie się buntują? Niech nadal wierzą w to, ze dobry rząd im coś da, jedyne co dostaną w gratisie to bieda, która zresztą dotknie Nas wszystkich. Jazda dopiero się zaczyna do wiosny będzie masowe bezrobocie i głodni ludzie na ulicach. No ale najważniejsze że bomby nie spadają i będzie wungiel z UA co prawda ten polski, wysłany tam w gratisie, ale na (słowo zostało usunięte) drążyć. Problemy zaczęły się od zamknięcia wszystkiego i drukowania kasy w 2020, i kazdy kto ma odrobinę rozumu wiedział, ze to się skończy katastrofą. Wojna na UA tylko przyspieszyła bieg wydarzeń. Tylko dziwnym trafem durny naród ciągle wierzy w to co płynie z TV i nieistotne z której, bo z grubsza wszystkie pchają gawiedź w jednym kierunku. Ludzie na serio uwierzyli w zieloną energię zabójczy węgiel, pierdzące krowy które zagrażają planecie tylko nie zauważyli, że w międzyczasie po cichu dali sobie założyć pętlę na szyję i właśnie teraz grunt spod nóg się osuwa a pętla zaciska. Może głód i zimno otworzą ludziom oczy, bo jeśli nie to nie ma dla Nas żadnej przyszłości i mam na myśli cały kraj nie tylko drobiarstwo.
 2. kaczrub

  Ogłoszenia

  Kupię 5-6tys odchowanej kury kremowe jajko (sandy, sonia ew messa) ściółka, a najlepiej woliera. Termin odbioru wrzesień 2020 Informacje PW
 3. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Miałem Messę wiele razy, ale nie jest w nawet w połowie tak dzika i agresywna jak Lohmann Sandy, którego mam pierwszy i ostatni raz. Oczywiście Lohmann niesie zdecydowanie lepiej i mniej zjada, jajko mniejsze niż u Messy.
 4. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Tak się tworzy plotka lub jak kto woli fake news, a wystarczy doczytać datę napisania artykułu. No chyba, że 11 lat to dla Ciebie niedawno.
 5. kaczrub

  Wytwórnie pasz

  Tu chodzi tylko o impuls, który zruszy zbitą masę, zauważ że beczki do paszy też mają doprowadzone powietrze z boku obok wylotu, tam oczywiście jest nadciśnienie w całej objętości, ale akurat ten wlot powietrza w stożku ma za zadanie "spulchniać" wydmuchiwany surowiec. Pewnie można by i wydmuchać "na siłę" otręby z silosu stacjonarnego, tylko nie wiem ile on by musiał ważyć, żeby konstrukcja wytrzymała ciśnienie, no i metoda ta pożera dużo energii.
 6. kaczrub

  Wytwórnie pasz

  Tak na szybko znalazłem http://inwet.eu/systemy-udrazniajace/pulsatory-pneumatyczne/
 7. kaczrub

  Wytwórnie pasz

  Sprężone powietrze, doprowadzone z powiedzmy czterech stron powyżej wylotu z silosu, trzeba zrobić układ, który będzie w stanie podawać dużą ilość powietrza na zasadzie impulsu (odpowiednie przekroje przewodów, spory zbiornik itp). To może się źle skończyć, jeśli to zwykły silos doprowadzić to może w skrajnej sytuacji do oderwania czapy. Już takie rzeczy widziałem, masz coś takiego u siebie czy tak na szybko wymyśliłeś ? Nie mam, ale to nie jest mój pomysł, w przemyśle spożywczym i nie tylko, stosuje się takie rozwiązanie, do trudno osypujących się materiałów. Logiczne jest, że jeśli podaje się powietrze, to trzeba zrobić odpowietrzenie. Fakt nie dopisałem tego, ale pomyslałem, że to oczywiste.
 8. kaczrub

  Wytwórnie pasz

  Sprężone powietrze, doprowadzone z powiedzmy czterech stron powyżej wylotu z silosu, trzeba zrobić układ, który będzie w stanie podawać dużą ilość powietrza na zasadzie impulsu (odpowiednie przekroje przewodów, spory zbiornik itp).
 9. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Chyba przeceniasz makiaweliczny geniusz rządzących.
 10. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Coś takiego jest już chyba dostępne na UA, nazywa się Bafasal, produkuje to właśnie Proteon, ale w UE nie mają rejestracji.
 11. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Bo przecież nic nie podnosi rentowności bardziej, niż wspieranie kogoś darmowym kredytem. Nobel z ekonomii jest już prawie Twój.
 12. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  A poza tym, to taka prawie ekologia: Rozporządzenie nr 2018/1584 zmieniające rozporządzenie (WE) nr 889/2008
 13. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Ekologia walnęła nawet o 0,10gr w dół a co dopiero klatka. Chyba wystraszyli się tego kurnika co wstawił 120 tys. kur w ekologii. 120 tys kury na kupie, czysta ekologia
 14. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  Spokojnie, będą brać kredyty, nawet chwilówki. Ta agonia jeszcze potrwa długo. Właśnie obserwujemy początek przetasowania - takie przynajmniej mam wrażenie. Zamiast wybijać kury na potęgę to nie, woleli trzymać o w lato może się los odwróci.... szanse są choć mikroskopijne. Jeżeli agonia jak napisałeś potrwa długo, to największy gracz na rynku mając dobre kontakty i kontrakty z sieciami może wykorzystać sytuację do zwiększania udziału w rynku bez zwiększania własnej produkcji. Zamiast tego zorganizują system produkcji kontraktowej w oparciu o fermy tych, którzy nie będą mieli innego wyjścia jak "skorzystać" z oferty nie do odrzucenia. Oczywiście jedynym wygranym w tym biznesie będzie W. zarabiający na paszy jajkach i czym tam jeszcze się da, a hodowca będzie sprowadzony do roli "niewolnika na swoim". I poza marna wypłatą pozostanie mu obornik, będący "wartością dodaną" .
 15. kaczrub

  Ceny jaj spożywczych

  I jeszcze jedno, żaden rządzący, obojętnie jaki by nie był nie będzie dążył do tego żeby żywność była droższa. Nieśmiertelna sentencja chlebie i igrzyskach tłumaczy wszystko. Lud ma w d... wszystko inne jak może się tanio nażreć i równie tanio w czasie weekendu upodlić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...