Skocz do zawartości

Zbigniew65

Members
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Zbigniew65

  Ciekawe pomysły rolników

  Wąż spiralny nawet profesjonalny w warunkach na wsi (nie warsztatowych) to zwykła pomyłka. Sam pracuję praktycznie ciagle ze sprężonym powietrzem. Jedyne co wytrzymuje eksploatacje to węże białe takie jak do opryskiwaczy. Są dość drogie ale niebywale trwałe. Nie łamią się, nie skręcają, nie plączą same zalety. średnicę można dopasować, opaski kosztują grosze.
 2. Zbigniew65

  prośba do fachowców

  To jest trombulka do bulbulatora na aluminiowych przyczłapach , która zabindrowana na szoner i przyciśnięta do grzdacza kwili.
 3. Dla wzzystkich majacych kłopoty z oznaczeniem skrzyni biegów w renówkach. Oto stronka, która rozwiązuje ten problem: http://tracto.club.fr/renault.htm W nawiasach niewytłuszczonymi znakami jest podany typ skrzyni. Np: oznaczenia r7731, r7732 to są typy skrzyń. Tak wogóle na tej stronie są chyba kompletne katalogi... Tylko niech ktoś mi powie jak się do nich dostać.
 4. A gdzie jest to logowanie bom ślepy i nie bardzo potrafię znaleźć.
 5. Do wszystkich zainteresowanych katalogami części i instrukcjami obsługi produktów firmy Amazone. Mnóstwo katalogów i itp jest darmo na stronie producenta: http://info.amazone.de/frontend.aspx?sprache=0&langid_system=0&ninfos=48&path=99 Pokombinować i poszukać co kogo interesuje. Pozdrawiam.
 6. To łożysko chodzi wewnątrz innego wałka i nie mam mowy o użyciu samych igiełek.
 7. Z oryginału zostały strzępy obudowy. Ledwo udało się zczytać kawałek numeru i na jego podstawie w internecie, żeśmy znaleźli co to za cudo.
 8. Zbigniew65

  Jak nazwać psa?

  Przepraszam. Nie mam możliwości edycji postu i poprawienia pomyłki a wklejając to zdjęcie rozjechałem strone. Proszę oderatorzy usuńcie zdjecie, zostawcie samego linka.
 9. Zbigniew65

  Jak nazwać psa?

  Mój Brus wygląda tak: Oczywiście jest trochę starszy niż ten ze zdjęcia i arcyspokojny. Waga 54 kg.
 10. Od kilku dni walczę ze szwagrem Próbujemy pokonać skrzynie biegów przy Renówce 7512RS. Pszło łożysko na wałku który przekazuje napęd na WOM Dopiero po dzisiejszej kwerendzie w internecie udało nam się je dopasować. By je chudy byk. Najpierw musieliśmy się nauczyć oznaczeń katalogowych łożysk igiełkowych następnie wszystko pomierzyć i w końcu dopasować łożysko z katalogu. Okazało się - może to kogoś zainteresuje - że to łożysko ma oznaczenie HK2526. Znaleźliśmy je w ofercie częstochowskiego "Velvetu". Już zamówione. Czekamy na odpowiedź . Następny problem do pokonania to synchronizator na rewersie. Pozostałe są jeszcze doberj jakości. Polatają kilka sezonów. Za Chiny Ludowe nie możemy znaleźć co to za czort. Ciągnik niby Renault, ale skrzynia Fenda silnik też wszystkie lelochy też tylko napis na kabinie Renault. Może ktoś miał podobny problem i powie gdzie znalazł brakujące części do skrzyni biegów do tego typu Renówki? Jest gdzieś wogóle w Polsce jakiś serwis do ciągników Renault?
 11. Od kilku dni walczę ze szwagrem Próbujemy pokonać skrzynie biegów przy Renówce 7512RS. Pszło łożysko na wałku który przekazuje napęd na WOM Dopiero po dzisiejszej kwerendzie w internecie udało nam się je dopasować. By je chudy byk. Najpierw musieliśmy się nauczyć oznaczeń katalogowych łożysk igiełkowych następnie wszystko pomierzyć i w końcu dopasować łożysko z katalogu. Okazało się - może to kogoś zainteresuje - że to łożysko ma oznaczenie HK2526. Znaleźliśmy je w ofercie częstochowskiego "Velvetu". Już zamówione. Czekamy na odpowiedź . Następny problem do pokonania to synchronizator na rewersie. Pozostałe są jeszcze doberj jakości. Polatają kilka sezonów. Za Chiny Ludowe nie możemy znaleźć co to za czort. Ciągnik niby Renault, ale skrzynia Fenda silnik też wszystkie lelochy też tylko napis na kabinie Renault. Może ktoś miał podobny problem i powie gdzie znalazł brakujące części do skrzyni biegów do tego typu Renówki? Jest gdzieś wogóle w Polsce jakiś serwis do ciągników Renault?
 12. Oczywiście, że chodziło mi o duże okrągłe belki. Dokładnieo to co pojawiło się w podanych przez kolegę linkach. Wielkie dzięki. Już wysłałem listy do obydwu firm z prośbą o podanie oferty cenowej. Jak coś mi odpowiedzą chętnie podzielę się swą wiedzą. Maszyną tą zainteresowałem sie z powodu pojawiającego się potencjalnego rynku usług. Przy tak dużych brakach ludzi i kosztach paliwa propozycja zebrania hektara słomy w dwóch (mniuej więcej) wyjazdach na pole jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza jeśli jest to połączone od razu ze zestożeniem. Wielkie dzięki za życzliwy odzew.
 13. Widziałem taką pracującą na polu. Sama zbierała i ładowała sobie o.k 8 dużych belek. Następnie sama ustawiała je w stóg. Co to jest i kto to produkuje. W interniecie nie ma śladu o takiej maszynie. To jest mój pierwszy post. Liczę na ciepłe przyjęcie i życzliwe odpowiedzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...