Skocz do zawartości

barbara20021

Members
 • Liczba zawartości

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez barbara20021

 1. PZ- mam, a dopłaty cukrowej nie ,ale za to miałam 2 kontrole z arimr(najpierw kontrol a potem kontrol kontroli) no i trochę mi potrącili.
 2. dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!
 3. a nie napisali na końcu,że ostateczny termin wydania decyzji to 15 czerwiec,bo u mnie napisali???,czy przez to mam rozumiec,ze do czerwca to raczej kasy nie zobaczę??
 4. barbara20021

  Rola ODR-u

  """1100 zł-miernota,a jak rolnik ma zapłacić 30,50 czy 100 to wielka obraza!!!""""-jak ci tak żle to zwolnij miejsce!! a niby za co te pieniadze -za siedzenie na stołku?? masz pensje za to,aby doradzać i wypełniać wnioski -dlaczego więc piszesz ,że rolnikowi robisz za darmo!!? ,to właśnie przez takie podejście doradców rolnicy są zmuszeni do korzystania z odpłatnych porad-nie macie poczucia obowiązku i celowo zbywacie petentów,bo" za darmo"-wiem o czym piszę ,bo własnie tak było ze mną- ile razy wejdę do ODR to zawsze klientów brak,kawka,gry komputerowe i to jest warte 1100 zł??
 5. mnie sie opłaca-ziemie są dobrej klasy , więc trawa rośnie i bez nawozu,mam 26 ha ziemi i to wystarcza mi na utrzymanie ok. 20 szt bydła,więcej i tak bym nie trzymała bo 2- giej obory stawiać nie będę,obornika wystarcza pod orane-oprysków nie stosuję i najczęściej na kiszonkę w silopaki. Najprosciej mówiąc to trzeba stworzyć obieg zamknięty-obornik na pola a to co z pola to dla krów.ja własciwie nie musiałam nic zmieniać ,tylko dodatkowo załatwiłam sobie certyfikat i dodatkowe dopłaty.mleko oddaje do mleczarni ale najprawdopodobniej niedługo bedzie odbierała ode mnie mleko mleczarnia ekologiczna oczywiście lepiej płacą ,więc tak jest u mnie.
 6. wydaje mi się ,że trzeba spełnić te które się wybrało -o ile pamietam to trzeba było zaznaczyć chyba min 1 max 3 warunki.Ja miałam dochód i maszyny ,cieszyłabym się gdyby był konieczny tylko jeden do uzyskania kolejnych 2 płatności,bo z tym zakupem maszyn to nie wiadomo jak będzie.
 7. JDG-dzięki za rzeczowe i stonowane informacje,bo reszta to chyba z nudów zaczepki szuka ,no bo niby czym to wytłumaczyć? co do płodozmianu to mniej więcej tak stosuję ,ale kukurydzy jeszcze nie siałam ,wiem że konwencjonalnie to jest z nią dość prosto i dlatego chciałam poznać opinie innych gospodarzy eko.powtarzam ,że opinie a nie impertynencje ,zaczepki i pyskówki -no cóż to przykre,nawet w tak prostym temacie" polak z polakiem zgodzić się nie umie" JDG-jeszcze raz wielkie dzięki.
 8. NIE WIEM DOKŁADNIE JAK JEST TERAZ ,BO TO CO ROZPOŻĄDZENIE TO INACZEJ -WYDAJE MI SIĘ ,ŻE JEST TAKA MOZLIWOŚĆ-WTEDY TA DRUGA DZIAŁKA BYŁABY CHYBA GOSPODARSTWEM KONWENCJONALNYM I NA PEWNO NIE MOGŁABY BYĆ UJĘTA W PLANIE ROLNOSRODOWISKOWYM-WIEM ŻE JEDNOSTKA CERTYFIKUJĄCA PYTA W UMOWIE CZY MASZ GOSP. KONWENCJONALNE-TO NIE DYSKWALIFIKUJE- ALE TAK DOKŁADNIE TO NIE WIEM- JA MAM CAŁE EKO.A CO DO WYSŁOTEK TO TEORETYCZNIE NIE MOŻNA ( TZN.MOŻNA DO 5% SUCHEJ MASY PASZOWEJ MIEĆ NIEEKOLOGICZNEJ- JAK MASZ ROŚLINOŻERNE) ALE W PRAKTYCE TO NIE MUSISZ O TYM WSPOMINAĆ,KONTROLA JEDNOSTKI CERTYFIKUJĄCEJ OBEJMUJE ZIEMIE POD WZGLEDEM NAWOZÓW I OPRYSKOW.JEŻELI BYŚ SPRZEDAWAŁ BEZPOŚREDNIO ŻYWNOŚĆ TO WTEDY MIAŁ BYŚ KONTROL TEJ ŻYWNOŚCI JAKO EKOLOGICZNEJ CZY NIE ZAWIERA NIEDOPUSZCZALNYCH SRODKÓW ALE TO NIE JEST KONTROL ANI Z ARIMR ANI Z JEDNOSTKI CERTYFIKUJĄCEJ.
 9. GEES -mam krowy mleczne i kiedyś siałam dla nich kukurydze,ale przeszłam na ekologię no i trochę się boję tej kukurydzy ,no a płodozmian tez jest obowiązkowy w planie rolnośrodowiskowym,nie mogę na ornych miec ciągle lucerny.ja jestem prawie znad morza i powiem szczerze nie ma tu zbyt wiele rolników ekologów,a ci zwykli to dla krów sieją kukurydzę,a dynie z lucerną- to tutaj raczej się nie spotkałam,tak samo nie sadzi się tu saradeli poza tym rzeczywiście nie jestem zawodowym rolnikiem ,tzn.zycie tak mi się ułożyło że mam to gospodarstwo bo chcę a mgr. mam zupełnie z czego innego ALE JEZYLI TY JESTEŚ TAKI WSZECHWIEDZĄCY I WYKSZTAŁCONY ROLNICZO TO ZAŁÓŻ WŁASNY TEMAT PT.""CZY KTOŚ JEST BARDZIEJ BEZCZELNY I MĄDRY NIŻ JA GEES ????"""
 10. też wysłałam ci wiadomość na priv ale może nie doszła???
 11. z tego co wiem to jednym z warunków do wyboru ,oprucz np.zakupu maszyn było osiągnięcie dochodu 20 tys rocznie,ja wybrałam taki wariant no to muszę go spełnić ale jak ktoś nie wybrał takiego to nie musi,każdy musi spełnić to co zadeklarował np. kupno krów albo ziemi albo szkolenia,chyba tez było gospodarstwo ekologiczne-reszty nie pamiętam.
 12. tak ,tyle krzyku i raptem sto parę zł,ja na szczęście nie jestem tak zaskoczona bo dzwoniłam do arimr jak tylko to weszło,bo też wyobrażałam sobie ,że to będzie oprucz upo a nie zamiast.no ale to tylko polska ,prawda? a te trawy z motylkowymi to chyba do ornych należą,tak ??-to przynajmniej te upo powinno być doliczone tak jak do ornych??to ile dostaliście do hektara w sumie za te trawy i motylkowe???? a zdaje mi się ,że w tym roku płatnosci powinne być chyba o kolejne 5% większe niż w ubiegłym?jak się to odliczy to nawet po 140 zł nie wyjdzie.!
 13. WIEM ,ŻE SIEJESZ DUZO KUKURYDZY ALE TO JEST DZIAŁ EKOLOGICZNY I ZALEŻY MI NA NORMALNYCH PORADACH, WIEM ,ZE KUKURYDZA POTRZEBÓJE I NAWOZU I OPRYSKU DLATEGO STANOWI TO DLA MNIE PROBLEM,BO MAM GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE.
 14. barbara20021

  Problem.

  A JAK CIELAK KTÓRY LEŻY I JESZCZE NIE WSTAŁ SAM BY JĄ WYSSAŁ? A POZA TYM TO NIC MU SIĘ NIE STANIE JAK WYPIJE PÓŻNIEJ,SAMA SIARA Z KROWY NIE UCIEKNIE.KIEDYŚ TEŻ WYDAWAŁO MI SIĘ TO MAŁO WAZNE ALE PRZY PORAŻENIU WETERYNARZE NIE KAŻĄ DOIĆ ZALEGAJĄCEJ KROWY-CZEMU????STOSUJE TO OD JAKIŚ 10 LAT I POTWIERDZAM SŁUSZNOŚĆ TEGO CO PISZĘ.NAJCZĘŚCIEJ PADAJĄ KROWY TE NAJBARDZIEJ WYDAJNE U MIĘSNYCH PROBLEM PRAWIE NIE WYSTEPUJE,WIĘC NAPEWNO MA TO ZWIĄZEK Z PRODUKCJĄ MLEKA I DOJENIEM.
 15. KROWY UCIEKAJĄ W NAJDALSZE KĄTKI "-TO JAKIES DZIWACZNE-TRZEBA KILKU LUDZI ,OTOCZYĆ JE I PO MAŁU NAGANIAĆ,NIE ROZUMIEM O CZYM TU WOGÓLE PISZECIE?
 16. barbara20021

  Problem.

  Ja miałem podobny przypadek, krowa przez tydzień przed wycieleniem nie leżała w oborze i po wycieleniu zaległa na 8 dni. Ale na szczęście po 8 dniach wstała a ile dostała przez ten okres kroplówek... Teraz jest spoko ale już jej nie będę zacielał bo mogło by sie to zakończyć tragicznie dla NIEJ MOJA BABCIA MÓWIŁA MI KIEDYŚ ,ŻE ŻEBY KROWA NIE UPADŁA PO PORODZIE TO NIE TRZEBA JEJ PIERWSZY RAZ ZDAJAĆ MOCNO TYLKO TYLE ŻEBY JEJ ULŻYĆ I NIE DOIĆ WCZEŚNIEJ NIŻ CIELE WSTANIE. OD KIEDY TO STOSUJĘ TO PRAWIE NIE MAM TAKIEGO PROBLEMU.JAK KROWA CIELI SIĘ WIECZOREM-DOJĘ RANO I NA ODWRÓT,DOSZŁAM DO WNIOSKU, ŻE TO ZACHOWANIE JEST ZGODNE Z NATURĄ-ŻADEN CIELAK NIE WYSSIE W PÓŁ GODZINY PO OCIELENIU NP.10 LITRÓW SIARY,MOCNE ZDOJENIE KROWY POWODUJE ,ZE JEJ ORGANIZM NATYCHMIAST PRODUKUJE SIARE W DUŻYCH ILOŚCIACH A PRZECIEŻ UBYTEK WODY I SOLI PRZY PORODZIE JUZ JĄ OSŁABIŁ-ORGANIZM NIE WYRABIA I KROWA ZALEGA BO MA ZA MAŁO WAPNIA I INNYCH JONÓW.
 17. Z MOICH OBSERWACJI WYNIKA ,ŻE KROWY ZAPASIONE O DUŻEJ WYDAJNOŚCI MLEKA MAJĄ TAKIE PROBLEMY,TE KARMIONE SKROMNIE NP. EKOLOGICZNIE RZADKO MAJA TAKIE PROBLEMY ALE MLEKA TEZ DAJĄ MNIEJ.
 18. MOŻE KTOŚ JUŻ SADZIŁ EKOLOGICZNIE KUKURYDZĘ,ALE JAK TO NAJLEPIEJ ZAPLANOWAĆ?NAWOŻENIE WIADOMO ORGANICZNE ALE MOŻE DODATKOWO PO MOTYLKOWYCH? A CO Z CHWASTAMI? MOŻE SĄ JAKIEŚ WSKAZÓWKI?JAK KTOŚ JĄ SADZI EKOLOGICZNIE TO NIECH SIĘ ODEZWIE.
 19. rolnictwo ekologiczne SO2 -PŁATNOŚĆ ROLNOŚRODOWISKOWA JEST O 20 % WIĘKSZA W NATURZE2000-POTWIERDZAM!!
 20. barbara20021

  CHWASTY

  Ponieważ wysoka roślina uprawna zagłusza lepiej chwasty oraz ma zrególy głębiej sięgający system korzeniowy(lepsze pobieranie składników) np. pszenica orkisz, wysoka odmiana żyta. na forum o -kontrole gospodarstw eko przez arimr-wyczytałam ,że orkisz nie jest dozwolony a nawet nielegalny,mógłby mi ktoś doradzić jak to jest i czy mozna gdzieś tę pszenicę kupić?
 21. może można posiać,tylko się nie przyznawać,czy to każdy pozna ,że to orkisz?/
 22. co to biedne słoneczko robi tam samo .dopiszę kilka żeby mu nie było smutno-gdzie moderatorzy?
 23. nie ,nie musisz nic wymieniać,ale jak przychodzi kontroler z jednostki certyfikującej to po czymś musi wiedzieć czy używasz nawóz czy nie,jak zajrzy i zobaczy np. ziarno nawozu to może mieć wątpliwości czy mówisz prawdę,generalnie rozsiewacz do nawozów najlepiej zaprowadzić do sąsiada i powiedzieć ,że się nie posiada.ja ma mam lejek do nawozu ale też używam go do siania ziarna bo nie mam siewnika i jest o.k.
 24. tak zgadzam się ,ze nie jest to podział,przez wisłę tylko przez odrę-nigdy ich nie dogonimy nawet gdybyśmy chcieli,to nam nie pozwolą.szansą mogłoby być rolnictwo ekologiczne ale tu już ukłon do naszego rządu-sami widzimy co robią z ekologią-zamiast dotować przetwórnie-niweczą pieniądze na bezsensowne kampanie reklamowe z których nic poza krzykim nie wynika.postępu żadnego.mozesz wyprodukować ekologicznie co chcesz,pod warunkiem ,że sam to gdzieś sprzedaż,albo sprzedajesz konwencjonalnie,ale po co wtedy namawiać do ekologii,jak idą za tym tylko dopłaty a "czysta"żywność marnuje się się z konwencjonalną. co do odpowiedzi na moje pytanie,to dzięki za podany link- pz do połowy tuz należą się przystępującym do dopłat po raz pierwszy.
 25. ja tez jeszcze płyty nie mam.kontroleży w tym roku nie pytali o nie,wcześniej niby miały do 2008 być ale to zniesiono.pewnie i tak nas to nie minie.co do planu rolnośrodowiskowego,to jest to dość opasłe dzieło z różnymi przeliczeniami ,ilością zwierzat no i najważniejsze -planem działania na najbliższe 5 lat,mój ci nic nie da-musisz się udać do odr i muszą ci zrobić taki plan albo znajdż kogoś prywatnie(nie wystarczy żeby miał uprawnienia- musisz sprawdzić czy mają go u siebie na liście w arimr ,czy plan zrobiony przez taką to osobę ,będzie przez nich honorowany)plan jest dla ciebie,i w momencie składania wniosku masz go mieć,ale w praktyce nie musisz kopii składać w agencji,ani nie chcą go nawet oglądać.ale kontrol z arimr może póżniej sprawdzać zgodność działania z planem(w trakcie też można plan zmieniać ale przez tego kto go zrobił)jesli jeszcze coś chcesz wiedzieć -chętnie odpowiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...