Skocz do zawartości

Glebiusz

Members
 • Liczba zawartości

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  kujawsko - pomorskie
 1. Ceny (brutto) z dzisiejszych zakupów: - saletra (Włocławek) 1420 zł/t, - saletrzak (Tarnów) 1300 zł/t, - mocznik (Puławy) 1665 zł/t, - sól potasowa 1970 zł/t. Wszystkie nawozy w małych workach. Miejsce zakupu: kujawsko - pomorskie, dokładniej powiat Golub - Dobrzyń.
 2. Glebiusz

  Łubin

  W żadnym wypadku nie używałbym agregatu podorywkowego, a broń Boże orał. Jeden przejazd agregatem siewnym i na drugi trzeci dzień po siewie Rounup. Jeśli ilość i wielkośc chwastów budzi Twój niepokój to myślę, że bez Roundupu się nie obędzie. Co do Afalonu potwierdzam Twoje uwagi.
 3. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Dwa lata temu miałem przyjemność uprawiać tą odmianę. Plon i cukier przyzwoity. Średnio odporna na suszę. Wschody dość dobre. W tym roku również będzie dominowała u mnie Jambus + trzy inne odmiany.
 4. Glebiusz

  Łubin

  Goltix bądź inny środek zawierający metamitron stosuje się w dawce 4 kg/ha (l/ha). Skrót etc. w moim poście oznaczał "i temu podobne", to znaczy inne środki zawierające substancję czynną metamitron, np.: Burakomitron 70 WG, Mikron 70 WG, Samitron 70 WG, Buramet 70 WG, Domino 700 SC, Tornado 700 SC, UPL Metamitron 70 WG, Metron 700 SC, Micron 70 WG. Stosdując, któryś z powyższych środków należy pryskać na wilgotną glebę. Jeśli jeszcze po zabiegu przyjdzie deszcz to efekt w 100 % murowany. Rzecz najważniejsza czyli cena to już nie tak różowa sprawa. Podejrzewam, że 1l kosztuje około 80 zł.
 5. Glebiusz

  Łubin

  Siej jak najwcześniej jak tylko pozwolą warunki na polu. Rozstawa rzędów - co druga rurka +/_ 20 cm. Zwalczanie chwastów: polecam metamitron przedswchodowo np. Goltix, Sisko etc., choć tanio to nie jest ale skutecznie i bezpiecznie dla łubinu.
 6. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Cukrownia Glinojeck: - buraki pozakwotowe: 60 zł/t netto, - buraki kwotowe: 132,09 zł/t netto (polaryzacja 17,5%), - kompleksowa obsługa (załadunek + wywóz buraków): 12,69 zł/t bruutto.
 7. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Center! Zanim zabierzesz się za wymianę bądź regenerację sprzęgła, najpierw sprawdź stan łańcucha, który przenosi napęd z tylnej osi kombajnu na wał przegubowy z przodu kombajnu. Łańcuch nie może być zardzewiały ani zbyt sztywno napięty. Kilka lat temu u mnie to właśnie zardzewiały łańcuch był przyczyną szczekania sprzęgła. I jeszcze jedno nie przesadzaj ze smarowaniem sprzęgła. Nowe sprzęgło od Neptuna to wydatek +/- 300 zł. Jeśli okaże się, że przyczyną jest zużyte sprzęgło to można starte elementy sprzęgała pokryć spawem. U mnie to pomogło.
 8. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Około 7 godzin kopania kombajnem Ropa Euro Tiger i +/_ 400 ton buraków wykopane z powierzchni 5,62 ha. Koszt usługi 738 zł za hektar. Teraz czekam na przyjazd doczyszczarki.
 9. Glebiusz

  Jęczmień

  Jęczmień jary zaczyna się u mnie kłosić. Mam pytanie do praktyków: czy w tej fazie mogę zastosować Pumę bez obawy o uszkodzenie jęczmienia? Może posiada ktoś w tym względzie doświadczenie.
 10. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Grześ! W to, że przy dawce Pyraminu 4kg + 0,25 Venzaru nie masz problemu z rumiankami więrzę jak najbardziej. Jednak mam poważne wątpliwości co do tego, że buraki znoszą taką dawkę bez szwanku, chyba że najsłabsza gleba na Twojej plantacji to III a. osa21! Na rumianki z całą pewnością mogę polecić Safari.
 11. Gdyby ktoś był zainteresowany to może sobie porównać ceny: http://www.plantator-bso.pl/aktualizacja/data/pliki/556_CENNIK___OR_BSO-_2009.pdf .
 12. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Gdyby ktoś był zainteresowany to może porównać ceny: http://www.plantator-bso.pl/aktualizacja/data/pliki/556_CENNIK___OR_BSO-_2009.pdf .
 13. Glebiusz

  Pszenica

  Podejrzewam, że może być pleśń zwłaszcza na plantacjach sianych w nieodleżałą glebę.
 14. Glebiusz

  Buraki cukrowe

  Mój inspektor (BSO) też coś przebąkiwał o roku referencyjnym w tej kampanii, ale jednoznacznej odpowiedzi nie dał.
 15. Glebiusz

  Jęczmień

  Od lat nawożenie azotowe jęczmienia jarego stosuję tylko w formie mocznika. Przedsiewnie jednorazowo wysiewam około 225 kg/ha. Jeśli pH jest u Ciebie na przyzwoitym poziomie (tzn. powyżej 6,0) to mocznik jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście przy mokrym roku należy się liczyć z wylegnięciem jęczmienia na mocniejszej glebie. Jęczmień jest niskim zbożem, więc nawet jak się położy to nie ma problemów z zebraniem go kombajnem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...