Skocz do zawartości

gołąb

Members
 • Liczba zawartości

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Mazury
 • OCCUPATION
  rolnik
 1. gołąb

  Pszenica

  Ciekawy wątek z nawożeniem kurzakiem. Czy mógłbym prosić o rozwinięcie szczegółowe tematu stosowania pomiotu kurzego w uprawie pszenicy? Stosowałem wiele lat temu czysty pomiot w uprawie buraka pastewnego. Rozsypywany pogłównie w fazie 4 liści. Porosły takie wielkie , że w wiadrze mieścił się tylko jeden.
 2. Jajczarek, Należą się Panu gratulacje za pomysł podawania aktualnych cen śruty sojowej i podziękowania za wytrwałość ! Co niniejszym czynię. Mam też dla Pana naleweczkę z dzikiej róży i miodu lipowego na jesienne przeziębienia, jako mój mały wkład w kontynuację wysiłku. Proszę o kontakt na priv . Darz bór!
 3. gołąb

  Wyposażnie ogrodu

  Jest w Wydminach mała firma WOMI , która robi doskonałej jakości wyroby ogrodowe. Zamawiałem i jestem zadowolony. Telefon do firmy 502 237216
 4. Znalezione w sieci: "Agria 2400- traktorek, ciągniczek jednoosiowy napędzany silnikiem dwusuwowym o mocy 8 kM odpalany "szarpakiem", trzy biegi do przodu i trzy do tyłu, możliwość zmiany położenia kierownicy (uchwytu), posiada załączany wałek odbioru mocy umożliwiający podłączenie przystawek wymagajacych napędu. Koła z ogumieniem w jodełkę w dobrym stanie. Możliwość blokowania kół- ciągnik napędza lewe, prawe lub oba koła. Wyposażony jest w zaczep do przyczepy i w zaczep do przystawek. Na zdjęciach widoczne przygotowane do planowanej rozbudowy części. Dodatkowo posiadam wykonany pług do niwelacji terenu, który wchodzi w skład zestawu. Zestaw jest bardzo ciężki tak więc odbiór ewentualnie zakupionego jedynie osobisty (swego czasu po małym demontażu ciągniczka przewiozłem go astrą II). Prezentowany sprzęt wykonał już swoje zadanie i być może pomoże innym. Dodatkowo odpowiem na pytania telefoniczne 606817318." Dzwoniłem, właściciel, życzliwie podał proporcję 1:25. Warto zadzwonić , bo ma dużą wiedzę.
 5. Stare" silniki benzynowe dwusuwowe wymagały "bogatszej" mieszanki. Np. silnik WSK , czy motopompy strażackiej. 1: 20. http://www.wsk125.co.pl/mieszanka_paliwowa.html Przestrzeganie właściwego doboru mieszanki paliwowej gwarantuje dobrą pracę silnika, właściwe smarowanie części trących podczas pracy silnika, a więc łożysk wału korbowego, sworznia tłokowego oraz gładzi cylindra z pierścieniami. Elementy te smarowane są olejem dostającym się do silnika z benzyną. Stosunek benzyny do oleju wynosi zasadniczo 20:1, tzn. do 20l benzyny wlewamy 1l oleju silnikowego Lux 10. W okresie docierania silnika, do chwili przejechania 500 km, należy stosować mieszankę w stosunku 16l benzyny do 1l oleju, czyli 16:1. Olej powinien być dokładnie wymieszany z benzyną w specjalnym naczyniu. Wytworzoną mieszankę wlewamy do zbiornika paliwowego przez lejek mający filtr (sitko). Należy pamiętać, że wszystkie zanieczyszczenia mieszanki zatykają przewody i dyszę gaźnika utrudniając lub uniemożliwiając pracę silnika. Podczas pobierania paliwa w dni słotne i śnieżyce należy uważać, by do naczynia nie dostała się woda. Najbardziej wskazanym paliwem jest benzyna o liczbie oktanowej nie mniejszej od 90. Należy zwracać uwagę na to, by otworek odpowietrzający w korku wlewowym nie był zatkany, gdyż powoduje to przerwanie dopływu mieszanki do silnika.
 6. gołąb

  Rzepak

  Kol. Szopen Dziękuję! W broszurce prof. Franciszka Brzóski "Pasze rzepakowe w żywieniu zwierząt" autor podaje zawartość białka w makuchu na poziomie 300-340 g/kg, natomiast strawność jelitowa białka pasz rzepakowych w żywieniu wynosi ok 78-81%. Pozdrawiam. G.
 7. gołąb

  Rzepak

  Do Kol. Szopen Proszę o parę słów na temat techniki śrutowania nasion rzepaku. Jak szacuje Kolega zawartość strawnego białka i dostępnej energii w nasionach surowego rzepaku, w paszach dla drobiu i trzody? Pozdrawiam. G.
 8. Jajczarku, robisz dobrą robotę! Podawaj jeszcze, jeżeli możesz, ceny oleju sojowego w porcie. Darz Ci św. Izydorze!
 9. gołąb

  Zakup traktora MF czy Fendt ?

  Sąsiad używa "duże" Fendty. W jednym awarii uległ mechanizm różnicowy. Naprawa kosztowała 80 tysięcy złotych. Faktem jest, że ciągnik ponad 400 tysięcy... Ale bolało!!!
 10. gołąb

  Pszenica

  Kolego Gregorfik, może udałoby się zamieścić foto tego łanu wysianego 29kg/ha. Szczególnie dno łanu ,jakie jest zagęszczenie , ile źdźbeł w pojedynczej roślinie. Nauka nie pójdzie w las! Obserwuję miejsca w tegorocznej ozimej pszenicy gdzie wypadło sporo roślin. Pozostałe przeżyły i bardzo się rozkrzewiły. Zobaczymy ,jaki będzie plon. Pozdrawiam.
 11. Dinosław, Napisz precyzyjnie jakiego rodzaju projekt masz przygotowac (czy architekturę, czy wyposażenie , czy technologię?). Dodatkowe pytanie: czym różni się projekt brojlerni na 10 tys. brojlerów Coob 500 od projektu brojlerni na 10 tys. brojlerów Ross 308. lub Hybro ? Pozdrawiam . G.
 12. gołąb

  Pszenica

  Jaką mieszaniną środków skutecznie zwalczyć chwasty (są wszystkie groźne) w pszenicy -mewa 4listki. Nie dało się wcześniej wjechać w pole,bo wiało i lało. Z góry dziękuję.
 13. Do eksperta basf: ze względu na koszty chciałbym prysnąć chwasty w pszenicy ozimej (mewa-- teraz już 3 listki ) preparatem Glean. Nie dało się po siewie, ze względu na deszcz.Na Glean trochę późno. Co pomieszać aby pola były czyste? By zabieg nie był za drogi. Chwasty występują wszystkie -najważniejsze :miotła, rumiany, chaber,przytulia , gwiazdnica,bratek ,itd Pozdrawiam.
 14. Do Kolegi rooolnik, popatrz Kolego na pocztę , zamieściłem w niej prośbę . Pozdrawiam.
 15. Kol. maskin , Jaką wydajność pompy potrzebujesz ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...