Skocz do zawartości

sim0n

Members
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez sim0n

  1. sim0n

    Utwardzanie placu na maszyny

    A niedaleko mnie jest cegielnia i za ok 30zl/m3 sprzedają odpad ceglany, tzn. popękane cegly, pustaki ceramiczne, wklady kominowe. Mają tego od za.... a wysypalem sobie tym drogę dojazdową, duze kawalki poszly pezposrednio na ziemie, teraz po deszczach wierzchnia warstwa sie troche pokruszyla i jest super. Jesli kogos to interesuje to cegielnia jest w Postominie srodkowe pomorze, woj zachodnio-pomorskie maja swoją stronę internetową wpiszcie w wujka google WALDEMAR BOŚ CEGIELNIA i powinno znalezc.
  2. Przepraszam chodziło mi o model 5470, 5460 ma 4 cylindrowy silnik perkinsa. (swoją drogą też dobry)
  3. Czegoś tu nie rozumiem, kto kupując nowy ciągnik przejmuje się ceną części zamiennych do niego? Jeżeli jest to nowa maszyna, to posiada gwarancję producenta a jeżeli jest to maszyna o dobrej renomie np. takiej jak Valtra (która wg. niektórych opinii należy do mało wadliwych) to dodatkowo pozbawia nas zmartwień. No jeden fakt, kosztów eksploatacyjnych nie pominiemy i na nich nie należy oszczędzać bo to głównie od tego zależy żywotność maszyny, umiejętność kierowani to inna sprawa, jak nie dbamy to szybko się rozsypie. Z tego co się orientuje to koszty płynów i filtrów są podobne do innych zachodnich marek, co do części zamiennych to też poziom tych lepszych. Ja bym się nie przejmował ceną części tylko patrzył na wygodę użytkowania, charakterystykę silnika i wyposażenie. Z tego co piszesz to sądzę że kupujesz ciągnik do wszystkich podstawowych prac w gospodarstwie, w sumie Valtra N111e dobry wybór ze względy na silnik, ja jeśli mogę doradzić to polecał bym jeszcze ciągnik Massey Ferguson 5460, silnik ten sam jednak różnica to skrzynia Dyna-4. A i ostatnim słowem jeżeli kupujesz ciągnik na ok 15 lat to nie warto oszczędzać bo jak wiadomo niska cena nigdy nie idzie w parze z dobrą jakością.
  4. Misiek_zx6r, z tą wodą to troszkę żartowałem. Wiadomo jak woda dostanie się do elektroniki to qpa, no ale jak patrzeć na te podaną niżej stronkę to wygląda że Valtra (oczywiście po odpowiednim doposażeniu) pływać może po jeziorze ps. długo we flyff?
  5. http://www.murskabiopacker.fi/en/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=43 Według mnie Valtra wody się nie boi Ale aby mieć spokojną głowę, zapłacił bym serwisantowi z najbliższego oddziału Valtry aby sam zobaczył ciągnik i powiedział co o nim sądzi.
  6. Witam, czy ktoś się spotkał z maszynami tego typu? Jeśli tak to prosił bym o opinie na ich temat. Dokładniej interesuje mnie jak wygląda sam proces zakiszania, jak podczas niego maszyna porusza się powoli do przodu, jak się sprawdzają systemy pakujące masę do rękawa (w zależności od firmy stosowane są inne systemy silosowania, rotory firmy Ag-Bag, Kelly Ryan czy "ślimak" Roto-Press) Jakie pasze były pakowane, i czy można pakować parowane łupiny ziemniaków, czy tez całe ziemniaki (czy rotory nie "zaklejały się"). Wiem że to maszyny drogie, tylko czy warte tych pieniędzy?
  7. sim0n

    Sukov

    Super, czyli gleby ciężkie to klasa II do V (w skali gleb od I do VI ), fajne wyszczególnienie, z dziewięciu klas pozostaje sześć
  8. sim0n

    Sukov

    Zgadzam się, jednak teoria swoją drogą a praktyka swoją. Kawałek o którym piszę jest sklasyfikowany jako ziemia V klasy, i jak teoria mówi są to gleby suche i z tym się zgadzam jednak nie są to żadne piaski tylko glina (miejscami plastelina ), dodatkowo jest to teren lekko pochyły i rzadko udaje mi się go zaorać pod oziminy. Jedynie na zimę jak ziemia odpowiednio nasiąknie jest sens to orać. Gdyby warunki wodne były dobrze uregulowane to można by zaklasyfikować ten kawałek jako kl. IV a-b. ale to moja opinia.
  9. sim0n

    Sukov

    Petekw, wybacz ale klasa 2 i 3 to nie są ciężkie ziemie. Dlatego możesz ciągać 4 skibowy pług 85-cio konnym ciągnikiem. Ja uprawiam głównie 4b, 4a. No i mam 10 ha 5 klasy, na których na zimę to C360 ciągała 2-skibowy pług unii, to są ciężkie ziemie. Nie uważam że jestem perfekcyjnym traktorzystą, ale wiem kiedy ciągnik się męczy a kiedy ładnie idzie. U mnie komplet lemieszy na sezon to norma. Co do sukova to masz przedpłużki? jeśli tak co co o nich sądzisz?
  10. Hehe dobra to co powiecie na to: http://www.44tuning.pl/valtra/chip-tuning-valtra-n-141-150-km.html z tego wynika że z cztero cylindrowej jednostki wycisną ok 190 KM !! Jak dla mnie N141 to i tak szczyt dla 4-garów No i (jak niby jest wg. tej stronki praktykowane za granicą) podkręcanie nowo zakupionych ciągników to totalny idiotyzm, bo jak i w przypadku innego sprzętu to tracimy gwarancję. W ogóle wolał bym sprzęt o 10% słabszy ale dłużej działający. Kwestia odpowiedniego dobory maszyn.
  11. 18 000 MTH !!! nieźle, tylko ciekawe ile z tego było konkretnej pracy SZREKFL6 bez sigmy to chyba nie ma wielkiej straty bo to wom i transport ma dodatkową moc. A co do orki to zapraszam do mnie, mam do zaorania 8 ha takiej samej łąki co pisałeś, tylko u mnie ciężka glina V klasa, no i 3 ha 4a klasa, pole po wykarczowaniu brzózek. A i nie tylko zachodnie ciągniki mają wspólny olej z pompy hydraulicznej ze skrzynią biegów, tak samo jest w Ursusie C360.
  12. sim0n

    Sukov

    Szczerze to jak zerknąłem na stronce Sukov-a na zdjęcia części pługa to zmieniłem zdanie o jakości wyrobów czeskich, osobiście wolę naszą Unię niż Sukova. A dlatego że Sukov może i mniej masywny ale wygląda jak poskładane puzzle, dokładnie to jest to konstrukcja pospawana z dużej ilości elementów i co o zgrozo w miejscach dużych obciążeń i naprężeń (co do jakości spawów też mam zastrzeżenia). Weźmy chociaż przegub główny za wieżyczką który przenosi większość sił (resztę przenoszą śruby do ustawienia pługa) zrobiony jest z dwóch grubych płaskowników, naciętych i skręconych do osi, pługi te na ciężkich ziemiach długo nie pociągną bo po prostu się powycierają, powstaną luzy, nie zauważyłem żadnych punktów smarowania tych miejsc (!!!). Kolejną sprawą są odkładnice, ktoś wcześniej pisał że Kverneland ma w tym swój udział, podejrzewam ze dokładnie są to lemiesze, piersi i odkładnice tej firmy a słupce to już produkcja czeska, i co mnie zdziwiło to duże szpary i nie najlepsze dopasowanie tych części, poza tym widziałem że są przykręcone na śruby imbusowe, to też chyba nie najlepszy pomysł. Regulowanie przedpłużków każdy po 2 śruby to męczarnia a przytwierdzenie listw ścinających skibę do odkładni to chyba też jakieś nieporozumienie. Co prawda wyrażam swoją opinię tylko na podstawie kilku zdjęć więc nie każdy musi się z nią zgadzać. Jedyny plus tych pługów to chyba cena, ale czy opłaca się oszczędzać na podstawowych narzędziach uprawowych? Ktoś chętny do dyskusji na ten temat?
  13. SZREKFL6 spokojnie raz napisać wystarczy A ta twoja Valtra z Sigma Power to niezła maszyna, tylko ze po zastanowieniu ja nie potrzebuje takiego potwora, wystarczy 130 km max 160. Zresztą rozmawiałem z dealerem spod szczecina i raczej zdecyduje sie na kupno nowej maszyny, w przyszłym roku startuje z MR. A tak w ogóle to jak się Spisuje Valtra? Ciągle (oprócz jednej osoby) słyszałem o niezawodności itp. tej marki, ciekawy jestem jak to wygląda w maszynie kilku letniej, jak silnik, tapicerka, plastiki, czy robicie jakieś ciężkie prace na womie? a i jak to jest z homologacją na maksymalne prędkości? w nowej jest chyba ograniczenie na polske 40km/h a te sprowadzane w zależności od kraju to chyba mają 50 km/h ?
  14. W sumie ten John deere powinien spokojnie podołać 11 hektarom, jeśli na prawdę jest w dobrym stanie to na twoim areale poważne naprawy cię nie będą czekały. Ja 3 skibowy polski pług ciągam moja C-360 a John Deere ma kucy więcej więc też na pewno da radę. Jeśli ci się podoba i stan jest dobry to go bierz, bo oprócz pracy jaką ma wykonać traktor liczy się też przyjemność i frajda z jazdy
  15. Dokładnie o taki sprzęt mi chodzi do 5 obrotowej i do 3m aktywnego agregatu z siewnikiem i z przednim podnośnikiem do brony talerzowej 3 metrowej. A czy ktoś wie dlaczego te ciągniki z Francji są o ok 20% tańsze niż te np z niemiec danii skandynawi? Generalnie wyposażenie identyczne nawet godzin tyle samo natłuczone ale ceny inne? Czy opłaca się sprowadzić ciągnik z francji?
  16. Osobiście sam użytkuje C360 tylko na 5 razy większym areale i 3 skiby spokojnie ciąga dobrze ustawisz i idzie, tylko w suchej glinie ma kłopoty ale to rzadkość, zresztą na twoje 11ha możesz spokojnie poczekać na odpowiednią pogodę. Osobiście był bym za Ursusem bo jest łatwy w naprawach a i części są tanie. John Deere nie znam pewnie to nie jest młody rocznik to i z częściami może być trudno. C360 swoje spali, prawie 2x tyle co 330 więc ekonomiczniej nie będzie. Radzę pozostać przy "Ciapku" może ew. zainwestuj w komfortową kabine do niego, zawsze jakaś odmiana.
  17. Tak tylko że żadnych meliorantów u mnie w okolicy nie znam, chyba w ogóle nie ma takowych bo u mnie melioracja jest jeszcze "poniemiecka" i nawet żadnych planów melioracji nie ma skończy się chyba na tym że wynajmę koparkę i tam gdzie woda wybija szukać będę drynek i je wymienię, no i rowy praktycznie wykopię od nowa więc wody powinienem się pozbyć. A co do brzózek to nie rosną same dzisiaj przeszedłem całą działkę i są jeszcze olchy i trochę sosenek, ale nie gatunki są problemem tylko ilość. Z daleka to nie wyglądało źle ale jest tragiczniej, drzewka dochodzą do 6-8 metrów w większych skupiskach no i do tego powiedzmy że na oko w 18% porośnięte a działka ma prawie 30 ha (Dokładnie 29,3) więc jest co wycinać. Ręcznie jest to robota na cały rok !!! Zastanawiam się nad jakąś maszyną do tego no i znalazłem, tylko że po samych zdjęciach i filmiku to trudno ocenić Tu macie linka [http://www.seppi.com/Products/Maszyny%2Dlesne/Rozdrabniacze%2Dlesne/od%2D35%2Ddo%2D105%2DKw%2D%2848%2D142%2DKM%29/MIDIFORST/] napiszcie jak wam to się widzi A i najzabawniejsze jest że obok wzdłuż działki jest las i przechodzi w mniejszy lasek dowiedziałem się że ten "lasek" to też były pastwiska tylko tak zarosły !!! Drzewko przy drzewku i to ok 10 ha !!!
  18. Witam, jak byście podeszli do sprawy przywrócenia do "życia" ugorów nieuprawianych przez kilka (kilkanaście) lat? Pytam bo mam w zasięgu ok 30 ha ziemi agencyjnej która "leży" odłogiem w niektórych częściach nawet 16 lat !!! Są to pastwiska i jak ciągali drzewo z lasu to pozarywali dryny, poza tym rowy już pozarastały i generalnie melioracja jest do porządnego remontu. Jeśli chodzi o melioracje to się nie boje tego podjąć, ale chciał bym wiedzieć jak podejść do uprawy, łąki te porasta już młoda brzózka no i sitowie w podmokłych miejscach oraz wszelaka roślinność (wysokości ok 30-80 cm). Młode drzewka chcę usunąć koparko-ładowarką (łyżką powyrywa drzewa z grubszymi korzeniami) ale nie wiem jak zniszczyć roślinność. I tu jest moje pytanie, Której maszyny byście użyli i dlaczego? np. może: http://www.kongskilde.com/Soil/dbProducts/Product.htm?productid=149 jest to "kultywator obrotowy" ale nie wiem czy przy dużej ilości roślin nie będzie się zapychał. Ewentualnie kosiarka bijakowa czy coś innego (nie wiem już sam). Aha i nie chodzi mi tylko o ścięcie roślin, tylko o zniszczenie darni aby później to zaorać i posiać porządną trawę. A i czy ktoś ma jakieś dobre materiały, książki, publikacje na temat melioracji (meliorowania)? Chciał bym zaczerpnąć wiedzy fachowej zanim podejmę się pracy. Z góry dziękuje za ew. pomoc
  19. TA a wiesz ile taki Arcusin kosztuje? ok 40 tyś. tylko że funtów! zresztą w angli są to stosunkowo poularne maszyny, a i jest jeszcze inna firma Big Bale North tylko jak dla mnie mają kiepski system załadunku :/ ale wogóle takie maszynki to poezja
  20. Witam !!! Czy ktokolwiek może mi cokolwiek powiedzieć o starszych modelach VALTRY/VALMET konkretnie chodzi mi o modele 8400 8450 i 8550 z lat 1998-2003 ?? Potrzebuje mocnego dobrego ciągnika na gliniaste ziemie i chciał bym aby mi przynajmniej 6-7 lat posłużył dużego areału może nie będę miał (obecnie ok50ha) ale w niedługim czasie będzie kolejne 40 ha i myślę że ciągnik 150-160 konny powinien poradzić co myślicie i czy ktoś może mi powiedzieć na co patrzeć przy tych w/w modelach?
  21. Jeśli chodzi o słomę to zależy od tego czym układasz (ręcznie, ładowaczem na traktorze, ładowarką teleskopową) jeśli ręcznie to tak aby można było swobodnie układać na najwyższych partiach z przyczepy czyli tak na oko 5 metrów, jeśli układasz ładowaczem czołowym to max. wysokość ładowacza + 1 metr aby był luz podczas układania, z ładowarką to to samo tylko + ok 1,5 metra. Osobiście układam u siebie ręcznie w starej stodole i zazwyczaj jest to prawie do samego szczytu (ok7m) ale trzeba uważać przy wybieraniu bo snopki lubią sie zawieszać i wtedy gdy sie nie spodziewasz spadać :/ a wiata jednospadowa to 3,5-4 metry na maszyny i 4,5-5m wiata pod kombajn, zresztą na wysokości nie ma co oszczędzać bo wybudowanie o 1 metr wyżej to niewielki koszt a przydać sie może Jaka wysokość wjazdową byście polecili do: wiaty jednospadowej na maszyny i wiaty dwuspadowej na słomę. Pozdrawiam.
  22. sim0n

    jeden francus w polsce

    Dobra sorry nie doczytałem widzę że wiesz gdzie jest Kętrzyn a Kuhn to dobra firma hehe ale myślałem że francusko - szwajcarska ?
  23. sim0n

    jeden francus w polsce

    Hehe Ramzes a kojarzysz Majonez Kętrzyński?? jeśli tak to i Kętrzyn znajdziesz, a jeśli nie to Kętrzyn jest w północno - wschodniej Polsce, blisko granicy z Rosją kaliningradzką
  24. sim0n

    Jaki macie Sprzęt i na ile ha?

    Maskin ucieczka zagranice to nie w stylu dla mnie, wolę coś działać tutaj niż być pomywaczem w anglii, no bo co później? po 3 latach miał bym dość, a tu mogę coś osiągnąć, zwłaszcza że mam możliwości, w mojej okolicy jest dużo rolników co ich dzieciaki pojechały do irlandii, anglii, holandii lub uciekli do miasta i o gospodarce słyszeć nie chcą. I tu moja szansa, może się uzbierać niezły areał i będzie co działać!!!
  25. Wszystko zależy od ziemi jaką masz. Jeśli lekką to za łapami powinien ci starczyć zwykły tani rurowy bo nie będzie musiał rozbijać grud ziemi jakie zostaną tylko lekko wyrównać i ugnieść. Na ziemie cięższe to standardowy wał rurowy może nie dawać rady ale zły też nie będzie, pisałem że ten pierwszy polski agregat był ciekawy bo miał dodatkowo sekcje talerzy a one na ciężkiej ziemi by ładnie docinały bryły a na końcu wał to dogniecie i wszystko ok 2,6 metra to będzie idealny zestaw dla tego fergusona.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...