Skocz do zawartości

michu-85

Members
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Gniezno
 • OCCUPATION
  student zootechniki (rolnik)
 • AOL
  9749681
 1. NataszaX, trojan komentować nie musicie, ale możecie pomóc. Zaznaczam jeszcze raz, że nie szukam gotowej pracy magisterskiej, ale tylko propozycji tematu! czegoś co może mi pomóc zdecydować się na co powinienem zwrócić uwagę. Widząc reakcję powyższych osób odnoszę wrażenie jakbym był złodziejem (paserem) i szukał jakiegoś wspólnika! a przecież tak nie jest! Mam kilka pomysłów, ale są pewne przeciwwskazania, np. nie znam dokładnego genotypu bydła (nie mam 100% pewności co do ras) itd.
 2. witam. mam problem ze znalezieniem tematu na pracę magisterską na studiach zootechnicznych. posiadam małe(20ha) gospodarstwo rolne nastawione na opas mieszańców bydła. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby skontaktował się ze mną ktoś posiadający tytuł magistra lub doktora zootechniki bądź pochodnych kierunków, kto podpowiedziałby lub nakierował na temat pracy. a może ktoś z obserwatorów forum coś zasugeruje. dokładne informacje udzielę w wiadomościach prywatnych. proszę o pomoc.[/b]
 3. w tym roku mam pierwszy raz okazję wypisywać kuzynowi wniosek o dopłaty i mam pewien problem, ponieważ ubiega się on po raz któryś z kolei o dopłaty do rs. powiedział mi że we wniosku niby zaznacza się jako rs te działki rolne na których w tym roku na jesień wysieje poplon ozimy. czy to prawda? bo ja nigdy się tym nie interesowałem i za bardzo nie wiem.
 4. mam kolejne pytanie. czy ktoś z was jest w stanie przetłumaczyć niemieckie nazwy nawozów na język polski. oto przykłady: Kalkammonsalpeter Phosphatkali Nova-Phos Kali grob Staubformiger Dunger, Thomasphosphat usw Thomaskali Thomasmehl+Kali (mit Wasserzusatz) Stickstoffmagnesia Harnstoff Korn-Kali Schwefelsaures Ammoniak RHE-KA-PHOS Perlkalkstickstoff byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś to przetłumaczył.
 5. z amazone to jedynie model ZA-U 1001 mnie zainteresował, szukałem też wcześniej ale nie było nic ciekawego w mojej okolicy. Ciekawi mnie ten PROMAR i bliźniaczy mu JAR-MET jakie mają opinie.
 6. Zastanawiam się nad kupnem rozsiewacza do nawozów. Musi spełniać kilka warunków, skrzynia ładunkowa min.600l do 1000, oczywiście dwie tarcze, szerokość wysiewu standardowo 12m, najlepiej sterowany hydraulicznie. Nie dysponuję dużą kwotą przeznaczoną na ten cel, bo około 4000zł (+/-) 500 więc w grę raczej wchodzi tylko sprzęt używany lub ewentualnie rozsiewacz firmy PROMAR http://roltech.eu/index.php?PHPSESSID=49f973eb01362b8722ee22a236d43f53&akcja=03&artykul=000150 Zna ktoś może jakieś opinie na temat tych rozsiewaczy, jak sieją, jaka jakość wykonania? Mam właśnie dylemat, czy kupić nową maszynę mało znanego krajowego producenta, czy używaną zachodnią, bo krajowych wyższej klasy raczej nie ma ofert sprzedaży. Proszę o porady.
 7. na jednej działce ewidencyjnej mam: *jęczmień i pszenżyto=4,72ha *natępnie buraki cukrowe i ziemniaki skrobiowe=4,35ha *następnie pszenżyto=2,03ha nie stykające się z poprzednimi zbożami *kolejne ziemniaki nie stykające się z poprzednimi ziemniakami=1,86ha *łąka=0,35ha *jęczmień i pszenica nie stykające się z poprzednimi zbożami=2,98ha. działka ma w sumie 16,29 ha Wg mojego rozumowania powinienem to rozpisać tak: A-JPO-16,29ha A1-UPO-4,72ha A2-UPO-2,03ha A3-UPO-2,98ha B-JPO/TUZ-0,35ha Na załączniku graficznym oddzielić linią przerywaną i podpisać jęczmień i pszenicę. Takie jest moje zdanie, proszę o opinię osób które mają większe pojęcie na ten temat czy dobrze myślę, czy może jestm w błędzie - bo po dzisiejszej wizycie w odr-rze stwierdziłem że nie posiadam mózgu albo ta pani z odru go straciła, ponieważ to co ona mi powiedziała nie ma wogóle pokrycia z instrukcją wypełniania.
 8. na jednej działce ewidencyjnej mam: *jęczmień i pszenżyto=4,72ha *natępnie buraki cukrowe i ziemniaki skrobiowe=4,35ha *następnie pszenżyto=2,03ha nie stykające się z poprzednimi zbożami *kolejne ziemniaki nie stykające się z poprzednimi ziemniakami=1,86ha *łąka=0,35ha *jęczmień i pszenica nie stykające się z poprzednimi zbożami=2,98ha. działka ma w sumie 16,29 ha Wg mojego rozumowania powinienem to rozpisać tak: A-JPO-16,29ha A1-UPO-4,72ha A2-UPO-2,03ha A3-UPO-2,98ha B-JPO/TUZ-0,35ha Na załączniku graficznym oddzielić linią przerywaną i podpisać jęczmień i pszenicę. Takie jest moje zdanie, proszę o opinię osób które mają większe pojęcie na ten temat czy dobrze myślę, czy może jestm w błędzie - bo po dzisiejszej wizycie w odr-rze stwierdziłem że nie posiadam mózgu albo ta pani z odru go straciła, ponieważ to co ona mi powiedziała nie ma wogóle pokrycia z instrukcją wypełniania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...