Skocz do zawartości

corbol

Members
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez corbol


 1. Jeśli byście uczyli się z ekonomi i porozmawiali z prawdziwymi rolnikami którzy mają wszystką wiedze w małym paluszku zrozumiecie, że rolnictwo w Polsce, a także w UE to kolos na glinianych nogach. Wszystko się wali, starzeje w pada w pęd, wyścig szczurów który prowadzi do niczego.


 2. Chciałbyś się wybrać do technikum rolniczego w jakim mieście?. Pytasz się o poziom kształcenia, a to zależy od szkoły. W mojej szkole Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku poziom jest bardzo wysoki i napewno dużo byś się nauczył.

  Nauka w technikum trwa 4 lata i kończy się maturą oraz egzaminem zawodowym, potwierdzającym twoje kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu go, zdobywasz tytuł technika rolnika.

  Jeśli chodzi o sam tok nauczania w technikum rolniczym to oprócz przedmiotów ogólnokształcące są też przedmioty zawodowe tj.:

   

  - Produkcja roślinna

  - Produkcja zwierzęca

  - Technologie produkcji roślinnej

  - Technologie produkcji zwierzęcej

  - Mechanizacja rolnictwa

  - Przepisy ruchu drogowego

  - Ekonomika i polityka rolna

  - Zarządzanie firmą

  - Agrobiznes

  - Marketing

   

  Dodatkowo raz w tygodniu będziesz miał praktyki z produkcji roślinnej, zwierzęcej i mechanizacji - każdy przedmiot ok. roku. Będziesz też miał miesięczne praktyki wiosenne, jesienne i letnie w gospodarstwie szkolnym lub innym (zależnie od szkoły).

   

  Szkoła oferuje liczne wyjazdy, szkolenia, kursy dzięki którym będziesz mógł zdobyć uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego czy stosowania środków ochrony roślin. Zdobędziesz też bezpłatnie prawojazdy na kategorię T (ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami dwuosiowymi)

   

  Zachęcam Cię, abyś poszedł do technikum rolniczego ponieważ, jeśli chcesz być rolnikiem, to jest to dla ciebie najlepsza szkoła. Otworzy Ci choryzonty myślowe i nauczy wszyskiego, co dobry rolnik powinien wiedzieć. Szkoła da Ci wiedzę, której nie nauczysz się od ojca. Dużo jest osób kończących liceum, którzy przeczytają kilka gazet czy ksiązek i uważają siebie za wykształconych w profilu produkcji rolniczej.

  Jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj, a ja postaram się Ci pomóc.

   

   

  Ja też chodzę do technikum rolniczego. To co opisujesz jest w każdej szkole. Jednak 4 lata nauki to zbyt krótko żeby się naprawdę dużo nauczyc więc trzeba iśc na studia


 3. pH gleby można sprawdzic samemu. W sklepach ogrodniczych mozna kupic zestawy do mierzenia skladające sie z najczęsciej 2-3 tabliczek porcelanowych lub plastikowych i plynu. aby zrobic badanie nalezy prubki gleby włozyc na podctawki po czym polac plynem i po ok pol minuty przechylic. nadmiar plynu splynie na nieprzysypane fragmenty tacki. Jego kolor swiadczy o pH i nalezy porownac go ze skala.


 4. Jesli cie stac kup ursusa najlepiej 4x4. JA zrobiłe eksperyment na glinie i pod gorke. Jechale 4 polowa z czyskibowym plugiem 3x40cm i pdczas jazdy wylaczyle przodek. Ciagnik stanal, zaczol sie kopas. gdy wlaczyle przodek ciagnik odrazu ruszyl. Dodam że opony z tylu sa prawie lyse.

   

  Ps. kup najlepiej ursusa bo czesci sa w miare tanie a z naprawami Jochn deera bedziesz mial zawsze klopoty. NIkt dobrego ciagnika nie sprzedaje


 5. Ja na paszach koudijs sprzedawalem tuczniki na zywa po 5 miesiącach od urodzenia i osiagaly wage 110-115 kg. Dodawale jeszcze dolfosy jednak że w mojej okolicy niema dilera przeszłę na gotowa pasze liry i tucz wydłużył sie o ok 1,5 miesiąca, swinie latwo popadaja w kontuzje konczyn i obgryzaja ogony

×
×
 • Dodaj nową pozycję...