Skocz do zawartości

jasiuk32

Members
 • Liczba zawartości

  103
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  pow. Złotoryjski
 • OCCUPATION
  rolnik
 • AOL
  8894920
 1. jasiuk32

  Rzepak

  Osadkowski oferuje dzisiaj rzepak z 2011r futures 1600zł
 2. na lisa sprawdzony sposób to ślimatox w mięsie mielonym jako nadzienie
 3. jasiuk32

  Pszenica

  nie wiem jak u was ale u nas cały dzień i noc leje
 4. jasiuk32

  Pszenica

  proponuję żebyśmy nie dawali się firmom produkującym środki i zaczęli domagać od nich odpowiedzialności za towar który nam sprzedają. Rozmawiałem z prawnikiem , zaproponował żebyśmy zbierali się w grupy ponad 10 osób , tak jak stosowaliśmy poszczególne środki. Jednak musimy mieć opnie komisji powołanej przez Wójta Gminy , proponuję nie zawiadamiać przedstawiciela firmy np.du pond , lub innej . Przekonałem się sam że potrafią walczyć o swoje zażarcie i bronić się nazajem od odpowiedzialności , zrzucając na nas odpowiedzialność . Rozmawiałem z Wójtem który bardzo chętnie zaoferował pomoc . W tej chwili możliwość zorganizowania pozwów zbiorowych bardzo ich przeraża,bo gdyby do tego doszło, to media byłyby po naszej stronie a pieniądze wydane na reklamę przepadły by im . Wciskają nam środki nie do końca sprawdzone w naszych warunkach , licząc na pogodę która panuje u nich. Na moją uwagę że rozmawiałem z Bayernem o Rubinie powiedzieli że to jest to samo co Cizel , czyli zawodny u nas pod względem pogody środek. Odpowiedział że taka pogoda nie było 10 lat , a co nas obchodzą ich spekulacje .
 5. jasiuk32

  Pszenica

  pryskałem Rubinem w połowie kwietnia , miotła lekko pożółkła ale dość dzielne trzymała się , więc zawołałem przedstawiciela du ponda aby zobaczył co jest grane. Przyjechał dość szybko po tygodniu , połaził po polach i mówi że okres całkowitego wyginięcia wg. etykiety wynosi 40 dni. Wszystkie inne chwasty zostały zniszczone, więc żebym się nie martwił ale na wszelki wypadek zrobił lustracje i ewentualnie wykonał dodatkowy oprysk. Zalecił mi apyros. Uspokojony nie zaglądałem dokładnie w łany wierząc w zapewnienia że jest to najlepszy, dostosowany do naszych warunków środek, najnowszej ich generacji. Dokładnie nie pamiętam ale będąc na polu po około 35 dniach od oprysku przeżyłem szok, łany pełne były miotły, na opryski było już ciut póżno , zwłaszcza że pogoda była na opryski nie najlepsza. Zadzwoniłem do Du Ponda i zareklamowałem Rubin , wszyscy doradzali mi abym dał spokój bo i tak nikt z nimi nie wygrał , najwyżej dadzą jako ochłap butelczynę jakiegoś środka . Wizytę u mnie zaczęli od szukania dziury w całym , jaka była agrotechnika , nawożenie, skracanie, opryski na grzyby, termin siewu i inne duperele nie związane w ogóle z sedno sprawy . Na moje zapytanie dlaczego tak dobry środek nie podziałał ,zarzucili mi zastosowanie za małej dawki azotu, zastosowanie antywylegacza w nie odpowiedniej dawce , pierwszego oprysku fungicydowego za słabego . W końcu przyznali że było za zimno na ten środek ,bo gdybym opryskał w maju to miotła byłaby zniszczona. Na etykiecie nic nie było o wpływie zimna. Jeżeli ktoś ma podobny problem z Rubinem to czekam .
 6. jasiuk32

  Pszenica

  ja miałem:-D no odmianka jest fajna ale ja miałem rónie max 6,5tony:/ wyglądała ful wypas ale coś nie sypneła pozatym puźno siana:/ pod koniec października:/ ale dobra jest parametry super ja raz od grzyba waliłem falconem i raz modus na jakim siałeś stanowisku
 7. jasiuk32

  Pszenica

  czy ktoś uprawiał finezję, jak u niej z ochroną i jaki dała plon
 8. jasiuk32

  Rzepak

  bardzo trafnie to przedstawiłeś , 800 będzie ciężko uzyskać.
 9. jasiuk32

  Pszenica

  na Dolnym Śląsku parametry są wspaniałe w 95 %
 10. dawne legnickie pszenica 550+vat młynpol cebulski 520 +vat Stadnik Małusz 530+vat
 11. jasiuk32

  Rzepak

  cebulski daje 1520 za technologiczny na dziś.
 12. jasiuk32

  Pszenica

  koniecznie musisz udowodnić swoją wiarygodnośc
 13. http://www.google.com/translate_t?sl=en&tl=pl polecam wg mnie najlepszy
 14. jasiuk32

  Pszenica

  miałem na myśli ciągnikowym opryskiwaczem, właśnie tak zrobiłem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...