Skocz do zawartości

alojz

Members
 • Liczba zawartości

  294
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez alojz

 1. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Nioskarze są niestety ugotowani. Ugotowani na bardzo długi okres, kilka ( 8-10 ) lat. Do czasu aż nie nastąpią pierwsze oznaki zużycia wielomilionowych inwestycji poczynionych w ostatnich latach. Nie ma takiej siły, która ich zatrzyma przed kolejnymi obsadami klatek przy choćby najniklejszym promyku nadziei na wzrost cen jajka. Refleksja przyjdzie ( biznes plan ) dopiero w momencie kiedy zajdzie potrzeba remontu bądź modernizacji obecnej infrastruktury. Wtedy nie będzie sensu ( wynik biznes planu - prognoza ) lub nie będzie za co pakować się w kolejne lata nierentownego biznesu. A przez te kilka najbliższych lat będzie tylko gorzej. Na to gorzej ma również wpływ dystrybucja bezpośrednia z pominięciem pośrednika. Pośredni nie sprzeda poniżej ceny zakupu i się zatrzyma, natomiast hodowca nie ma wyjścia , mając więcej do stracenia, i pójdzie z ceną na maxa w dół, aby tylko uciec z jajem. Lepiej go oddać po 0,15 zł. niż z nim zostać. Tak to czarno niestety widzę.
 2. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ta selekcja właśnie się odbywa. Na rynku zostaną najmądrzejsi więc najsilniejsi.
 3. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  A dziękuje wszystko jest OK Ps Następne w planie Dzięki Takim hodowcom mamy pewność, że cena dłuuugo jeszcze będzie na bardzo niskim poziomie. Takim z dużej litery? Taki mamy poziom i takie efekty.
 4. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Popytu nie zwiększysz! Należy zmniejszyć produkcję. I tu panowie jesteśmy w du..e!
 5. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ano to miał wnieść, żeby rozważnie patrzyć w przyszłość, planować a nie marzyć lub nie daj Boże myśleć...... Dzisiaj te miliony w nieobsadzonych klatkach są potężnym problemem.
 6. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Cena drgnęła. Jak to we wrześniu. Spróbujcie zamówić nioskę ( lub pisklę ) do odchowu a przekonacie się , że lawina rusza. Klatki po parę baniek nie będą długo stały puste. Czy coś wam to mówi?
 7. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Sami się w to g.wno pakujemy. To nie sprzyja wzrostowi spożycia. http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1278711-antybiotyki-w-miesie-jajach-i-miodzie.html
 8. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Czy to pośrednik sprzeda jajko po 0,40 zł czy hodowca ( swoim busikiem ) po 0,35 zł to nie wpłynie to na wielkość sprzedaży. Jajka jest po prostu za dużo. A podjazdy cenowe hodowców powodują tylko niepotrzebne zbijanie ceny. Kiedyś Ameryka miała kryzys nadprodukcji zboża i nadwyżkę topiła w oceanie. Ale to co zostało sprzedawali 2x drożej. Tylko czy nasi pseudo biznesmeni to rozumieją?
 9. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Zrozumcie,że to jest koniec jajczanego 10 letniego eldorado. Wpadliście nioskarze we własne koniunkturalne sidła i nie ma dla was ratunku. Część ferm padnie tak jak w latach 98-00 A wasze nowe życie, ale tylko wybranych, zacznie się na planowanych długoterminowych marżach rzędu 15-20% Chodzi o planowaną produkcję dla stałego odbiorcy, który zadba o stałą cenę i przede wszystkim jakość. Dzisiaj detal zasypany jest starym śmierdzącym, zapleśniałym jajem i konsumenci boją się go kupować, co nie wpływa na wzrost konsumpcji. Ciężkie czasy ( nie okres ) przed chodowcami.
 10. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ale wy pie.dolicie bery. Nie można tego czytać. Popyt,podaż,nadprodukcja,globalizacja,socjologia,EU itd. To dzwony, które wam dzwonią, lecz nie macie pojęcia w którym kościele. Ale jeden mądrżejszy od drugiego. Nioskarzy, czy z pośrednikami czy bez tak czy siak czekają bardzo trudne chude lata.
 11. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Racja kogucik. D.pa jest od sr.nia, producent od produkowania a pośrednik od handlowania. Nioskarze omijają pośrednika i schodzą z ceny poniżej kosztów, bo mogą, bo muszą, bo nie widzą ceny produkcji tak jak handlarz widzi cenę zakupu. Efekt jest taki, że rynek pełny jest taniego, nierentownego jajka i więcej go nie wchłonie. Nawet jeśi cena jeszcze spadnie to popyt już nie wzrośnie. Handlarze przynajmniej gwarantowali poziom cen w detalu. Poziom dużo wyższy niż obecnie przy takiej samej ilości sprzedawanego jajka. Wywozem własnym producenci wbijają sobie kolejny gwóźdź do trumny.
 12. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Podobno obok jest stanowisko wolne... Przy tej cenie w detalu jajko przestaje smakować.
 13. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Ale WAT już pisze poprawnie.
 14. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  kolego kogucik wszyscy na forum wiedzą o co chodzi,przykro mi że ty nie kumasz poproś może ci ktoś wytłumaczy o co chodzi w moim ogłoszeniu ja nie mam cierpliwości sory. Kolego Miron6592 jesteś nudny z tymi twoimi 3 paletami do 200 km. Poza tym intelektualnie chyba mnie bardzo wyprzedzasz bo ja nie kumam o co ci biega!
 15. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Muszą hodowcy zrozumieć, że cena jajka wynika z prawa popytu i podaży. Przez ostatnie lata jajka brakowało, bo fermy się modernizowały ( nie tylko w Polsce ) Przez to była wysoka cena. A teraz po modernizacji nie 1:1 ale 1:2 lub więcej powstała ogromna nadprodukcja zainwestowana w bardzo drogie urządzenia, która powoduje, że niestety przez najbliższe lata nie ma się co łudzić aby cena wzrosła. Myślę , że jeszcze spadnie. Czarowanie rzeczywistości ceną, własnym rozwozem, blokowaniem importu (bez szans) czy innymi doraźnymi działaniem nie spowoduje , że ludzie zaczną jeść 2x więcej jajek aby zjeść nadprodukcję. Czy od hodowcy czy od pośrednika to Kowalski zjada jajko a nie dwa jajka (dlatego że od hodowcy) Niestety hodowla jajek doszła do ściany a hodowcy są w dup.e.
 16. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  100/100Może dodam , że jeśli producenci sami zjedzą jajko ( omijając normalną drogę przez pośredników ) to jajko im wyjdzie po 1 zł.
 17. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.Kumasz bizneschłopku??? Debil to cie zrobił i mógł lepiej drzewa narąbać... Myj częściej łeb jak wracasz z kurnika bo widać że ptaszyniec zaatakował ci ostatni zwój. A cena paszy ma wpływ na koszt produkcji a nie na cenę jaja, jak tego nie wiesz to jesteś ostatni cep. Ja jestem z in vitro. Więc uświadamiam cię , że tym nie zajmują się debile. Co do reszty to nie będę polemizował. Ale po takim rozumowaniu widać rynkowe efekty. Ale ty i tak nie kumasz.
 18. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.Kumasz bizneschłopku???
 19. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Mniej jedzą bo jajko obecnie to luksus. Kilogram jajka w sklepie jest droższy od kilograma schabu.
 20. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Nad którym rowie będziesz się relaksowała z fletem w ręku śpiewając ..... daj mi tą noc tą jedną noc jajczarek! W oryginale jest ....tę noc....
 21. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  ???????? A kiedy były te lata ???????? Dokładnie!!!!!!!! Kiedy były te lata gównozjadzie??? Kup sobie to jajko z Czarnobyla a na dobre Ci wyjdzie No k..wa jeszcz parę miesięcy temu kolego żeniłeś 1a po 0.50 zł. i woziłeś się mietkiem i dupę grzałeś na Malediwach a nadwyżki lokowałeś w nieruchomościach a teraz pytasz kiedy? Już hodowco zapomniałeś. Ludziom nie smakuje jajko po 1 zł. Zeżarłeś własny ogon. KUMASZ biznes chłopku? Ciekawe kto jest większym chłopkiem....hehe za baaaardzo zaglądasz wszystkim dookoła w kieszenie skoro tyle wiesz kto gdzie lokuje pieniądze, czym jeździ i gdzie wypoczywa....NIE NAWIDZE WŚCIPSKICH BARANÓW!!!!! DO GAZU Z TAKIMI!!!!!! Pilnuj swojej kieszeni-taka dobra rada Ale ja jadąc w niedzielę do kościoła nie płaczę przez okno swojego auta jaki to ja jestem biedny i pokrzywdzony. A wy producenci - hipokryci tak właśnie skamlecie.
 22. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  ???????? A kiedy były te lata ???????? Dokładnie!!!!!!!! Kiedy były te lata gównozjadzie??? Kup sobie to jajko z Czarnobyla a na dobre Ci wyjdzie No k..wa jeszcz parę miesięcy temu kolego żeniłeś 1a po 0.50 zł. i woziłeś się mietkiem i dupę grzałeś na Malediwach a nadwyżki lokowałeś w nieruchomościach a teraz pytasz kiedy? Już hodowco zapomniałeś. Ludziom nie smakuje jajko po 1 zł. Zeżarłeś własny ogon. KUMASZ biznes chłopku?
 23. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Przeżyją z oszczędności. Jak golili stałym po L 0,55 ( na skoczkom po L 0,57 )to trochę zaoszczędzili. Poza ty zawsze Cayena można sprzedać i się kryzys przeleci.
 24. alojz

  Ceny jaj spożywczych

  Teraz Jajczarku o wiele lepiej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...