Skocz do zawartości

majkeel

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. majkeel

  Wszystko o Ursus C-330

  Witam. może było już to przerabiane ale jakoś nie udało mi się na szybko nic znaleźć, a potrzebuje na szybko info o tym z jaką prędkością jedzie c 330 na czwórce przy 1500 obr/min. Potrzebne mi to do ustawienia opryskiwacza. Jakby ktoś miał rozpiskę o prędkości na pozostałych biegach to też byłbym wdzięczny.
 2. majkeel

  Wapnowanie pól???

  Cały transport 24t z dowozem ok 120 km po 700zł, a rozsiewałem RCW3 szło dobrze. Kupiłem na razie jeden transport na próbę i dałem dobre 3t/ha więc pewnie oszałamiającego efektu nie będzie skoro tak wolno się rozkłada i nie wiem czy jest sens kupować tego więcej?
 3. majkeel

  Wapnowanie pól???

  A co sądzicie o takim wapnie: Wapno posodowe podsuszone odmiany 07 posiada formę węglanową, z tego względu powinno być stosowane przede wszystkim na glebach lekkich i średnich, jednakże można je również stosować je na glebach ciężkich. Wapno zawiera min. 30 % CaO, do 30 % H2O, do 3 % Cl oraz niewielkie ilości związków magnezu, siarki, żelaza i sodu.Pochodzi ono z zakładu inowap z Inowrocławia. Mam możliwość kupienia go dość korzystnie ale nie wiem jaka jest jego przydatność do odkwaszania gleby.
 4. majkeel

  Wapnowanie pól???

  Witam Mam takie pytanie czy zna ktoś może jakiś sposób na doraźne ograniczenie negatywnych skutków zakwaszenia gleby na rośliny? Tzn chodzi mi o to, że mam zakwaszoną glebę, a chciałbym zasiać na niej jęczmień, a jak wiadomo jest on wrażliwy na zakwaszenie gleby. Wapnowanie pól mam zaplanowane dopiero na okres pożniwny i tak się zastanawiam czy są może jakieś nawozy lub opryski, które by doraźnie pomogły. Napiszcie co o tym sądzicie. Z góry dziękuje
 5. czy wie ktoś gdzie można znaleźć (ściągnąć) instrukcję obsługi w języku polskim do prasy rolującej Claas Rollant 255 RC
 6. majkeel

  Wapnowanie pól???

  Dlaczego wapno + obornik to zły pomysł?
 7. majkeel

  Wapnowanie pól???

  Co sądzicie o wap- mag CaMg 28 - 16 z Zch Siarkopol z Tarnobrzega, jest to nawóz wapniowo magnezowy granulowany. Co sądzicie o jego przydatności w odkwaszaniu gleb (skuteczność, szybkość działania, ekonomiczność)? Prosze o Wasze uwagi na ten temat ponieważ mam dość mocno zakwaszoną glebę i zastanawiam się czego użyć "zwykłego" wapna czy tego wap magu. Za wap magiem przemawia łatwość dostępu (w moich stronach) oraz łatwość zastosowania (forma granulowana, sypie się tego tylko max 500kg/ha wg instrukcji na worku). Kosztuje to ok 450-500 zł za t. Ze względu na tą łatwość dostępu skłaniam się właśnie za wap magiem ale nie wiem czy będzie skuteczny, jak już wspomniałem mam dość mocno zakwaszoną ziemię i zależało by mi też na szybkim działaniu ale nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto. Może ktoś z Was stosował już ten nawóz albo coś o nim wie?
 8. majkeel

  Jęczmień

  Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...