Skocz do zawartości

łomżyniak

Members
 • Liczba zawartości

  109
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Podlaskie
 1. O, to ciekawostka. masz gdzieś fotki działania tego urządzenia? Jak można przerobić jednokaruzelową zgrabiarkę na frontalną?
 2. Nowe kupiłeś czy używane? Szerokie czy wąskie? Jednokaruzelowe czy dwu?
 3. łomżyniak

  lemken

  Ja mam zagonowego jakiegoś duńczyka, to jest rzekomo odpowiednik Kvernelanda na okrągłym profilu ramy. 3 skiby na resorze. @S-Piotr - niczego nie chcę na siłę podważać. Nie rozumiem jak to może działać, według mojego stanu wiedzy działać może na jednym pługu, na innych nie musi. Zmiana kąta odkładni na pługu bez zmiany kąta ramy przyniesie mały pożytek, a uwierz mi że są Lemkeny i są inne marki pługów które mają ramy sztywne. Zmiana kąta ramy w pługach w których się da to zrobić bez zmiany kąta słupic i odkładni spowoduje większe opory orki i zużycie paliwa i elementów roboczych. Ty w poście napisałeś tylko o 10 mm prętach które wstawiłeś za odkładnię i zwiększyłeś w ten sposób szerokość pracy, to nie napisałeś wszystkiego, bo musiałeś jeszcze przeregulować śruby rzymskie od reg. punktu ciągu, o ile je masz, lub nie regulowałeś nic, bo śrub nie masz, a zwiększona szerokość jest tylko efektem naciągnięcia odkładnic-ramy-głowicy-wieszaków traktora przez opory orki. Tylko tyle chciałem powiedzieć.
 4. łomżyniak

  lemken

  Hej, a dlaczego płozy są za długie i może dojść do ściągania ciągnika przy większej niż 40 cm na korpus szerokości?
 5. łomżyniak

  lemken

  No dobra, ale o tym w tych postach poniżej ani słowa, nie ma też wzmianki jakiego pługa dotyczy ta przeróbka. Jeżeli ktoś ma pług bez śrub służących do zmiany punktu ciągu to może dojść do mylnego wniosku, że wystarczy zmienić kąt odkładnic względem słupic i już ma pług poszerzony. A tak nie jest
 6. łomżyniak

  lemken

  Nie można zmienić szerokości pługa przez samo tylko przestawienie korpusów. Przestawienie kąta korpusów wymusi powstanie nacisku na korpusy, te nacisną na ramę, ta na głowicę, a ona na traktor. Jak traktor mały, to go będzie ściągać. Jak duży i nie do ściągnięcia, to powstanie stres na głowicy i na ramie, który kiedyś zaowocuje pęknięciem. Żeby nacisk nie powstał, potrzebne są śruby rzymskie lub siłowniki, które po zmianie korpusów pozwolą zmienić punkt ciągu pługa.
 7. W firmie która sprzedaje części do maszyn kuhn np.
 8. łomżyniak

  Kosiarki - opinie

  Mój sąsiad kupił kosiarkę bijakową firmy TALEX lepard 200 chodzi to z MF 255 skosił nią około 20ha nieużytków nawet gałęzie takie do 3cm rozdrobnił. Jak do tej pory żadnych problemów ze sprzętem. Mam nawet numer telefonu do sklepu 697-210-260. Ciekawostka. 5 maja zapisuje się na forum 2 użytkowników. Jeden pyta 6 maja o kosiarkę, która jest najlepsza, drugi mu po tygodniu odpowiada, któa jest najlepsza i szczęśliwie ma nawet numer telefonu sprzedawcy tej najlepszej kosiarki. Co za wspaniały zbieg okoliczności, jak dobrze że ci nie znający się wcześniej użytkownicy internetu założyli tego samego dnia konto na tym samym forum i mogli poinformować się nawzajem o tym, kto sprzedaje najlepsze kosiarki bijakowe.
 9. łomżyniak

  Kosiarki - opinie

  Da radę. Olej w belce i w przekładni regularnie wymieniany- podstawa.
 10. łomżyniak

  SIEWNIKI PUNKTOWE

  Masz prawdopodobnie za małe otwory w tarczach i jest za mało siły która przysysa ziarno do otworu. Siej lżeje nasiona (lżejsze jednostki) lub zmień tarcze na takie z większymi otworami - roziercać nie zalecam, nie ta precyzja. Uwaga także na wyjątkowo kanciaste nasiona.
 11. Nie ma takiej opcji na dobre rozsiewanie z przodu. Nie ogarniesz tego.
 12. łomżyniak

  Pomoc w doborze maszyn.

  Jaki siewnik ma Twój znajomy? Szerokość, pojemność skrzyni? Pneumatyk ma sens tylko od 4 metrów szerokości włącznie w górę i o pojemności ok 1000 litrów w górę. Dlaczego 4 metry? Bo duża wydajność. Dlaczego 1000 litrów? Bo rzadkie postoje. Jak masz 1800 ha do obsiania i załóżmy że tak jak u Marka 60% to zboża, daje nam to 1200 ha zbóż. Dawka 200 kg na ha materiału średnio to 240 ton (!!!!) materialu. Jak masz skrzynię w którą wejdzie tona lub 1500 kg (średnia: 1250) zasypujesz zbiornik 192 razy. Jak masz mechanika ze skrzynią 800 do 1200 kg, to już 240 razy. Jak masz pneumatyk Accorda i skrzynię 700-900 kg, to już 300 razy musisz się zatrzymać, dojechać, zasypać. Róznica między 192 razy a 300 razy? Jak się wyrobisz w 10 minut, to jest to 300 minut, czyli 5 godzin dłużej tylko na zasyp, nie licząc paliwa i tak dalej... Jak masz 60 ha zbóż, to kupujesz mechaniczny DOBRY siewnik ze skrzynią 600-900 litrów, wysiewasz 6 ton ziarna rocznie, które wsypujesz w 9-10 razy max. Siewnikiem 3 metrowym jesteś w stanie posiać 2,5 ha na godzinę, 4 metrowym trochę ponad 3 ha. Czyli 60 ha 4 metrami posiejesz w 18-20 godzin, a 3 metrami w 24 godziny. Porównaj cenę 3m i 4 metrów. Warto? Weź wagę maszynyi potrzebny traktor. Warto? Odp jest jasna - do 100 ha 3 metry wystarczą. A na 3 metrach, biorąc pod uwagę koszt pneumatyka, niewygodę związaną z "dziurami" przy starcie i "kupami" przy zatrzymaniu, nic nie lepsze wschody, bo to mit że pneumatyk sieje dokładniej niż mechaniczny, lżejszy, prostszy, tanszy w zakupie i w eksploatacji jest siewnik mechaniczny i basta.
 13. łomżyniak

  Pomoc w doborze maszyn.

  Pneumatyk w 3 metrach? Bez sensu. Lion 300 to brona obrotowa? Uprawówka Pottingera? Znam lepsze marki uprawowe. Jaka jest różnica między Comfort i Premium? Co ma jedno a nie będzie mieć drugie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...