Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie zabezpieczenia w pługach zagonowych sa według was lepsze hydrauliczne, czy resory lub sprężyny

Bo ekonomicznie patrząc to chyba resory, zawsze można zaoszczędzić na oleju który lubi przeciekać tłoczkami.., ale czy resory się nie uginają podczas orki na górkach w glinie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasem nie ma kontroli nad siła potrzebna do odchylenia skiby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja od tamtego roku orze fraugde 208 czteroskibowym na sprezynach i jest super.ma trzy szerokosci orki jest idealny dlaorki po zmłuceniu kukurydzy.Gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam atlasa 5. pług ma swoje wady i zalety.

wady:

-waga! 1180kg (może się wydawać, że 1200kg to nie jest dużo, ale przy znacznej długości zdecydowanie odciaża przód 16245; ten pług jest dłuższy nawet od ciągnika , raz ojciec szybko na wertepach jechał, ciągnik podskoczył i ścieło śrubę w TUZie- tą co trzyma cięgno, a to była śruba 10,8)

-przewody hydrauliczne- trzeba marnować czas na przykręcanie

-duże opory pracy- naprawdę ciężko idzie

zalety:

-hydrauliczne ustawianie szerokości i składanie do transportu

-naprawde równe pole po orce

-niezbyt wysoka cena?

-szerokość robocza ok 210cm.

 

sąsiad ma kaverlanda 5 i chyba jest lepszy... szerokość robocza troszeczkę mniejsza niż u mnie, ale nawet na chłopski rozum pług ten stawia dużo mniejsze opory- korpusy są bardziej opływowe, ogólnie lżejszy i bardziej zgrabny, itp.

 

warto zamienić atlasa na kaverlanda?

są kaverlandy 6 skibowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam atlasa 5. pług ma swoje wady i zalety.

wady:

-waga! 1180kg (może się wydawać, że 1200kg to nie jest dużo, ale przy znacznej długości zdecydowanie odciaża przód 16245; ten pług jest dłuższy nawet od ciągnika , raz ojciec szybko na wertepach jechał, ciągnik podskoczył i ścieło śrubę w TUZie- tą co trzyma cięgno, a to była śruba 10,8)

-przewody hydrauliczne- trzeba marnować czas na przykręcanie

-duże opory pracy- naprawdę ciężko idzie

zalety:

-hydrauliczne ustawianie szerokości i składanie do transportu

-naprawde równe pole po orce

-niezbyt wysoka cena?

-szerokość robocza ok 210cm.

 

sąsiad ma kaverlanda 5 i chyba jest lepszy... szerokość robocza troszeczkę mniejsza niż u mnie, ale nawet na chłopski rozum pług ten stawia dużo mniejsze opory- korpusy są bardziej opływowe, ogólnie lżejszy i bardziej zgrabny, itp.

 

warto zamienić atlasa na kaverlanda?

są kaverlandy 6 skibowe?

Według mnie warto bo lżejsze praca=mniejsze spalanie na Hektar. Troche wężej za to można jechać troszke szybciej i na to samo wychodzi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 5-6-7km/h w cięzkich warunkach nie patrz/ort na liczbe skib i rózne głupoty dostosuj siędo tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kvernelanda i tego typu konstrukcje, mam AB100 i ciąga sie naprawde bardzo dobrze, w latach suchych inni nie dali rady orać 2 plugami, tym szło tylko ciągnik jęczał:) i w ciągu sezonu poszły dłuta i lemiesze sie ostro zużyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pług kupić do Zetora proxima 6441.

Chodzi mi o nowy pług w granicach 12000zł

Bo jak czytam wasze wypowiedzi dotyczącec tego jaki ciągnik z jakim pługiem pracuje to nijak się to ma do zapotrzebowania mocy podawanego przez producenta np: UNIA

Według ,,uni" to mogę 6441 śmigać Tur-em 4*35 lub 3*40

Jakia jest wasza opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x30 to swiat, ostatecznie 3x40 ale to na to samo wychodzi Przecież ten ciagnik ma 60KM czyli możesz go porównac do 7245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci powiedzial 4x30 mniejsza skiba lepiej bedzie kryla bo i mniej bedzie zabierac (jedna skiba bedzie mniej zabierac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty umiesez czytac ???? pisałem że 4x30 ,a nie 4x35 czyli musiz sobie porównac zwykłe 4 skibowe plugi z nowymi tur 3x40 i chyba odpowiedz prosta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z unii 5x40 Tura i 5x35 jak ja swój kupowałem miał takie same odkładnice tylko w moim jest 5 cm dłuższy lemiesz ma znajomy 5x35 i próbowaliśmy to w oporze jest niewielka różnica a mój 25 cm szerzej bierze

 

Ja mam też porównanie do ibisa 4x48 bo takim też orze i nim jest sporo ciężej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie czy Ursus C-385 A poradzi sobie z pługiem 5 skibowym w lekkiej i średniej ziemi ??
W lekkiej ale takiej bardzo lekkiej i w dobrych warunkach atmosferycznych to pewnie jakąś 5x30 da rade ale jak popada albo ziemia będzie cięższa to sie usra tak szczerze mówiąc:P te ciągniki zazwyczaj współpracują z 4x30 i wtedy można w miare spokojnie nimi porobić... w 5 to by było zażynanie ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C 385 A ma przedni napęd i spokojnie 1 szosowo pociągnie 5x30 zwłaszcza na lekkich i średnich ziemiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C 385 A ma przedni napęd i spokojnie 1 szosowo pociągnie 5x30 zwłaszcza na lekkich i średnich ziemiach
Wiem że ma przedni napęd... ale u mnie są na ogół piachudry czasem coś ciężkiego i wszyscy takimi ciagnikami dają 4x30 a i tak widać że mają co z tym robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie MTZ 82 i 912 , 914 chodzą z 4x 35 a jeden orze 912 5x30 nie daleko mojego pola i nie jest tam za lekko bo blisko jest do gliny

 

 

U mnie 4x30 to orzą zetorami 7211 , 7245 ten drugi to bez problemu na 2 ciągnie a w 7211 to trzaba pług na podnośniku trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można dokupić jedną skibę do pługa 2x30. Pytanie gdzie i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z małopolski to agroma Kraków nie wiem za ile, ale wiem, że mają na placu

Zadzwoń to się dowiesz tel-0 12 681 10 70

31-420 Kraków, Powstańców 127

Ewentualnie Skład Maszyn Rolniczych Posądza przy trasie Kraków – Proszowice

Tel-0 12 386-96-37 w posądzy będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle lepiej kup sobie jakies uzywane 3 skibowe pługi i nie baw sie w ta dokłądaną skibę bo będziesz miał tylko problemy z nią

 

Za tyle ile kosztuje ta 3 skiba to spokojnie kupisz jakies uzywki, tylko patrz zeby rama była prosta i słupice, bo elementy robocze zawsze można zmienic.

 

Widziałem juz kilka okazów dokładania 3 skiby i pole po ich oraniu wygladało jak poligon Nigdy nie ustawisz takich pługówe jak należy zawsze bedzie za głeboko brała labo za płytko ta ostatnia 3 skiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką 3 dokładaną... powiem krótko... ile sie na to nawk.urwiałem to nie pytaj. 2 pierwsze szły po rame w ziemi a ta 3 zawsze dużo mniej chodźbym niewiadomo jak ustawiał!! Naprawde niewarto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda dokładanie 6 lub 7 skib

też można napotkać na takie utrudnienia z ustawieniem

pługa i nierówną praca ostatnich skib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem taką 3 dokładaną... powiem krótko... ile sie na to nawk.urwiałem to nie pytaj. 2 pierwsze szły po rame w ziemi a ta 3 zawsze dużo mniej chodźbym niewiadomo jak ustawiał!! Naprawde niewarto!!!

 

u mnie w okolicy sporo ludzi ma 2 skibowca dokładane dostawki na 3 w LECHI w Puchaczowie i ładnie orzą tylko kiepskie są odkładnice bo szybko się wycierają a ja mam przez znajomego robioną na stałe ja kupiłem cały korpus a on dospawał rame i tak ustawił że nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...