Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko o pługach zagonowych!!!Użytkownicy taki pługów nich się wypowiadaja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie kazdy mysle ma pług zagonowy wiec co tu opisywac ??? jakie mammy lemiesze - dobre co wyrazac swoje opinie jaki kupic - taki zeby ładnie krył był poprawniej konstrukcji czyli równe słupice prosta rama itp bo bez tego narobisz na polu jakims pługiem od ruskich takich rowów ze nawet ten słynny na całym swiecie c 360 nie przejedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem uzytkownikiem B 200 całkiem dobry sprzet tylko to koło z tyłu czasem mnie irytowało (jeżeli masz pole "w klinie" to sie idzie zajebac

 

912 z tym współpracował z tym ze miał 4 skiby i piaszczystą ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam orze Rabewerkiem 4 skiby 16 cali skiba. bierze troszke więcej niż szerokość Zetora 12045. Bardzo dobry ma przed puszki i talerze tnące ogólnie orzesz odrazu ściernisko i masz wszystko ładnie zakryte... ogólnie to jak na stole równo. teraz dokładam jeszcze 1 skibe i będe miał 5:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory OLI ze Ci uwage zwracam ale jak widzę PRZED PUSZKI to mnie krew zalewa................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem szczerze że na początku nie mogłem ustawić maszyny i je wyj....łem bo jakoś brzydko to orało... ale jak ustawiłęm idealny poziom pługa i widziałem że wszystko ładnie tylko troszke słowa wystaje to przykręciłem je i jest git... ładnie równo jak na stole zero ścierniska na wierzchu i nic sie nie zapycha jak wcześniej. Przedpuszki jednym słowem spełniają swoje zadanie idealnie tylko i wyłacznie wtedy jak masz dobrze pług ustawiony. Inaczej tylko sie zapychają i więcej z nimi problemów niz pozytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma ktoś 120konny ciagnik?? jakie pługi nimi ciągniecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś 120konny ciagnik?? jakie pługi nimi ciągniecie??

 

Ja ciągam PHX6 ZT 323a z przedpłużkami nawet na 3 klasie ale rozkręcam tylko na 2,3 m bo szerzej nie da rady chyba że wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś 120konny ciagnik?? jakie pługi nimi ciągniecie??

 

JD 6620 + Gregoire Besson RM4 (4 skiby po 45 cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś 120konny ciagnik?? jakie pługi nimi ciągniecie??

 

JD 6620 + Gregoire Besson RM4 (4 skiby po 45 cm)

 

Hej ile dałeś za Bessona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś 120konny ciagnik?? jakie pługi nimi ciągniecie??

 

JD 6620 + Gregoire Besson RM4 (4 skiby po 45 cm)

 

Hej ile dałeś za Bessona?

 

w 2002 roku od korbanków za 24 tys (3skibowy) resor

w 2003 ramiona do walka za 5,5 tys

w tym roku dokupiłem 4 korpus za 8 tys netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 2002 roku od korbanków za 24 tys (3skibowy) resor

w 2003 ramiona do walka za 5,5 tys

w tym roku dokupiłem 4 korpus za 8 tys netto

nie no taki wydatek to dopiero ci daje samopoczucie az lepiej od razu sie orze znam to piekne cudenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troszke sobie cenią za nowe maszyny... w sumie co tam tyle jest warte?? tona złomu??? a reszta to marka i umysły inżynierów którzy nad tym pracują:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Troszke sobie cenią za nowe maszyny... w sumie co tam tyle jest warte?? tona złomu??? a reszta to marka i umysły inżynierów którzy nad tym pracują:P

 

no i korbanki chcą żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaki pług byscie radzili do MTZ82?? 3 Skibowy obracalny(uzywany) czy 5 skibowy normalny zagonowy (nowy)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 skibowy zagonowy chyba że masz piaski to 5 skib

 

 

 

III,IV klasa!!to mowisz ze 5 nie dobra bedzie???ani 3 obracalna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten sam tomb2 twierdzi ze 7245 może orać na 4 skiby i ten sam tomb2 twierdzi ze mtz82 te moze orac na 4 skiby.przeciez miedzy tymi taktorami jest 2o koni różnicy

jak to mozliwe ze chodzą z tymi samymi pługami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pytanie. jak duzo miejsca na koncu pola trzeba zostawic aby swobodnie orac 6 lub 7 skibowym plugiem. wiecej miejsca na nawrot wymaga obrotka czy zagonowy? aha i czy to prawda ze plug na wozku (lamany w polowie) wymaga mniej miejsca na nawrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pług na wózku potrzebuje więcej miejsca na nawrót... to chyba logiczne.. tak jakbyś miał z przyczepką nawracać:P a jezeli masz taki sam pług obrotowy i zwykły( tzn tej samej długości) to tyle samo potrzeba na nawrót... tyle że obrotówką możesz orać od strony i wtedy nawracasz i zaraz obok jedziesz a jak jedziesz zwykłym i masz tam np kawałek fdo bruzdy to możesz zostawiać sobie tyle miejsca na końcu i nnie bawić sie w nawracanie tylko podnosisz i na tym samym biegu ładnie wjeżdżasz w następną bruzde opuszczasz i jedziesz dalej:) wtedy idzie bardziej płynnie i nie musisz sie bawić w cofanie, zmienianie biegów itp. ale myśle że każdy ma na to sposób który mu pasuje i kiedy jest mu najwygodniej. a co do tego ile sobie zostawisz to musisz zostawić tyle ile ci potrzeba... tutaj nie ma żadnych schematów. Poprostu albo jedziesz do końca i cofasz albo kończysz szybciej i szybko skręcasz żeby nie musiseć cofać a później tylko na końcu jedziesz 2 razy wiecej halwantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pług na wózku potrzebuje więcej miejsca na nawrót... to chyba logiczne.. tak jakbyś miał z przyczepką nawracać:P a jezeli masz taki sam pług obrotowy i zwykły( tzn tej samej długości) to tyle samo potrzeba na nawrót... tyle że obrotówką możesz orać od strony i wtedy nawracasz i zaraz obok jedziesz a jak jedziesz zwykłym i masz tam np kawałek fdo bruzdy to możesz zostawiać sobie tyle miejsca na końcu i nnie bawić sie w nawracanie tylko podnosisz i na tym samym biegu ładnie wjeżdżasz w następną bruzde opuszczasz i jedziesz dalej:) wtedy idzie bardziej płynnie i nie musisz sie bawić w cofanie, zmienianie biegów itp. ale myśle że każdy ma na to sposób który mu pasuje i kiedy jest mu najwygodniej. a co do tego ile sobie zostawisz to musisz zostawić tyle ile ci potrzeba... tutaj nie ma żadnych schematów. Poprostu albo jedziesz do końca i cofasz albo kończysz szybciej i szybko skręcasz żeby nie musiseć cofać a później tylko na końcu jedziesz 2 razy wiecej halwantów.

 

zgadzm się jak mam na każdym końcu wajhować do tyłu i do przodu obrotkiem to wolę zaczepianego zagonowca podzielić pole na kilka zagonów i smigam najgorzej na końcy bo trzeba to skończyć i trochę się pomęczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz 82 u mnie ciagnie uni tura 4 45 na korpus super pług ale tylko na ażurach ziemia I-IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi na temat ciągników i pługów to widze że wszyscy się prześcigają.Niedługo to zetor 7211 bedzie ciągał 7-skib obrotowych .

 

Jakie jest wasze zdanie:mniej skib ale szybciej,czy wiecej skib a wolniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam wypowiedzi na temat ciągników i pługów to widze że wszyscy się prześcigają.Niedługo to zetor 7211 bedzie ciągał 7-skib obrotowych .

 

Jakie jest wasze zdanie:mniej skib ale szybciej,czy wiecej skib a wolniej?

zawsze sie mądrzejszy znajdzie króry bedzie twierdził ze czarne jest koloru czerwonego wiec ostrożnie , zawsze moze przyjsc twoja kolej P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...