Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

a co do plóz to ich sie nie da u mnie ustawiac i niestety lemiesz wystaje jakis 1cm poza płozy i tylko ostatnia jest troche dłuższa ze stopką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie sam porobić mnie jak się wytarły to dospawałem szerokie płaskowniki do starych i jest spoko

 

Jak jest pług bardzo nadany w calizne to może go wypychać

 

 

Jak orzesz to puszczasz podnośnik do końca czy trzymasz pług na podnośniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko trzymam na podnosniku ale naprawde dleikatnie bo pług ma kółko podporowe na srodku i podnosnikiem reguluje zeby równo brały korpusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w POMie widziałem pług kaverland obracalny 4 skibowy.

masa tej maszyny to 1300kg i jest to pług 4x45

na dołączonej broszurce wyczytałem, że zapotrzebowanie mocy to 80-100km!!!!!!!!!!!!!

jak to możliwe, że taki pług może współpracować z osiemdziesiątką???

poza tym jego cena- 44 tyś zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lekko trzymam na podnosniku ale naprawde dleikatnie bo pług ma kółko podporowe na srodku i podnosnikiem reguluje zeby równo brały korpusy

 

Ja też trzymam na podnośniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj w POMie widziałem pług kaverland obracalny 4 skibowy.

masa tej maszyny to 1300kg i jest to pług 4x45

na dołączonej broszurce wyczytałem, że zapotrzebowanie mocy to 80-100km!!!!!!!!!!!!!

jak to możliwe, że taki pług może współpracować z osiemdziesiątką???

poza tym jego cena- 44 tyś zł...

Nie może bo osiemdziśiatka nie ma nawet tego niezbędnego minimum 80km a jak masz ciężką ziemie to czasem może i te 100km nie wystarczyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-385 ma chyba 1700 kg udźwigu , żeby podnieść taki pług to pewnie minimum 4 t musi być , u mnie sąsiad ma 4 obrac Kwernelanda do forterry 110 km to często jeździ na dwóch kołach więc co osiemdziesiątka by z nim zrobiła nawet jak by uniosła . pociągnąć może i by pociągnęła ale co z tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 to zdecydowanie za dużo za ten pług, ciekawe ma odkładnice mogą dobrze przykrywać ale trzeba by go widzieć w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki lepiej wziąsć pług do zetora proximy 8441 unia grudziądz czy lepiej dołożyc i kupić vogel&not mysle ze 4 skiby więcej nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nowego Pronara 1025, w związku z tym chcę zakupić nowy pług 4 skibowy zabezpieczony resorowo. w rachubę wchodzą dwa typy kverneland AB100 z przedpłużkami za 22 tys netto i vogell not Farmer M 950/4 ST za 18 tys netto.Co wybrać ? Proszę o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 zagonowy do mtz 82 i jest z wielkim odkładnmi a wszycy mi mówią że jest zamały

 

/edit - Sro Wrz 20 11:31:42 Temat postu: Re: TUR B 100

kup pług z odkładniami 3*55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupujesz nowe pługi to kompletnie nie rozumie ciebie, przecież przywiozą go do domu podłączasz i próbujesz podoba się bierzesz jak nie to nie.próbujesz obydwa i widzisz jak pole wygląda i ciągnik sobie z nim radzi.inna sprawa jest z używanym sprzętem nie zawsze jest możliwość wypróbowania.a gleby każdy ma różne jeden z 4 skibowym da rade a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad próbował vogla i kunha bez problemów wszystko zależy od sprzedającego. z agromy to nie wiem czy by na to poszli.z drugiej strony wywalasz 20tys i masz sam się przekonywać że trzeba było wziąść coś innego, ja bym podziękował sprzedającemu który tylko chce towar wcisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzedawca, gdy miałem wątpliwości czy traktor uciągnie proponował mi, że przywiezie do domu wyreguluje i jak będzie OK. pług zostaje i płace pieniążki oraz że ewentualnie może zabrać w rozliczeniu stary pług. Więc wszystko zależy czy ktoś chce sprzedać czy tylko tu pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o pługu famarol zagonowym 4 skiby ma regulacje orki od 132 do 200cm ma ktos moze taki pług jak jest z zuzyciem odkładnic i lemieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dali byście za taki pług, bądż ile jest wart, UNIA , TUR 4+1 rok 2000 pracował na 40 ha, zabezpieczenia zrywalne (śruby),gość sprzedaje tylko z tego względu ze kupił sobie obracany, nie pogięty, nie spawany, jedynie co to do malowania by się nadawał , wogóle co myślicie o tych pługach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pług też z 2000 roku jeżeli to jest 5x40 to ma 3 kat zawieszenia , ja jestem ze swojego zadowolony ciagam go teraz 110 km MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli warto go brać, ja moge go wyrwać za 4 tyś (wydaje mi się tanio) i w tym roku miał wymieniane lemiesze i dłuta, a o co ci chodzi z tymi 3 kat. zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...