Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kupuj jaki bedzie tańszy i jakie części są bardziej dostępne. Dziś cięcie kosztów to najważniejsza rzecz. Podnośnikiem sie nie martw ja swojego obrotka ph1 ciągałem 914.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko w 914 masz deczko (tak ze dwa razy) mocniejszy podnośnik niż w moim, nawet MTZ jest chyba mocniejszy ile tam jest, ze 2,5t udżwigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz widziałem 385 z pługiem PHX 4, nie Martw sie Martinescu, da rade podnieś, jedynie wstawisz dodatkowy siłownik wspomagający do podnośnika, bo jeśli już kupujesz pług, to warto zainwestować raz a dobrze, a PHX i Forszaj są to bardzo dobre pługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak pracują pługi Kverneland AB100.Bo mam nowe i jeszcze nie mialem okazji ich wypróbować.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar jeżdzić tą 385 jeszcze jakiś czas to ja na twoim miejscu dokupiłbym 2 siłowniki wspomagające drogie nie są i masz spoko podnośnik a zawsze je możesz zdjąć przed sprzedażą. z siłownikami 4 ph1 będziesz dżwigał bez problemu. 3 skibowa obrotówka ph1 waży około 700 kg a 4 pewnie coś koło 900-950kg wydaje mi się że bez problemu ją dźwigniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych siłowników to gdzie je podłączyć i jaki mniej więcej koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Liberadzki; moim zdaniem nie wart

Do reszty Szanownego Towarzystwa; za obrotka się chyba nie będe brał, czwórki i tak nie uciągne( a nawet jak uciągne i podniosę to z kąd tyle obciążników do przodu wezmę?:mrgreen: ) a trójką szybciej nie będzie jak zwykłymi czwórkami. [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie na temat tego pługa http://www.allegro.pl/item163697468_plug_4_skibowy_agro_masz_z_zabezpieczeniem.html

Jest wart tych pieniędzy A może ktoś użytkuje taki sprzęt

 

Daj spokój takie pługi to w latach 80-tych może by kogoś podjarały, a to ani orać ani poglądać bo nawet wygląda jakoś tak nijak. W życiu bym tego nie kupił gwarantuje Ci że będzie sie zapychał a w końcu sie połamie lub pognie. Takie pługi nie orzą tylko przsuwają ziemie z miejsca na miejsce. Jak sucho to nie wchodzi w ziemie jak mokro to tonie Totalna katastrofa, ale napewno są tacy którzy to coś kupią i będą chwalić "oczywiście szanujemy ich"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś taniej zagonówki. Z zachodu nic taniego nie trafiłem co by można w pole jechać bez remontu a planuje kupić nowewgo Kvernelanda na resorze ale dopiero za dwa lata bo w tym roku czaję się na zwijarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak odrazu te pługi skresliliscie. Takie ma moich 2 znajomych i sprawuja sie bardzo dobrze. Pole wyglada identycznie jak zaorane tur-em uni. nie zapychaja sie jak ktos tam napisał!!! Jeden ma 5 skibowy do pronara 105KM a drugi 4 do proximy 8441.jedyna wada to to zabezpieczenie kołkowe na naszych ziemiach troche uciażliwe i kosztowne

 

Najważniejsza jest cena dla polskiego rolnika i nie każdego stac aby wydac 15tys na pługi zachodznie !!!!!!! lub troche mnej na unie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pracuje AB 100 ale moge coś o tych pługach Kvernelanda napisać. Posiadam ES 95 4 skibowego obracalnego z zabezp non stop i płynna regulacją szerokości orki i przyznaje: pługi Kvernelanda są super, dozywotnia gwarancja na ramę, części niedrogi a mocne i wytrzymałe. U mnie chodzi JD 6320 Premium z turem i przodu nie podnosi. Tylko cena, troche wysoka, ale sam zobaczysz efekt na polu. Życze miłej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług waży 1300 kg, a ciągam go John Deerem 6320 Premium z Turem. Ma 100 koni. Orze na całe 2 metry. Szczerze mówiąc to ma co robić, chociaż nie orze zbyt szybko, nie preferuje ciekania z pługeim, orze 7-8 km/h. Dobrze że ma Tura to daje rade, bo tak to to obciążników musiałoby być komplet. Ale i tak na zakrętach i po dziurach trzeba uważać. Robie średnio 1,4 ha na godz. pali mi 16 to na hektar wychodzi 12 litrów. Ogólnie jestem zadowolony. Moge przesłać fotki na maila dla zainteresowanych, także innych maszyn z gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wysłałem. jak będzie Cię interesowała jakaś konkretna maszyna, tzn. zdjecie i ewentualnie opinia to walta śmiało. Podziele się z checią, no w koncu interesuje się tym, myśle że wiekszość na tym forum również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila z systemu pocztowego że dostarczenie mojej wiadomości okazało się niewykonalne. Próbowałem pare razy i nic. Nie wiem co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm budowa podobna jak kobuza 4x40 tylko jakieś te lemiesze małe napewnoe nie oryginalne unijne i jakiś niski sie wydaje mozę dlatego że stara bardzo wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to ja sprzedam chętnie swojego tylko 5 i odkładnie pół śrubowe. A lemiesze są orginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 4x40 bo juz zapytalem kolesia.tylko cena 2500zł troche duzo,co??trudno znalesc 4x40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...