Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszystkich!jaki plug do ursusa 914 dodam tylko ze mam ciezka glebe i chcialbym zeby byl na malych korpusach. Z góry dziekuje za udzielona pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetor 7211 powinien pociagnac starego 3 skibowca z unii? 3x 30. ziemie w sumie nieciezkie.i mam taki problem bo ostatni korpus w tym plugu byl jakis skrzywiony wiec pomyslalem ze przeloze korpus z 2 skibowca unii. szerokosc ta sama tylko wysokosc korpusu sie rozni. ten od 2 skobowego jest wyzszy. czy jestli podloze pod 2 pozostale podkladki to zda egzamin

? czy musze wycinac odpowiednio gruba blache i wiercic otwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem. ale chodzi mi o to czy same podkladki wystarcza czy musze cos podkladac pod cala powierzchnie styku kurpusu z rama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jaką grubość ci chodzi ???

ja osobiście wolałbym zrobić jednolitą podkładkę z grubej blachy, choc możesz spróbować też ze zwykłymi płaskimi podkładkami tylko lepiej o jak największej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 cm. z blachy byloby lepiej ew. mozna z palskownika po obwodzie. nawiecej problemu moze byc z wierceniem otworow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z płaskiej blachy, z wierceniem ja bym nie miał problemów, no może oprócz ewentualnie doboru rozmiaru wiertła, bo nie wszystko można mieć u siebie, a i w nie każdym sklepie wszystko dostaniesz.

Przy dużych otworach trzeba wiercić ze trzy razy. np. otwór 20 mm, najpierw 6 mm, potem 12 i na końcu 20 ( oczywiście nie traktuj tych rozmiarów jako nakaz )

Dziś wierciłem frezem 36mm, szło pięknie w żeliwie, tylko jest potrzebny otwór 41, a nie mam nic takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 centymetry dłuższy jeden korpus nie ma znaczenia, moim zdaniem nie trzeba robic podkładek z blachy na całą powierzchnie, ani grubych podkładek szukać, najważniejsze żeby te podkładki były równe na każdej śróbie. Ja kupił bym ze 2 laski prętów gwinowanych i pomiędzy ramą a korpusem nakręcił po 2 czy 3 nakrętki, a wystarczyło by na środkowym korpusie dać 1 cm podkładek.

Sam miałem taki problem kupiłem 3ki bez ostatniego korpusu przykręcałem korpus od 2jek taki sam, a dokupiłem troche dłuższy i nie przerabiam bo pługi dużo lepiej idą w ziemie i zaorane pole jest równe [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co robic . chyba dam podkladki i bedzie spokoj. ichcem juz go zrobic tak na cacy bo go odmalowalem i wogole.i nie tylko ze pistoletem przelecialem tylko najpierw poczyscilem pozniej podkladowka i emalia;) powiecie pewnie ze to tylko plug i to nie na wystawe tylko w pole (stary tak mowi) ale za wiele roboty z tym nie ma a o ile praca przyjemniejsza pozniej. ma sie wrazenie ze sie nowym robi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pług 3x35 doczepiłem dokładke teraz mam 3+1 ale kółko podporowe zaczyna mi sie kopac, co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dygnąć ciut do góry na podnośniku i zostawić na STOP, wtedy dużo lżej idzie traktor bo jest dobrze dociążany przez pług.Ja prawie zawsze tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły pomysł za kazdym razem bede sie bawił podnosnikiem no raczej dziekuje! ja mysle o przyspawaniu 2 kółka is ie niebedzie zakopywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zły pomysł za kazdym razem bede sie bawił podnosnikiem no raczej dziekuje! ja mysle o przyspawaniu 2 kółka is ie niebedzie zakopywało

 

A moze wystarczy zrobić szersze kółko ? Np. obspawać go paskiem grubej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zły pomysł za kazdym razem bede sie bawił podnosnikiem no raczej dziekuje! ja mysle o przyspawaniu 2 kółka is ie niebedzie zakopywało

 

A moze wystarczy zrobić szersze kółko ? Np. obspawać go paskiem grubej blachy.

Albo zamontować gumowe szerokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zły pomysł za kazdym razem bede sie bawił podnosnikiem no raczej dziekuje! ja mysle o przyspawaniu 2 kółka is ie niebedzie zakopywało
Masz jeszcze pewnie regulacje automatyczne w podnośniku jak nie chcesz się bawić zauważ ile tracisz na uciągu traktora przez kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że tak z nienacka się wepchłem może wiecie czy są pługi obracane 4 skibowe z tym takim fajnym wałem który też sie obraca. a i jeszcze ile koni musi mieć traktor na ziemi z 3 klasie troszke pod górke(taki mały podjazd) aby mi pociągną tkie cuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry że tak z nienacka się wepchłem może wiecie czy są pługi obracane 4 skibowe z tym takim fajnym wałem który też sie obraca. a i jeszcze ile koni musi mieć traktor na ziemi z 3 klasie troszke pod górke(taki mały podjazd) aby mi pociągną tkie cuś

jezeli chodzi ci o pakomat to tez są przy pługach 4 skibowych obracanych i do takiego potrzeba min 130 koników w zależności od wielkości pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy im większa skiba tym głębiej należy orać, mam miejscami lekkie ziemie i musze płytko orać, ale z drugiej strony woże dużo obornika i się bardzo zapycha przy 3x30 jak jest sucho, czy jak bym przeszedł na duże korpusy 4x40 (przy większym ciągniku oczywiście) to jest możliwa płytka orka na 15 może 20 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest nie musisz po rame wpuszczac pługa w ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x50 i pierońsko duże odkładnice i zawsze orze na 20cm nigdy głębiej bo sie będzie grzebał i ledwo jechał.A tak to 20cm wystarcza przy takim rozmiarze lemiesza i odkładniy(skiby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By dobrze wyglądała płytka orka dużymi korpusami wystarczy jechać szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pług zagonowy do proximy 72 km a jaki do proximy 82 km, ziemie mam lekkie i bardzo lekkie że mf 255 śmiga z 3x30 bez większych problemów, czy do większej proximy 5x35 będzie dobry, a do mniejszej 4x35 albo 4x40.

A może dokupić kawałek ramy i zrobić 4x30 i szybko jeździć, dużo ornego nie mam, a korpusy mam z pługa 2x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik czy ty wreszcie kupiłeś ten ciągnik czy jeszcze się wahasz. Proxima 72-4x35, a 82-4x40 albo 5x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By dobrze wyglądała płytka orka dużymi korpusami wystarczy jechać szybciej

 

Czasem jak mi się spieszy to 3 i ognia Ale się wtedy orze,pole jak stół Ale ciągnik dostaje w dupe(dymi i łatwo go wtedy zbić z obrotów) i temperarura szybko rośnie.Bardzo rzadko tak robie,ale pole super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...