Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B29349 co sądzicie o tym pługu??Jest wart swojej ceny?Będzie dobrze orał przy Zetorze 9540??

 

Ja mam identyczny tylko 3 korpusowy,belarus 65 konny śmiga z nim aż miło pług ten bardzo dobrze przykrywa resztki roślin(orałem nim gorczycę na poplony urosła ok 70 cm,nie trzeba było rozdrabniać lub wałować jej przed orką poprostu wjechałem zaorałem i wyszło tak jakby nic tam wcześniej nie było)pług jest godny polecenia!,wg mnie do twojego zetora przydało by się 5 korpusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B29349 co sądzicie o tym pługu??Jest wart swojej ceny?Będzie dobrze orał przy Zetorze 9540??

 

Ja mam identyczny tylko 3 korpusowy,belarus 65 konny śmiga z nim aż miło pług ten bardzo dobrze przykrywa resztki roślin(orałem nim gorczycę na poplony urosła ok 70 cm,nie trzeba było rozdrabniać lub wałować jej przed orką poprostu wjechałem zaorałem i wyszło tak jakby nic tam wcześniej nie było)pług jest godny polecenia!,wg mnie do twojego zetora przydało by się 5 korpusów

 

 

Jaką szerokością orki orasz???i na jaka głębokośc?z 5 korpusami chyba by nie dał rady....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką szerokością orki orasz???i na jaka głębokośc?z 5 korpusami chyba by nie dał rady....?

 

Będziesz się śmiał-orzę na szerokość 105cm i głębokość ok 30cm 65konny belarus dobrze sobie z tym radzi więc sądzę że twój 90konny zetor pociągnoł by piątkę a jak chcesz mieć duży zapas mocy(zależy jakie masz gleby) bież tą czwórkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też wydaje ze 4 była by dobra,nie ma co przesadzać...a zresztą 4 pół zawieszana jest krótsza od 5 pół zawieszanej i może nawracanie na poprzeczkach nie będzie tak bardzo uciążliwe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat użytkowania pługa 4 skibowego WIRAX, taki wynalazek na róże, ala Kverneland produkowany 20 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam ciągnik, Zetor Fortera 106411( około 100km ). Planuję kupno pługu, myślę o używanym i proszę was o radę, jaką wybrać markę, ilu skibowy, obracany czy nie? Klasa ziemi 2-3, trochę gorzysty teren. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile moze kosztowac plug grudziadzki 4*35, tzw kobuz, z kolem na lozyskach, interesuje mnie z lat 80/90. a moze ktos ma do sprzedania..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podpowie mi ktoś, gdzie powiedzmy w promieniu 200km od Radomia są dobrze zaopatrzone w pługi zagonowe składnice z maszynami używanymi.

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma kobuza 4x35 jakis 98r odkładnie srubowe lub pólsrubowe, bedzie chciał go sprzedac.

 

Bo kupil wiekszy ciagnik i ten pług jest za mały. do wymiany jest chyba jedna słupica bo ma podgieta czesc do któej przykreca sie lemiesz

 

JAk jestes zainteresowany to sie odezwij

 

 

woj lubelski okolice Łukowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój kolega ma kobuza 4x35 jakis 98r odkładnie srubowe lub pólsrubowe, bedzie chciał go sprzedac.

 

Bo kupil wiekszy ciagnik i ten pług jest za mały. do wymiany jest chyba jedna słupica bo ma podgieta czesc do któej przykreca sie lemiesz

 

JAk jestes zainteresowany to sie odezwij

 

 

woj lubelski okolice Łukowa

 

Dzięki za info, szukam czegoś z zabezpieczeniami, najchętniej na pojedynczej ramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc posiadam mf 3070 planuje zakup pługa zagonowego. jaki pług bedzie pasował najlepiej do tego ciagnika na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa jakie zabezpieczenia są najlepsze?? mozecie podać jakieś przykładowe linki z ogłoszeniami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc posiadam mf 3070 planuje zakup pługa zagonowego. jaki pług bedzie pasował najlepiej do tego ciagnika na co zwrócić uwagę przy zakupie pługa jakie zabezpieczenia są najlepsze?? mozecie podać jakieś przykładowe linki z ogłoszeniami pozdrawiam

Nie kupuje sie pługów do konkretnego ciagnika tylko bieze sie pod uwage jego moc czy ma napęd 4x4 , warunki glebowe ,czy masz płaski teren czy górzysty , jaka zwiezłość ziemi.Popatrz u sąsiadów którzy mają ciagniki 90kM czy o zbliżonych mocach jakie pługi ciagaja to będziesz wiedział jakie kupić.

Również jeśli chcesz z zabezpieczeniami to najlepsze są non stop tylko jeśli masz duzo kamieni ajeśli trafia sie od czasu do czasu to wystarczą ci z zabezpieczeniami zrywanymi.Jeśli nie masz bardzo cięzkich ziem to 4x40 powinny być dobre, ale większych nie radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, napisałem tak bo ten model jest popularny i każdy wie o co chodzi,niestety nie mam u kogo podpatrzeć, a co do pola to raczej równe tereny ziemia od piasku po ciężkie rędziny, co sądzicie o Tych maszynach :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B36922

http://www.allegro.pl/item324609061_4_ro_skibowy_kverneland_w_idealnym_stanie_.htm

http://www.allegro.pl/item326353211_plug_4_skibowy_zagonowy_fraugde.htmll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie tylko proszę o przemyślane odpowiedzi Mam ziemie trochę zakamienione pola są różnej długości i szerokości(raz lepiej do obrotówki a raz szybciej na nawrotach zagonowym) do wyboru dwa warianty pługów a mianowicie obrotowy SUKOV Junior Roto 4 skiby na zabezpieczeniu kołkowym i zagonowy Vogell&Nott 4 skiby na zabezpieczeniu resorowym. Cena praktycznie taka sama.

Który byście wybrali biorąc pod uwagę wszystkie aspekty którymi należy się kierować podczas zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie tylko proszę o przemyślane odpowiedzi Mam ziemie trochę zakamienione pola są różnej długości i szerokości(raz lepiej do obrotówki a raz szybciej na nawrotach zagonowym) do wyboru dwa warianty pługów a mianowicie obrotowy SUKOV Junior Roto 4 skiby na zabezpieczeniu kołkowym i zagonowy Vogell&Nott 4 skiby na zabezpieczeniu resorowym. Cena praktycznie taka sama.

Który byście wybrali biorąc pod uwagę wszystkie aspekty którymi należy się kierować podczas zakupu

zapomniałem dodać fotki poglądowe

http://www.vogelnoot.pl/promocje/plug_zag.htm

http://www.zetor.sethost.org/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=45&category_id=24&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie tylko proszę o przemyślane odpowiedzi Mam ziemie trochę zakamienione pola są różnej długości i szerokości(raz lepiej do obrotówki a raz szybciej na nawrotach zagonowym) do wyboru dwa warianty pługów a mianowicie obrotowy SUKOV Junior Roto 4 skiby na zabezpieczeniu kołkowym i zagonowy Vogell&Nott 4 skiby na zabezpieczeniu resorowym. Cena praktycznie taka sama.

Który byście wybrali biorąc pod uwagę wszystkie aspekty którymi należy się kierować podczas zakupu

zapomniałem dodać fotki poglądowe

http://www.vogelnoot.pl/promocje/plug_zag.htm

http://www.zetor.sethost.org/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=45&category_id=24&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=32

 

no i jak nie ma kto doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gleby zakamienione to wybierz Voogla bo ma non stopy i mysle ze ciagnik ok.100 km da z nim rade.Obrotowym orze sie szybciej ale zaoszczedzisz czasu na wymianie srub i wyjdzie ci na to samo.Zagonowka na maxa bierze prawie 2 metry wiec robota ubywa szybko no i zawsze mozna zmiejszyc.Jesli zamykasz sie na tych dwóch pługach to kup V&N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz równe prostokątne pola bez klinów to możesz i tym i tom orać. Lecz w moim przypadku jak mam ogromną większość pól w nieregularnym kształcie to pług obrotowy to zbawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakie lemiesze zakładacie do pługów zagonowych Overum??? Oryginalne czy kombinujecie coś???bo oryginalne lemiesze wraz z dłutami są pewnie strasznie drogie;/ niedługo będę mieć taki pług i sie zastanawiam co wykombinować z lemieszami. Widziałem jeden gość założył elementy robocze od PHX-a,żeby kupować tańsze lemiesze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście radziłbym sie zastanowić nad częściami w miarę oryginalnymi, bo rzeczywiście łatwo kupić tanie podróbki wszelkich części ale nie ma to sensu na dłuższą metę, w pługu obrotowym na zużywa sie max dwa komplety lemieszy na sezon, w dobry rok śmiało jeden komplet i dwa komplety dłut wystarczają (na glinach wilgotność gleby znacząco wpływa na zużywanie sie części roboczych), w przypadku podróbek przydaje sie dobra przyczepka z lemieszami, jeśli chodzi o te od PHX to wytrzymują w pracy max 3 dni w PHX'sie (ogólnie PHX jako pług sie nie sprawdził i poszedł na handel). Dodatkowo weź pod uwagę fakt że porządne lemiesze nie wyginają sie i nie pękają z byle powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ładnego półzawieszanego overuma,ale tak jak to zawsze bywa z używanymi sprzętami nie wszystko jest idealne. Mam problem z tylnym tłokiem, gdy uniose przud na łapach to nei moge uniesc tyłu,tłok sie tylko wysuwa na ok 4cm...wszystko jest dobrze gdy unosze najpierw tył a potem przud,ale przeciez tak nie moze byc bo jak bede z bruzdy wyjezdzał;/ jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...