Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

A ile kosztuje oryginalny lemiesz wraz z dłutem do overuma????????

Lemiesz ok 100 zł a dłuto ok 50 zł Lemiesz wytrzymuje u mnie w zależności od roku 300-400 ha a komplet dłut wymieniam po 100-200 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje oryginalny lemiesz wraz z dłutem do overuma????????

Lemiesz ok 100 zł a dłuto ok 50 zł Lemiesz wytrzymuje u mnie w zależności od roku 300-400 ha a komplet dłut wymieniam po 100-200 ha.

 

Dzieki wielkie za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem ładnego półzawieszanego overuma,ale tak jak to zawsze bywa z używanymi sprzętami nie wszystko jest idealne. Mam problem z tylnym tłokiem, gdy uniose przud na łapach to nei moge uniesc tyłu,tłok sie tylko wysuwa na ok 4cm...wszystko jest dobrze gdy unosze najpierw tył a potem przud,ale przeciez tak nie moze byc bo jak bede z bruzdy wyjezdzał;/ jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy???

 

 

tłok jest dobry,węże są dobre,układ hydrauliczny w ciagniku jest dobry a jak uniose przud pługa to nie uniose tyłu! Bez sensu!tylną skibą bede rył na poprzeczkach! widzę ze prowadze monolog w temacie...Gdzie jest Tata Marty ktory tak mi dobrze radził???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przekładanie na inne gniazdo nie pomaga? a nie ma tam jakiegos zaworu, albo dodatkowego rozdzielacza moze jak podniesiesz przód to cały pług jakby nie było musi dzwignąc kółko i wtedy jakis zawor przepuszcza olej... no bo mowiłes ze troche sie wysunie... no nie wiem dla mnie to jest tez dziwne... a spróbuj innym ciągnikiem podniesc przód a drugim tył... i sprawdz wtedy...sam jestem ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przekładanie na inne gniazdo nie pomaga? a nie ma tam jakiegos zaworu, albo dodatkowego rozdzielacza moze jak podniesiesz przód to cały pług jakby nie było musi dzwignąc kółko i wtedy jakis zawor przepuszcza olej... no bo mowiłes ze troche sie wysunie... no nie wiem dla mnie to jest tez dziwne... a spróbuj innym ciągnikiem podniesc przód a drugim tył... i sprawdz wtedy...sam jestem ciekawy...

 

Dzis zrobilem wszystko co bylo mozliwe,wzialem drugi ciagnik,zmienilem gniazda na euro podjechałem i podniosł przud a tyłu i tak nie podniosłi,potem tak jak mowiles na dwa ciagniki i tez (słowo zostało usunięte)!zaworow tam zadnych nie ma,nic nei cieknie,wszedzie sucho.Weze i gniazda wszędzie powymienialem(i w plugu i w ciagnikach)no nie mam pojecia! jak przud jest opuszczony to tył na tłoku spokojnie podnosi...masakra jakas z tym overumem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyciągnij z jednego ucha siłownik niech nie bedzie miał oporu tak poprostu niech pracuje na ale niech nie podnosi niczego i sprobuj wtedy... jak sie wysunie normalnie to znaczy ze cos przepusca olej pod obciązeniem, nie ma siły nic innego do głowy mi nie przychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wyciągnij z jednego ucha siłownik niech nie bedzie miał oporu tak poprostu niech pracuje na ale niech nie podnosi niczego i sprobuj wtedy... jak sie wysunie normalnie to znaczy ze cos przepusca olej pod obciązeniem, nie ma siły nic innego do głowy mi nie przychodzi...

 

wczoraj juz to zrobiłem tak jak napisales i silownik sie wysunał normalnie,bez oporów,na srodku jakby sie delikatnei zaciał ale wysunal sie do konca....zawiazlem go nawet do kolesia co naprawia hydraulike i powiedział ze silownik jest na 100% dobry.Jest on jednostronny,prosta budowa,uszczelnienia sa dobre. Jedyna nadzieja jest taka,ze zapieczony jest sworzeń pod kołem.Powinien on chyba chodzic luzno a nie idzie go ruszyc.Moze on daje taki opór i tłok nie daje rady podniesc pluga....musze poczekac na gazy,nagrzac go i obruszac.Jak to nie pomoze to juz nie wiem.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!

Mam zamiar kupić używany pług zagonowy. Dodam, że będzie pracował z U 912.

Proszę o pomoc w dokonaniu zakupu. znalazłem taką ofertę, ale nie wiem, czy się opłaca. Z góry dzięki za pomoc. Chcę przeznaczyć na ten cel ok 4000zł

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B31401

a nie lepiej kupić jakąś obrotówke 3 skibową lekkką, ja moim ursusem u 902 ciągam takei cos http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T96432 pług jest bardzo ciężki ale sie lekko orze.ja kupiłem za 2,5 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obrotówka odpada, mojego ojca nie da się do tego przekonać.

a szkoda bo pola u mnie zaczynają sie równać. nie ma bruzd i zagnów, przy orce na 22cm spalanie ponizej 15 l/ha. działaj mój ojciec też z początku nie chciał ale teraz nic nie powie że coś mu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi wytlumaczycie roznice pomiedzy tymi przedstawianymi plugami ze zdjec a zwyklym polskim zagonowym np. z uni. czy te sa lepsze nie mowie o obrrotowych tylko szczegolnie o tym zagonowym, lepiej przewracaja, i po co wam te zabezpieczenia na korpusach? macie jakies kamienie na polach? albo raczej glazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety praktycznie wszystkie pługi produkowane w naszym pięknym kraju pozostawiają wiele do życzenia. Pługi grudziądzkie są w miarę dobre (miałem okazję pracować z grudziądzkim Kobuzem), ale to nadal nie jest taka orka jaka powinna być. O pługach rzemieślniczych nie ma w sumie co pisać, bo często robione są "od młota". Wczoraj ojciec oglądał takie "cudo" (nówka za ok 3000zł) i mówił, że wyglądał właśnie jakby był klepany gdzieś w garażu. W pługach zachodnich podobają mi się odkładnice, widać, że ładnie przewracają ziemię. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia, to u mnie muszą być, już dwa razy urwaliśmy pierwszą skibę, a przyspawana mocno ściąga ciągnik w zaorane pole.

 

osa21 jak radzi sobie podnośnik w Twoim 902? Masz siłowniki wspomagające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pług mam juz 2 lata i jeszcze nie mam podnośnika wspomagającego narazie mam zamiar kupić. pompe ma o lepszej wydajności napewno ona nei jest od modelu 902, uszczelniacze na toku wymieniłem w zeszłym roku. Podnosi bez problemu nawet na gorącym oleju, tylko przód musze dociązac bo podrywa podczas ruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko.

Kupiłem Zetora 7441, 72 konie mechaniczne i zastanawiam sie jaki plug bedzie do niego najlepszy. Na pewno bedzie to: zagonowy, Uniagrudziądz, waham sie nad 4-ro lub 5-cio skibowym. Mam watpliwosci czy ten ciagnik poradzi sobie z 5 skibami? Dodam, ze pole jest na terenie pagorkowatym. Prosze i podpowiedzi i komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman 72koniki to trchę mało żeby się zastanawiać między 4 a 5 skib twoje rozważania pownny być między 3 a 4 korpusy tymbardziej że pole masz pagórkowate a najwarzniejsze jest na jaką głębokość robisz orkę oraz jaką szerokość roboczą będzie miał twój pług i z jaką prędkością chcesz orać dodatkowo weź pod uwagę ciężar pluga i rodzaj zabezpieczeni przeciw kamieniom pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puggjm7.th.jpg

 

kupiłem taki pług całkiem przypadkiem, i całkiem nie drogo nie wiem co to za firma jest jedynie logo biegnącego dzika wybita na róznych elementach obawiam sie ze bedzie problem z dokupieniem lemieszy. jeszcze nie orałem nim ale mam nadzieje ze coś z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić pług do mtz82. Znalazłem taki. To 4*35? Nada się? Ziemię mam VI i V klasa. Taka cena za ten pług jest rozsądna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ten plug nadaje sie do MTZ 82 daje sobie rade bez problemu nawet na ciezkiej ziemi, mialem ten plug przez 10 lat oralem MTZ 82 plug dobrze przykrywa reszti ale ma duze tendencje do zapychania ( obornik wysoki poplon), co do ceny wedlug mnie wysoka ja sprzedalem w lutym identyczny plug ten sam rocznik w orginalnej farbie nie malowany za 1700zl z tego co widze to on ma juz zuzyte odkladnie koncowki sa juz starte.

POzdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rad10 . Miałem go wczoraj kupować. Jednak nie wziąłem go. Właśnie jak patrzyłem to te odkładnie trochę za cienkie i jakiś niski był. Patrzyłem też ten pług z Opoczna. Jest nowy ale nie wiem czy wart zainteresowania. Z tego co czytałem to jedni chwalą, że ładnie kryją a inni, że części robocze szybko się zużywają. Powie mi ktoś kto go użytkuje jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie pytanko ile powinny wystawać dłuta z lemiesza uni Grudziadz dłuta i lemiesze oryginalne na dłutach są 2 otwory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam takie pytanko ile powinny wystawać dłuta z lemiesza uni Grudziadz dłuta i lemiesze oryginalne na dłutach są 2 otwory pozdrawiam

max do 5cm. bo jka więcej to jak trafi w kamień to za szybko pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro odkręcam i za diaxa:D hehe bo mam przyspawane:/ myślałem kupić nówki ale nowy 70zł :/ bez sensu jakoś te jeszcze odwruce:D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...