Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem o zawieszanym 3+1 na Allegro takie cosik onegdaj było, bez tej całej hydrauliki zwykły zawieszany pług w opisie było PHX. Spodobał mi się bo ma korpusy obok ramy a nie pod nią, co pozwala sądzić ze zapychaniem będzie spokój

, a tu poplony, panie, poplony aż się boje myśleć o oraniu tego grudziądzem na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinescu wiem o czym mówisz. sam mam 4-skibowego kobuza. ładnie orze, ale jak tylko więcej resztek pożniwnych na polu to idzie kur..cy dostać bo tak się zapycha, szczególnie pierwsza skiba.

a jakie zdanie macie o marce sukov?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy taki tyle że oryginał zawsze będzie 3skibowy I myśle że do C385 to max bo on dość szeroko bierze. Powinien mieć tzw. kwadratowe odkładnie i lizaki. Dość ładnie orzą nawet kukurydzianke po koszeniu bizonem. Stary bedzie niebieski a nowsze takie ciemnozielone (jak wszystkie maszyny tej marki) W razie jakbyś zmienił ciągnik na większy zawsze można pszyspawać 4 odkładnice nie ma problemów. Przy zakupie trzeba uważać czy 3 słupica nie jest podgięta do góry bo dość często tak jest. Jeżeli maszyna jest tania to warto wziąść nawet pogięty bo wymiana profilu nie jest ciężka Trzeba go zrobić z 2 ceowników. Zaspawać razem i potem wstawić w miejsce pogiętego. Zazwyczaj jest to trwalsze niż oryginał. Reszta jest przykręcana na cymbantach. Częstą awarią jest też zerwany prawy sworzeń gdzie zaczepiamy ciągnik i na to zwróć uwgę.Jak gdzieś znajde zdjęcie to Ci podeśle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość szeroko to jet około ile? Do tej pory Dawałem sobie radę z 4x35cm (czasem w ciężkich warunkach trzeba było 4-tą skibę odkręcić), a mówią tutaj że grudziądze mają stosunkowo duże opory orki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phx ma lemiesz na 3 śruby i spokojnie 40cm na korpus idzie a ph1 jak w ogłoszeniu miały lemiesz na 2 śruby i brały 30cm może 35 jak płozy podjechane miałem obydwa ph1 3 skibową obrotową ładnie ora ale mało bierze.ta czwórka to do 80-100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest phx lemiesz na 3 śruby to 385 ni pociągniesz u mnie taki ciągną 1014 a jak jest ph1 lemiesz na 2 śruby to dasz radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do grudziądza lepiej to czeskie ustrojstwo robi?i, chodzi mi o przykrycie resztek, opory, i zapychanie, no i koszty i dostępność części pytam bo nie mam porównania, a nie chce se gorzej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma listw dokładających dużo dają no i cena wg mnie za wysoka.3 lata temu to 5 skibowego półzawieszanego bez zabezpieczeń (zrobiony był na sztywno) za 1500 sprzedałem.może popatrz za forsznytem tanie części lekko idzie i za te kasę to prawie nowego kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ogłoszenia to tylko obrazek chciałem wam pokazać.

Jaką szerokość ma skiba w forsznycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Widze że damian9871 wszystko Ci wytłumaczył i w pełni sie z nim zgadzam. Jeżeli nie masz kamieni to bierz Forshnita bo jest do 912 idealny i tańszy od czecha. Co do czecha to też sa dobre Miałem ph1 obrotka orał wszystko tylko mało brał Teraz mam PHX ciąganego 4 skibowego(lemiesz na 3 śruby z szerokim rozstawem) i ciągam go 1224 Zabezpieczenia hydrauliczne i tani w eksploatacji. Grudziądz w porównaniu z tymi dwoma pługami wypada bladziutko katasrofa. Ten co pokazałeś na zdjęciu to maleństwo w porównaniu do mojego ale po wyglądzie widze że podobny jest do mojego ph1 obrotka (lemiesz na 2 śruby) co oznacza że będzie orał elegancko i jak masz troszke lżejsze ziemie to Twój ciągnik spokojnie da sobie radę. Wszystko zależy na co trafisz i za jaką cene i jak u was z częściami. U mnie szybciej kupisz coś do czecha czy szwaba niż do grudziądza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas najłatwiej do grudziądzkich, ale do czeskich chyba łatwiej niż do szwabskich.

dzięki za poradnictwo, będe szukał czeskiego chyba raczej, jakiś taki solidniejszy mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeski mają konkretne ramy poszukaj sobie trójki obrotowej ph1 albo czwórki najwyżej korpus odkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum w ogłoszeniach jest jakaś czeska obrotówka. A dodam jeszcze że można trafić obrotka Ph1 z zabezpieczeniem non-stop+śruby oraz z samymi śrubami Pomyślnych poszukiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja była nonstop na podkładkach które spełniały rolę sprężyny fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forsznyt ma większą odkładnie od ph1 i trochę lepiej to wygląda chociaż jest porównywalne phx idzie ciężej od forsznyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ph1 idzie lżej od grudziądza?

Obracanym tobym sobie chyba podnośnik szybko skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 skibowym nie wykończysz podnośnika a opory orki porównywalne bierz ten do którego masz części pod ręką i w przyzwoitej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden kawałek o nierególarnym kształcie, wszysko poza tym wąskie i długie, także obracanym chyba niewiele pospieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...