Skocz do zawartości
saddam

Zaprawiarki nasion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcialem sie zapytac czym zaprawiacie ziarno, czy macie jakies swoje ''wynalazki''??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki rodzaj beczki na stelażu- wsypuje się nasiona i zaprawę, zamyka wieko i kręci korbą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprawiam w siewniku. sypie worek zboża,posypuie zaprawo i mieszam łopatko. Nie trzeba tak dokładnie mieszać bo i tak teń wałek na dole skrzyni wymiesza do końca. Robie tak odkond sięgam pamięcią i jest dobże. Jak zostasnie na koniec w siewniku i się wysypie to nie ma ziarek nie zaprawionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaprawiam w siewniku. Sypie worek zboża,posypuie zaprawą i mieszam łopatką. Nie ma ziarek nie zaprawionych.

Robię identycznie. Beczki używam tylko do zaprawiania kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w siewniku jak mi nie zależy (sarfun), a jak mi zależy to betoniarka albo w takiej zaprawiarce, jak pisał miccao.

Do andrzej2110 Jesteś ze wschodniej Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaprawiam w siewniku. Sypie worek zboża,posypuie zaprawą i mieszam łopatką. Nie ma ziarek nie zaprawionych.

Robię identycznie. Beczki używam tylko do zaprawiania kukurydzy.

 

Ja kukurydze w teń sam sposób zaprawiam ale w tym roku część zaprawie na mokro.

 

Znaiomy zaprawia zboże w betoniarce (nie musi ręką kręcić )

 

A skąd bieżesz nasiona kukurydzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do andrzej2110 Jesteś ze wschodniej Polski?

 

Nie z cętralnej. (pogranicze mazowiedzkiego i kujawsko-pomorskiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd bieżesz nasiona kukurydzy?

Ze sklepu rolniczego przy WOPRze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze sklepu i nie są zaprawione? Jaka cena i czym siejesz?

Są zaprawiane od grzybów a ja zaprawiam dodatkowo Mesurolem od ptaków.

Cena ok. 150zł za jednostkę (czyli 50tys. ziaren). Mesurol 0,5l koło 200zł. Sieje mi sąsiad siewnikiem punktowym 4-sekcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kukurydze zaprawiam w beczce na mokro mesurolem( nawet nie mam stelarzu, poprostu zamykam beczke wiekiem i tocze ja po podwórku pare metrów i jest super zaprawiona ) bo wronki sobie szłY rzadkiem i po kolei wyciagały ziarka po skiełkowaniu a zboża to tez w siewniku zaprawiałem, ale oststnie lata wogóle nie zaprawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oststnie lata wogóle nie zaprawiam

Ja wolę nie ryzykować. Z resztą Funaben T nie jest zbyt drogi (w porównaniu do Mesurolu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy nie zaprawił pszenżyta ale w tamtym roku zaprawy od pszenicy mu zostało i żeby mu się nie poniewierał to wykożystał do pszenżyta. Efekt? Na jesieni wszystko zaprawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz ten efekt !!!! Bo ja kiedys też wszystkie ozime zaprawiałem ale od kilku lat troche sporo sie sieje i zaprawianie to zbyt pracochłonne i szkodliwe dla zdrowia Jakbym miał wszystko pozaprawiane w domu i tylko sypaci isoac to jeszcze można by było przeżyc ale tak na polu zaprawiac to za dużo czasu zajmowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt był taki że był wyszy plon od tego nie zaprawionego ma własny kombajn więc cioł najpierw zaprawione a potem nie i na takie samej dłogości cięcia w zbiorniku było węcej (z tego zaprawoinego oczywiście). Sam się przekonał na własnym polu że warto zaprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że to czy zaprawiać czy nie nie powinno podlegać zednej dyskucji,co nyjwyrzej można dyskutować czym zaprawiać.Efekty niezaprawiania dobrze widać było tej jesieni ponieważ grzyby miały sprzyjajace warunki.Kilka lat wstecz można było sobie darować zaprawianie zbóż jarych ale teraz jest taka presja chorób ze zaprawianie jest konieczne przynajmniej tanimi zaprawami jak Sarfun (Funaben).takrze super efekt daje zaprawiania zboza nawozem donasiennym np.Primus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pierwowzór mieszalnika do pasz suchych nazywał się zaprawiarka i służył właśnie do zaprawiania zboża, jeśli ktoś potrzebuje taką maszynę to proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pierwowzór mieszalnika do pasz suchych nazywał się zaprawiarka i służył właśnie do zaprawiania zboża, jeśli ktoś potrzebuje taką maszynę to proszę o kontakt

 

Witam !Chętnie bym kupił taką maszynę .Pozdrawiam GG3267295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Chcialem sie zapytac czym zaprawiacie ziarno, czy macie jakies swoje ''wynalazki''??

U nas w gospodarstwie zaprawia się wyłącznie na mokro.

Zaprawianie na sucho to porażka (żadna zaprawa nie przylega idealnie i jak odpada to są straty a na to nie można sobie pozwolić).

Do zaprawiania używamy zaprawiarki Pierwowzór Agaty. Od góry kosz zasypowy, długie przewężenie z zasuwą, komora zamgławiania(oprysku szerokim strumieniem) zwężka do ślimaka i do workownicy ślimakiem. Proste i skuteczne + małe straty przy dużej wydajności (ok. 5-6 ton/godzinę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...