Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj aga_toja

Rozumiem iż byłaś zapisana do IV edycji Technik Rolnik

Podobnie jak i ja zapłaciłaś 560 zł za kurs i chcesz się zapisać na egzaminy.

Problem w tym,iż nie ma czwartej edycji Technik rolnik.To pomyłka ludzi z ppr.

Fakt, jest czwarta edycja, ale na rolnika robotnika wykwalifikowanego, a to spora różnica.Ja musiałem dopłacić 190 zł, ponieważ kurs na technika kosztuje 750zł.Całe szczęście,że udało mi się wszystko odkręcić w czasie.

Już zapisałem się na egzamin ijutro zamierzam wysłać papiery do łowicza ponieważ trzeba to zrobić do 10 lutego.Korzystałem z programu Młody Rolnik i dlatego muszę zdobyć ten papierek.Niestety kurs na poziomiei rolnika robotnika wykwalifikowanego,nie załatwia sprawy jeśli chodzi o Młodego rolnika.

Pozdrawiam. Jakby co to pisz na mój mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjaśnienia . Ja pisałam w imieniu brata, który zapisał sie na kurs Technika rolnika i zdążyl też wszystko załatwić bo trudno było się w tym wszystkim połapać. Gorzej z nauką bo trochę tych materiałów jest. A egazmin, ktory będziecie zdawać w Łowiczu to jest pisemny czy ustny? Mam nadzieję że obejmuje materiały dostępne? Pozdrawiam Aga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin jest ustny i materiał nie do końca się pokrywa, ale jak rozmawiałem, to wystarczy, żeby zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimber, może napiszesz coś więcej o tym egzaminie?

Ucze się od tygodnia i nie wiem czy dam ze wszystkim radę.

Troche jest tych materiałów.

Czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, co oznacza, że "kurs na poziomie rolnika robotnika wykwalifikowanego,nie załatwia sprawy jeśli chodzi o Młodego rolnika", w takim razie w ogole do czegoś uprawnia, na stronie reklamującej kurs jest napisane, że załatwia on sprawę wykształcenia rolniczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Młodej rolniczki

Ponieważ skorzystałem z premii dla młodego rolnika a nie posiadam wykształcenia rolniczego, postanowiłem zapisać się na kurs internetowy i zdobyć wykształcenie rolnicze.Zapisałem się na IV erycję Wykształcenia Rolniczego, obsługującego za pomocą strony www.intedu.pl, na której napisane jest, cytuje:

W związku wieloma zapytaniami, przedstawiamy podstawy prawne potwierdzające że szkolenie i egzamin końcowy zdany przed Państwową Komisją Egzaminacyjną w pełni wyczerpuje wymogi „Wykształcenia Rolniczego na poziomie Rolnik Robotnik Wykwalifikowany”. W przypadku wnioskujących o pomoc z UE zawód Rolnik Robotnik Wykwalifikowany nie jest wystarczającym do wszystkich programów pomocowych. M.innymi nie funkcjonuje w dopłatach „Młody Rolnik”. W tym przypadku niezbędne jest wykształcenie na poziomie „Technik Rolnik”.

Wynika z tego jasno, iż do MŁodego rolnika potrzebne jest wykształcenie rolnicze na poziomie TECHNIK ROLNIK, czyli kurs organizowany przez www.ise.edu.pl

W związku z tym do 560 zł które zapłaciłem za szkolenie wykształcenie rolnicze IV dopłaciłem 190 zł, ponieważ szkolenie Technik rolnik kosztuje 750 zł i przeniosłem się na szkolenie na poziomie TECHNIK ROLNIK, ponieważ właśnie takie potrzebuje.Zapisałem się na Egzamin na drugi termin i teraz zaczynam się uczyć.

Pamiętajcie, nie mylcie Wykształcenia rolniczego z Technikiem rolnikiem, bo to całkiem inne rzeczy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałam podobny problem.Wykupiłam kurs na tytuł ROBOTNIK WYKWALIFIKOWANY i dopiero przed egzaminem(nie w Łowiczu) zorientowałam się,że to zamało żeby ubiegać się o PREMIĘ DLA MŁODEGO ROLNIKA,wykupiłam więc materiały na tytuł TECHNIK ROLNIK.W tej chwili jestem zapisana na egzamin w III terminie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że to jest ich wina. Źle zamieszczają informacje.

Tutuł tego forum nie powinien być Technik RolnikIV tylko Zawód rolnik IV,.

Były tylko dwie edycje Technika rolnika

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tego zamieszania nie było niezrozumienie informacji zamieszczonych przez PPR czy ISE.EDU tylko brak wiedzy ARiMR na temat tego jaki tytuł w moim przypadku należy zdobyć,aby mieć możliwość ubiegania sie o Premie.Dobrze że w porę sie to wyjaśniło,bo traz nie cieszyłby mnie w tym wypadku tytuł Rolnik Robotnik Wykwalifikowany... Na szczęście jest też możliwość zdobycia tytułu TECHNIK ROLNIK drobą egz.eksternistycznych.ZA CO WIEEELKIE DZIĘKIIIIII Czarno bym widziałą 2lub3 lata robienia zaocznego technikum.Jedno 5letnie technikum wystarczy.co innego 5lat studiów . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie robić zaocznie papierek przez kilka lat to troche lipa, zgadzam się że to bardzo dobra forma, tylko że to ostatnia edycja, bo ustawa się zmienia, za dobrze im sie wydaje że jest teraz , POZDRAWIAM KURSANTÓW (gg 333 337)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wiem z pewnych żródeł, że żadna ustawa się nie zmienia i za kilka dni na PPR przeczytacmy, iż rusza III edycja TECHNIK ROLNIK

Informacje są sprawdzone.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Jeszcze jedno. To forum nie powinno mieć nazwy Technik rolnik eycja IV, ponieważ dotychczas były tylko dwie edycje.Powinno się ono nazywać wykształcenie rolniczeIV9rolnik robotnik wykwalifikowany).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech tktos powie co w końcu jest Technik czy Robotnik????????? Idzie zwariować. (ludzie mówili że robotnik kosztował 560, i dopłacają 190 na Technika). Mam racje? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kondor

Technik rolnik kosztuje 750 zł i aktualnie jest II edycja z egzaminami w marcu i na początku kwietnia(egzaminy ustne), natomiast Rolnik Robotnik Wykwalifikowany kosztuje w obecnej tzn IV edycji 560 zł(egzaminy prawdopodobnie we wrześniu w formie testu).

Podkreślam iż tytuł Rolnik Robotnik Wykwalifikowany nie jest wystarczający do wszystkich działań prowadzonych w ramach SPO i PROW na lata 2007-2013, między innymi do działania MŁODY ROLNIK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź marcin80wlkp Pozdrawiam

(ps. z wielkopolski?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyznam, że jest tak zamieszane, pomieszane wykształcenie rolnicze na technika rolnika z rolnikiem wykwalifikowanym, że sam zacząłem się zastanawiać co ja zdaje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybieram się na egzamin już w najbliższy weekend.

Czy ktoś z was jest już może "po" i mógłby mi przybliżyć, jak to wszystko wygląda? Bo zaczynam się denerwować.. Za dużo nie umiem.. Czy mam umieć wszystko, co jest w materiałach internetowych?

A jak z praktycznym? Dostajemy tylko 1 zadanie? Bardzo to będzie trudne dla kogoś, kto ma mało styczności ze sprzętem rolniczym?

 

Pozdrawiam.. I bardzo proszę o odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie na ten drugi..

choć, nie powiem, w którymś momencie już się nieźle zakręciłam z tymi egzaminami który jest który..

i okazuje się, że będę musiała zdawać i ten drugi - na technika rolnika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Anialoki daj znać co i jak, jak będzisz po wszystkim. Z góry wielkie dzięki

 

Powodzenia !!!!

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam znać..

bo jak reszta ma być równie nie w temacie co ja i się tak stresować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktoś wszystkie "materiały merytoryczne" udostępnione w ramach szkolenia "Technik Rolnik"? tudzież może orientuje się ktoś czy zagadnienia są identyczne jak w przypadku szkolenia na rolnika robotnika wykwalifikowanego?

proszę o odpowiedź na forum lub by gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja właśnie niedawno przedłożyłem w ARiMR świadectwo rolnik wykwalifikowany robotnik, które zdobyłem w tamtym roku no i okazało się, że do programu Młody Rolnik nie wystarczy, muszę teraz zdobyć technika.

W związku z tym mam kilka pytań:

Czy można jeszcze zapisać się na egzaminy na technika rolnika i kiedy są egzaminy?

I jak się można zwolnić z egzaminu praktycznego.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak

można się jeszce zapisać na kurs Technika rolnika rekrutacja trwa do 25marca-czytaj na str.głownej ppr

z egzaminy praktycznego jesteś zwolniony jeśli posidasz udokumentowany odpowiedni staż pracy w gosppodarstwie...

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...