Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a czy orientuje się ktoś czy można zdawać te egzaminy w innych placówkach niż ta w Łowiczu bo z tego co mi wiadomo żadna szkoła nie prowadzi już rekrutacji/naboru na sesje jesienną (jest ona przeznaczona tylko dla tych osób, które nie zaliczyły jakiegoś przedmiotu/przedmiotów w sesji wiosennej) czy może ktoś wie czy można się jeszcze gdzieś zapisać na egzaminy eksternistyczne? jeśli tak to gdzie? (mi najbardziej odpowiadają województwa wielkopolskie i kujawsko -pomorskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra szkoła rolnicza w Kościelcu koło Koła w Wielkopolsce, ale na sesję wiosenną już się chyba nie zdążysz załapać, ale zadzwonić nie zaszkodzi. Osobiście mogę ją polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szkoły w Kościelcu to sprawa wygląda następująco (pozwolę zacytować sobie całą treść wiadomości jaką otrzymałem, muszę przyznać, że bardzo wyczerpująca)

 

" Nabór do szkól eksternistycznych został zamkniędy. Nowego naoboru nie będziemy prowadzić."

 

jest to oryginalna treść wiadomości;p pozostaje mi pogratulować kompetencji osobie, która tej odpowiedzi udzieliła; powracając do tematu może być problem ze znalezieniem innej placówki ale edukacja@intedu.pl nadal mi tego zadania nie ułatwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja wiem Kościelec nie rekrutuje, jedynie myśli nad zaocznymi, i internistycznie nie prowadzili, jedynie przez rok zakieś tam szkolenie, próbowałem sie tam wbić i mi powiedzieli że dostali jakieś tam pismo i żeim nie wolno już, a tych co przyjeli będą odsyłać i wycofywac papiery.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ja wiem Kościelec nie rekrutuje, jedynie myśli nad zaocznymi, i internistycznie nie prowadzili, jedynie przez rok zakieś tam szkolenie, próbowałem sie tam wbić i mi powiedzieli że dostali jakieś tam pismo i żeim nie wolno już, a tych co przyjeli będą odsyłać i wycofywac papiery.

 

no właśnie dlatego się zastanawiam dlaczego CKU w Łowiczu jest wyjęte spod prawa, ponieważ to ustawa reguluję kwestię egzaminów eksternistycznych i chyba właśnie dlatego nie można ich już przeprowadzać a szkolenie na PPR jest co najmniej podejrzane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie strasz mnie że jakieś podejrzane, w sumie ma sie zmienić prawo w czerwcu, ale jeszcze nie jest w dzienniku ustaw więc jak narazie nie obowiązuje, i ktoś wykorzystuj luke. A pisma podochodziły m.in. w Kościelcu. W Kościelcu nie bylo eksternistycznych.

 

Ma ktos nowe wieści z przebiegu egzaminów ??????????

 

 

POZDROWIONKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

" Nabór do szkól eksternistycznych został zamkniędy. Nowego naoboru nie będziemy prowadzić."

 

 

to prawdopodobnie oznacza, iż egzaminy eksternistyczne były czy też są jeszcze przeprowadzane w sesji wiosennej także jest bardzo zastanawiające dlaczego tylko jedna placówka (w Łowiczu) prowadzi zapisy na egzaminy eksternistyczne w sesji jesiennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ

 

W ŁOWICZU WIEDZĄ TYLKO JAK KASE ZROBIC , W TYM CAŁA PRAWDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ŁOWICZU WIEDZĄ TYLKO JAK KASE ZROBIC , W TYM CAŁA PRAWDA

 

kasy nie robią w Łowiczu pomyśl ile płacisz za egzaminy a ile za dostęp do materiałów szkoleniowych (czyli szkolenie);d mi się nasuwa tylko jeden wniosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kissmy masz racje, no i dobrze że tak jest, nie widzi mi sie chodzić zaocznie, mam nadzieje że się zaliczy i będzie ok. Jak narazie człowiek ma dosyć zawrócona głowe. (gg 333 337)

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KTO ZDAJE W MAJU?

 

w maju?? czy to jest przedłużenie sesji wiosennej czyli zimowej?? i czy zdaje ktoś (ewentualnie już zdawał) egzaminy eksternistyczne na technika rolnika w innej szkole niż CKU w Łowiczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

W maju, ja zapisałem się w pod koniec stycznia, więc nie wiem czego to jest przedłużenie, nie mam pojęcia jak to jest prawidłowo ważne że zdaje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30marzec2007 Egzamin zdany , egzaminatorzy wymagający ale w porządku,

materiały które macie to jeden wielki bałagan, w weielu przypadkach są całkiem inne pytania , to niepotrzebnie wydane pieniądze, bo szkoła w Łowiczu może dać progam nauczania , ty się tylko musiś nauczyć i przyjechać na egzaminy a ten cały system w którym opiszemy testy to kant i wydane niepotrzebnie pieniądze, napewno nie da się go zdać bez uczenia się ,

wymagania są takie same jak dla kończących technikum, egzaminatorzy nawet tych materiałów z internetu na oczy nie widzieli, a program programem są zawsze 3 pytania trzeba odpowiadać na wszystkie nie łudzćie się, że ktomuś się uda od tak.. Uważajcie na gospodarstwo domowe,

pytania dotyczą w 50% chróbprzewodu pokarmowego, zatruć, chorób cywilizacyjnych, są pytania o agroturystyce, gospodarstwie domowym, np. co wpływa na klimat mieszkania, jaki powinienć, makijaż i takie tam...

nauczcie się o pszczołach, koniach, uzdach, owcach,karpiach itp.jest wszystko , zmianowanie, płodozmian, standaryzacja , z ekonomiki SWOT i marketingu mix cał, cena, produkt, promocja, dystrybucja, dziewczyny z tego gospodarstwa to nauczcie cię chorób i objawów zakażnych, pokarmowych, ja miałam np. Omów objawy i przyczyny powstawania zatruć grzybamii jadem kiełbasianym, czynniki wpływające na klimat mieszkania, jakie funkcje pełni mieszkanie w zaspokojenu potrzeb mieszkańców była agroturystyka , turystyka wiejska.

Mówie wam egzaminatorzy są naprawdę wporządku ale wiedzę trzeba mieć życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie...a nawet 2:)

Czy odbywają się egz w najbliższym tyg?(po prostu nie chce dzwonić do dyr. bo chyba ma już dość tel ode mnie:)

Czy oblewają z ekonomiki lub tech zw?(ja wiem,że trzeba się uczyć itp. ale chodzi mi czy zdażają się takie przypadki i jak ciężko)

Z góry dzięki za informacje:)

Podsumowując dotychczaowe egzaminy(8 za mną:) to nie miałam tych materiałów i jakoś przebrnęłam(oby to się nie zmieniło:).To fakt ze trzeba mieć wiedze aby było na czym bazować,ale b.ważne jest aby nie przerazić się pytaniem i nie wyłączyć myślenia (niektóre pyt są na logike).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam na to forum aby poszukać przykładowych pytań z tech. zw i ekonomiki i niestety niewiwle znalazłam:(.A przecież giełda to podstawa zdawania egzaminów:)

Oto moje pyt(nie wszystkie niestety pamiętam)

EGZ. PRAKTYCZNY-1.trawienie włokna w żołądku wielokomorowym 2.schemat rozsiewacza N250 3.rozpoznać na planszy choroby grzybowe zbóż(ja miałam sporyż,rdze,głownie)

PRODUKCJA ROŚLINNA-1.nawozy naturalne 2.tech(?) ochrona roślin(chodziło o dobór nasion,zaprawianie nasion,uprawki,odpowiedni płodozmian) 3.nie pamiętam ale były pyt np co to jest klimat

MECHANIZACJA-Dziewczyny nie bójcie się-pan jest b.wyrozumiały i b.pomaga:)

1.blokada mechanizmu różnicowego w ciągniku 2.BHP wałaka przekaźnika mocy 3.+ i - silnika hydraulicznego (dużo jest hydrauliki-ktoś przede mną miał działanie podnośnika hydr)

GOSPODARSTWO DOMOWE-nie wiem co się zmieniło komisja czy pyt ale jest dużo prościej niż w poprzednim semestrze(z tego co słyszałam)

Moje pytania były b.przyjemne:):1,rola zieleni 2.dlaczego mleko matki jest najlepsze dla dziecka 3.BHP w kuchni

PRODUKCJA ZWIERZĘCA-1.układ wydalniczy 2.trawienie w żołądku wielokomorowym 3.coś łatwego,nie wymagającego wiedzy(dlatego nawet nie pamiętam)

TECHNOLOGIA ROŚLINNA-1.szkodniki w pszenicy 2.coś z uprzawy rzepaku 3.?

Dobrze jest znać tabelke z zapotrzebowaniem nawozowym

NPK oraz ilość ziaren na h dla poszczególnych roślin

Ale się rozpisałam...a miałam się uczyć

Powodzenia

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po

Wszystko zależy od pytań jakie sie trafi i jaka posiada sie wiedze, trudno powiedzieć czy ciężko czy łatwo, troche wody polac i do brzodu.

Powodzenia dla wszystkich!!!

POZDRAWIAM

ps. moje gg 333 337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...