Skocz do zawartości
Gość Balcerowski

Fotki i Filmy o rolnictwie

Rekomendowane odpowiedzi

poogladac to sobie mozna ale watpie zeby ktos to kupil

czemu??

heh no nie wiem czy przy takiej oplacalnosci wszystkiego stac kogokolwiek na taki sprzet. a dzis kredyt to latwo wziasc gorzej juz ze splata. ale spoko jezeli cie stac to prosze bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ten film z Australii.

kilka ha ten kawałek miał

kombajn z prasą nie do pomyślenia i ten super szybki zbiór słomy.

świetny film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam właśnie w Australii był pobity rekord wydajności kombajnu. O ile się nie myle cos koło 100 t na godz. przy plonie 10t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze pamietam właśnie w Australii był pobity rekord wydajności kombajnu. O ile się nie myle cos koło 100 t na godz. przy plonie 10t/ha

no to tak jak unas to z przejazdami jakieś 2h i po żniwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze pamietam właśnie w Australii był pobity rekord wydajności kombajnu. O ile się nie myle cos koło 100 t na godz. przy plonie 10t/ha
sorry ale ja tam 10 ton/ha nie widziałem ;p moze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko nawet jak było grube ziarno to maX 4 T ale optymistycznie, raczej 3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zboze żadna rewelacja i zgodzę sie z wami 4t to max a czystośc ziarna lipna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z was marudy, piekny film o żniwach w pieknym kraju a wam się wszystko niepodoba A co do wysokosci plonu, widocznie wystarczający zeby ten sprzet sie zwrócił. A te 4t/ha to na polskie realia i tak sporo, więc raczej nie mamy sie co z nich śmiać. . .

marbar - nie napisałem że akurat na tym filmie był ustanowiony ten rekord, napisałem że taka sytuacja miała miejsce.

piotru$ - sprzet kupujesz po to żeby zarabiał a nie żeby stał na widoku i drażnił sąsiadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plonów nie zazdroszczę a sprzętu tak. U nas trochę za małe kawałki ale Ukraina blisko i widzę jakie tam sprzęty ciągną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko ciekawi jak napedzana jest ta prasa?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko ciekawi jak napedzana jest ta prasa?????
jak znam życie to jest osobna pompa hydrauliczna ktora napedza olejem płynącym "węzem strażackim" naped tej prasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cała prawda o dużych fermach:!: Nareszcie ktoś ukazał drugą stronę medalu obchodzenia się ze zwierzętami na dużych fermach i nie tylko. Gazety rolnicze robiąc reportaże o dużych fermach wypisują takie bajeczki że wszystko ładnie i piętnie a o takich rzeczach w ogóle nie wspominają jak by ich nie było. Polecam do obejrzenia więcej filmików zamieszczonych przez użytkownika „rkaufmann”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam smakoszy mcdonalds z takimi ludźmi zrobił bym to samo co oni tym zwierzętom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że skala produkcji nie decydyje o stosunku ludzi do zwierząt tylko sami ludzie. Bo przecież człowiek, który okłada krowe czy swnie może sie trafić w przemysłowej produkcji, jak i przydomowym chlewiku. . . No ale w ubojniach to już przegięcie, kroją zwierzęta na żywca, jakby wielkim problemem było je ogłuszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skala produkcji decyduje o podejściu ludzi do zwierząt. W gospodarstwie domowym większość prac przy zwierzętach jak nie wszystkie wykonuje właściciel (gospodarz) a na dużych fermach pracownicy. Inne podejście ma do zwierząt właściciel a inne pracownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie skala produkcji decyduje o podejściu ludzi do zwierząt. W gospodarstwie domowym większość prac przy zwierzętach jak nie wszystkie wykonuje właściciel (gospodarz) a na dużych fermach pracownicy. Inne podejście ma do zwierząt właściciel a inne pracownik.

Czyli będąc pracownikiem w dużym gospodarstwie stać by cię było na robienie takich rzeczy?? Bo ja niezależnie czy pracuje przy swoich zwierzętach czy pracowałem przy cudzych zawsze miałem do nich takie samo podejscie. W końcu ono nie jest winne temu gdzie się urodziło. Ale cóż, w Polsce już chyba zwyczajem się stało że jak coś jest wspólne albo nie moje to można to zniszczyć, w końcu nie moje. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...