Skocz do zawartości
Gość Balcerowski

Fotki i Filmy o rolnictwie

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie skala produkcji decyduje o podejściu ludzi do zwierząt. W gospodarstwie domowym większość prac przy zwierzętach jak nie wszystkie wykonuje właściciel (gospodarz) a na dużych fermach pracownicy. Inne podejście ma do zwierząt właściciel a inne pracownik.

Czyli będąc pracownikiem w dużym gospodarstwie stać by cię było na robienie takich rzeczy?? Bo ja niezależnie czy pracuje przy swoich zwierzętach czy pracowałem przy cudzych zawsze miałem do nich takie samo podejscie. W końcu ono nie jest winne temu gdzie się urodziło. Ale cóż, w Polsce już chyba zwyczajem się stało że jak coś jest wspólne albo nie moje to można to zniszczyć, w końcu nie moje. . .

 

Nie pisałem tego o sobie tylko o ogólnym podejściu ludzi pracujących przy zwierzętach na dużych fermach. Zgodzę się z Tobą że miałbyś takie samo podejście do zwierząt na fermach jak i u siebie, dlatego bo wiesz co to znaczy praca przy zwierzętach u siebie(więc na fermach traktowałbyś je tak samo). Na fermach najczęściej pracują pracownicy którzy przychodzą do pracy robią swoje i odchodzą, niezależnie jakim kosztem (nie zawsze pracownik odpowiada za straty i stan zwierząt na fermie, a Ty u siebie tak).

 

Filmiki raczej nie były nagrywane w Polsce więc widocznie to co napisałeś obowiązuje nie tylko w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Kukorica apasor taposó' To chyba coś do pielenia kukurydzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie opryskiwacz. przed maszyną są tylko dwa jakieś przyrządy i to naprzeciwko kól więc chyba do rożdzielania rzędów, przez chwile widać coś jakby zbiornik z tyłu na tej maszynie.to według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci pie***e i sie złamie to się oduczysz Kolo troche nie mądry...jak by go przywalił to słabo to widze. Ale ładny pniaczki ciągał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze sie tak nauczyc:)

co tam nie pojdzie ma isc i koniec nie ma ze boli a jak boli to ma przestac jak nie na 4 to na dwóch kołach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez zartowalem.nieraz sie szaleje ale ogolnie to mam nawet poukladane w glowie.chyba ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.youtube.com/watch?v=VIjanhKqVC4&feature=related ale sceny, nawet jak dla mnie mocne Shocked

Uzupełniam zestaw horrorów .

http://pl.youtube.com/watch?v=WIYVF4YXJrU

Bodzio ty to umiesz dotrzeć do samego szpiku świadomości.Pokazałem ten film mojemu 11 letniemu synowi i wysiadł przy złamanej nodze ,czyli coś z ułana tatusia w sobie ma ,może to jednak za drakońskie sceny.Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z takim postępowaniem przy zwierzętach ,a to co jest na tych filmach jest po prostu szokujące i ni jak się ma do ustawy o ochronie zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie czesc osób mnie zlinczuje za tego posta ale i tak napsze co mysle.

Ludzie którzy kochają konie jeżdza na nich dbają o nie i takie tam to są w wiekszosci osoby z miasta którym sie wydaje ze takie zwierze nie moze być zabijane tylko powinno umrzeć smiercią naturalną osobiscie znam kilka takich osób, krecą filmiki umieszczaja je na youtubie organizują pikiety i tak dalej i tak dalej... ok z jednej strony zgodze sie z nimi bo nie mozna tak traktowac zadnych zwierzat czy to hodowlanych ,domowych czy dzikich. Ale z drugiej strony ludzie ci musza zrozumieć ze miedzy innymi konie są też pokarmem ludzi i tak jak swinie które sa intensywnie karmione, trzymane w klatkach po 50 i wiecej sztuk ze wystepuje tam kanibalizm ze hodowca nie zawsze dopatrzy sztuke zagryzioną bo bardzo czesto inne swinie ją zjedza podczas transportu do ubojni tuczniki nie raz są przewozone w ciasnych klatkach gdzie jakas sztuka też moze pasc z wycięczenia, ze stresu, opas tak samo wsadzi gdzieś konczyne złąmia ja, inny zostanie ztratowany przez "kolegów", czemu i o tym nie słychac czemu nikt nie organizuje pikiet w walce o sloganowe traktowania opasów, tuczników po ludzku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś "wielką dame" jadącą na świni?? Nie?? Ja też nie. To powiedz dla czego ona ma walczyć o godne życie świni?? Przecież nie da sie na niej jeździć. Duża część "ekologów" tak naprawde walczy tylko o swoje widzi-mi-się a nie o przyrode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie tak nauczyc:)

 

ten zwierz to chyba jakiś włoch???

szkoda ze go ciagnik nie przywalił wtedy filmik nabrałby kolorów i sensu

....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze sie tak nauczyc:)

 

ten zwierz to chyba jakiś włoch???

szkoda ze go ciagnik nie przywalił wtedy filmik nabrałby kolorów i sensu

....

zazdroscicie po prostu jemu i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś w taki sposób sąsiad wołge z rowu wyciągał 60-tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Dziadek(RS 0.9) wyciągał mojego Ojca(C360+ Anna), to mój dziadek plecami ziemi dotkną, taki był twardy No tylko RS miał z tyłu silnik a z przodu ramę to była normalnie maszyna dla kaskaderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie czesc osób mnie zlinczuje za tego posta ale i tak napsze co mysle.

Ludzie którzy kochają konie jeżdza na nich dbają o nie i takie tam to są w wiekszosci osoby z miasta którym sie wydaje ze takie zwierze nie moze być zabijane tylko powinno umrzeć smiercią naturalną osobiscie znam kilka takich osób, krecą filmiki umieszczaja je na youtubie organizują pikiety i tak dalej i tak dalej... ok z jednej strony zgodze sie z nimi bo nie mozna tak traktowac zadnych zwierzat czy to hodowlanych ,domowych czy dzikich. Ale z drugiej strony ludzie ci musza zrozumieć ze miedzy innymi konie są też pokarmem ludzi i tak jak swinie które sa intensywnie karmione, trzymane w klatkach po 50 i wiecej sztuk ze wystepuje tam kanibalizm ze hodowca nie zawsze dopatrzy sztuke zagryzioną bo bardzo czesto inne swinie ją zjedza podczas transportu do ubojni tuczniki nie raz są przewozone w ciasnych klatkach gdzie jakas sztuka też moze pasc z wycięczenia, ze stresu, opas tak samo wsadzi gdzieś konczyne złąmia ja, inny zostanie ztratowany przez "kolegów", czemu i o tym nie słychac czemu nikt nie organizuje pikiet w walce o sloganowe traktowania opasów, tuczników po ludzku??

Nikt nie mówi żeby zwierzęta rzeźne wypuszczać na wolność ...ale odrobina litości dla ogromnie zestresowanych zwierząt to co innego.Nie mam z grubsza nic do ubijania koni ,choć sam nigdy bym swojego konia na rzeż nie dał bo w moim przekonaniu to jest sprzeczne z moim sumieniem i tyle. Te konie powinny być ubite na miejscu w Polsce a nie transportowane tyle dni.Kilka dni temu byk skoczył na krowę i złamał jej nogę zapakowałem ją do busa i zawiozłem do ubojni ,pierwszy raz widziałem jak ubija sie profesjonalnie bydło ,żeby nie stresować krowy i oszczędzić jej cierpień zabili ją na aucie i tak że zwierz nawet się nie zorientował ze go zabili ,gość wszedł na pakę przyłożył pistolet do łba i ułamek sekundy akcja trwała ,a nie szarpanie ,maltretowanie i inne horrory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nina-pl ująłeś to dokładnie tak , jak i ja to odbieram .

Jeśli chodzi o protesty to są organizowane w obronie wszystkich zwierząt , bez względu na ich wielkość i przynależność gatunkową .

Próbowano nakręcić film o transporcie cieląt , na razie się nie udało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ludzie traktują zywe zwierzeta jak pokarm a zapominaja o tym ze krowa kon itp maja"uczucia" moze to nie jest odpowiednie porównanie ale w auszwidz było podobnie, moze kiedyś sumienie weźmie góre nad zyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie oglądac NG bo pokazują tam ciekawe rzeczy tylko troche mogli by bardziej sie przykaładac do realizacji programów. Czasami szczelaja takie gafy w dokument. że aż śmiać sie chce. Pokazuja ze wszystkie elementy są myte przed malowaniem i gruntowane a żmijke w hederze maluja odrazu. Nie dokonca moge zrozumieć o co chodzi z łapaczem kamieni przed żmijka. Troche dokładniej mogli to pokazać albo bład w tłumaczeniu. Najlepszy jest serwis na polu "wstrzymanie wszystkich maszyn" bo żyletka poszła w kosie. Dobrze ze 4-5 z brzegu a nie n aśrodku bo wtedy by sie pocili.

Ale sie rozpisałem. Heheh Ale to moja opinia.

 

Pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny film- ciekawe czy w Polsce są takie technologie

 

co do łapacza kamieni to jak widać jest on nieco niżej- kamień wpadnie i w nim zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...