Skocz do zawartości
Gość Balcerowski

Fotki i Filmy o rolnictwie

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak... jakbyś miał 500h to wolałbyś obrabiać to 50- c-360-kami czy 3 Dużymi Jd?? Śmieszny przykład ale dobrze oddaje sens:) Kupują takie ciągniki bo w pełni je wykożystują prawdopodobnie... gdyby kupili taki ciągnik na 50h no to wtedy można by było rozmawiać o kompleksach:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z pepiczkami sie zgadza tam 80% gospodarstw to byly spoldzielnie lub gospodarstwa panstwowe a rolnik indywidualny nie mogl miec wiecej niz 1ha!!

Rozmawialem kiedys z pracownikiem takiego gospodarstwa i na pytanie jak duze maja gospodarstwo odpowiedzial ze takie tam przecietne 3000 ha jak mu powiedzialem ze w polsce jak ktos ma 30 to juz niezly gospodaz to troche sie zdziwil.

A na duze ciagniki poprostu nas nie stac jak ktos ma naprawde duze gospodarstwo to czesto kupuje kilka starych ursusow zamiast jednego pozadnego ciagnika bo mysli ze bedzie taniej. Mam znajomego ktory na 500ha ma 13 polskich ciagnikow, fakt ze uprawia 300ha okopowych ale on twierdzi ze jemu dobry sprzet nie potrzebny bo on nim nie jezdzi tylko pracownicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@przem: jednym dobrym ciągnikiem może i oszczedniej, ale kilkoma to jednak znacznie szybciej. Pozatym czasami bywa tak, że potrzebnych jest tych kilka ciągników, poniewaą mogą robić zróżnicowane prace na raz, a tego juą jednym ciagnikiem nie zrobisz (mam tu w szczególności na myśli okres żniwny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, z jednym to tylko zaczepiaj i odczepiaj maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam sie z wami choc nie do konca dlatego podalem przyklad znajomego ktory uprawia rosliny okopowe (marchew, ziemniaki) w takim gospodarstwie duza ilosc ciagnikow jest konieczna, w okresie zbioru te 13 ciagnikow tez czasami nie wystarcza, ale w gospodarstwach uprawiajacych np. tylko zboza lub inne rosliny ktorych uprawa jest mniej energochlonna, moim zdaniem lepiej zastapic kilka mniejszych maszyn jedna wieksza, bo to niesie za soba zmniejszenie kosztow np. serwisu, napraw no i wynagrodzenia np dla traktorzysty czy kombajnisty, choc cala ta zasada bierze w leb gdy cos ulegnie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ponury_farmer: Coś chyba ten serwis nie chodzi, tak jak powinien. Oli miniaturki mogę zobaczyć, to już trochę większych zdjęć jak i tych o normalnym rozmiarze już nie mogę.

Sprawdziłem to na dwóch przeglądarkach, tj. Mozilla FireFox oraz IE6.0

btw. A ten potworek to co to jest przy tej C-360, nie mów, że turbo? Patrząc tylko na miniaturkę więc ciężko określić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udalo mi sie umiescic w necie pare zdjec z zeszlorocznych zniw. Zdjecia moze nie sa najlepszej jakosci ale musialem mocno je skompresowac! Glownie jest tam kombajn, ale jest i tez pare innych. A wiec tak to wygladalo u mnie w 2005:

http://www.zniwa.webpark.pl/index.html

Pozniej moze doloze jeszcze jakies inne.

/edit

A i moze dopowiem ze na tych fotkach sa:

Claas Dominator 96

U 1214 z talerzowka

MTZ-82 z przyczepa

Pierwsze byly robione w życie, a pozostałe w owsie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A i moze dopowiem ze na tych fotkach sa:

Claas Dominator 96

U 1214 z talerzowka

MTZ-82 z przyczepa

Pierwsze byly robione w życie, a pozostałe w owsie.

mtz zawsze sie pieknie reprezetuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi gdzie moge wstawić filmik bo zrobiłem dziś przy odśnieżaniu:) Mam jeszcze pare fotek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponowałbym Patrz.Pl, tylko nie wiem, czy mają jakies ograniczenia co do rozmiaru pliku multimedialnego.

/edit

BizonZ056 z Sieczkarnią Strasznie dobity silnik, jak widać. Ciekawe przez co tak dobity? sieczkarnię?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Proponowałbym Patrz.Pl, tylko nie wiem, czy mają jakies ograniczenia co do rozmiaru pliku multimedialnego.

/edit

no dobra stronka latwo idzie wstawic plik.wiec umiesc tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dolozylem jeszcze pare zdjec z koncowki zniw kiedy przyjechal znajomy pomoc:

Fortschnit E-512

Lamborghini Champion 180

http://www.zniwa2005.webpark.pl/

Rolnik masz gg chętnie pogadam??? A tak nawiasem nieźle żniwowałeś/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"oli007" jakbys mogl mi powiedziec jak mozna filmiki albo fotki umiescic na necie to bylbym bardzo wdzieczny.jestem poczatkujacym inernauta i nieradze sobie jeszcze dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz na www.patrz.pl i tam już wszystko piszesz... wybierasz fotke z kompa tzn wybierasz jej lokalizacje podpisujesz i czekasz aż fotka ta zostanie umieszczona na tej stronie. Jak sie umieści to dostajesz linka z jej adresem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PŁug jest chyba dość lekki bo tak wygląda

Szkoda że w zetorze nie masz obciążników w kołach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi