Skocz do zawartości
kissmy...

Technik rolnik egzamin eksternistyczny

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z Was wie gdzie w Poznaniu lub okolicy można przystąpić do eksternistycznego egzaminu na technika rolnika (o takiej możliwości zdobycia tytułu dowiedziałem się w CKU Toruń, egzamin z każdego zaliczanego przedmiotu kosztuje 30 złotych) bardzo proszę o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Toruniu jest taka możliwość??? Jak dal mnie to byłoby o wiwle lepiej niż w łowiczu. Mógłbyś podizelić się namiarami na miejsce gdzie odbywają się takie egzaminy? wiesz coś może o terminach egzaminów i zapisach?? Jeszcze raz wielkie dzięki kissmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn w Toruniu była taka możliwość w sesji zimowej jeszcze ale z mojej rozmowy z Panią Dyrektor wynikało, iż więcej takiej możliwości nie będzie, gdyż sesji letniej wcale nie ma a jesienna będzie przeznaczona dla tych, którzy nie zaliczyli sesji zimowej czy już wiosennej (bo to chyba pod koniec marca było) ale dzięki Twojemu zapytaniu sprawdziłem to na stronce CKU Toruń http://www.cku.torun.pl/externi.htm i jest tam napisane, że na sesję jesienną można się zapisywać do 15 września (muszę sprawdzić te informacje i być może też będę tam zdawał egzamin jak nie znajdę nic w WLKP)

 

a co do placówek to po raz kolejny gratuluję nieprzyswojenia informacji z podanych przeze mnie źródeł (załączam na wszelki wypadek instrukcję) wchodzisz na stronę: http://www.cdr.gov.pl/informator/infor_adr.htm i klikasz w Wykaz Państwowych Komisji Egzaminacyjnych (10 wers od góry albo i 12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyczytałem, że można zdawać w Podzamczu Chęcińskim. Tutaj mam o wiele bliżej. Moja mama do tej szkoły chodziła. Musze zadzwonić i popytać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Podzamcza. Niestety w związku ze zmianą przepisów nie przeprowadzają już egzaminów. Również szkoła w Łowiczu nie otrzymała zezwolenia na przeprowadzenie sesji jesiennej. Tak mi powiedziano w tej szkole. Nie wiem co będzie z ludźmi, którzy się zapisali za pośrednictwem PPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzaminy eksternistyczne zgodnie z ustawą tudzież rozporządzeniem mogły byc przeprowadzane do czerwca 2007 ale teraz cos się zmieniło i jednak można się zapisywac na sesję jesienną a to wiosenna miała byc ostatnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CKU Toruń

 

możliwość przystąpienia do egzaminów eksternistycznych w sesji jesiennej

istnieje tylko dla osób, które przystępoweały do egzaminów w sesji

wiosennej, w przeciwnym wypadku nie ma takiej mozliwości, gdyż egzaminy

eksternistyczne zostały przez Ministerstwo zlikwodpwane przy szkołach. W

razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod telefonem 056/65-77-490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kissmy. Taką samą informację dostałem w Podzamczu i w Łowiczu. Ci, co zaczęli wiosną mogą zdawać jeszcze jesienią. Ale nowych uczestników nie przyjmują. No coż, pozostaje mi tylko jakieś technikum wieczorowe lub zaoczne albo studia podyplomowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim...jestem w takiej samej beznadziejnej sytuacji, a do tego wyjeżdżam na miesiąc i nie wiem co robić, mam zapytanie do Kissmy, widziałam, że dopytujesz sie o egzaminy w okolicach Poznania.Ja jestem z Poznania i tez byłoby mi to na rękę.Mój mail to ziolaa@o2.pl jesli mogłabys sie ze mną skontaktowac to byłoby super.Pozdrawiam wszystkich, jesli sie czegos dowiem to info na pewno przekaze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wcale nie jest beznadziejna gdyż na uzyskanie kwalifikacji będę miał 3 lata; także prawdopodobnie zacznę walczyc zaocznie w szkole policealnej jeśli oczywiście takową w Poznaniu zlokalizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poznań czy okolica? czyli Wałcz

 

Wałcz prawie Poznań a w jakiej placówce ten egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj maila od CKU Toruń, iz istnieje jeszcze szansa na egzamin eksternistyczny w tej placówce nie tylko dla poprawkowiczów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja zaraz zawału serca dostane przez was!;)

Zapisałem się z miesiąc temu na 3 edycje, ale dopiero dzisiaj zacząłem się tym interesować bo wcześniej nie miałem czasu. Macie już może jakieś sprawdzone informacje na temat tych eksternistycznych egzaminów? Może jestem naiwny, ale wydaje mi się że skoro zapłaciłem 750 zł to chociaż należy mi się informacja na maila o ewentualnych utrudnieniach w uzyskaniu wykształcenia rolniczego (wkońcu płaciłem za możliwość uzyskania wykształcenia a nie za kilka plików z wiadomościami na temat rolnictwa!). Żadnej informacji nie otrzymałem więc myśle że wszystko jest wporządku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem w tym tygodniu do CKU Toruń i ponownie otrzymałem informację, iż do egzaminow eksternistycznych na technika rolnika w sesji jesiennej przystępować nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem z mila pania w sprawie Technika Rolnika IV Do konca jeszce nie wiedza kiedy beda egzaminy ale wiedza ze beda w Wałczu-poniewaz jak to sie wyrazila wszytko zalezy od Kuratorium Oswiaty w danym wojewodztwie ,a dopiero po spłynieciu kompletu wszystkich dokumentow wiedza ilu bedzie zainteresowanych i na jaka grupe zorganizowac egzaminy

 

Łódź Turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o super Wałcz to mam calkiem blisko tylko proszę o podanie dokładnej nazwy placówki przeprowadzającej egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół Szkół nr 4

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Władysława Broniewskiego

ul. Południowa 10 a

78-600 Wałcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki;

dzwoniłem dzisiaj do tego Walcza i mają już ponad 200 chętnych, więc już nie przeprowadzą egzaminu dla wszystkich, natomiast w Toruniu będzie rozpoczęte szkolenie na kształt szkoły policealnej tylko, że będzie trwało jeden semestr a sesja będzie ciągła (koszt to 150zł/mieiąc + 30 zł za egzamin z każdego przedmiotu, których jest 7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy mozna skladac dokumenty do Torunia? Do Wałcza tylko do konca sierpnia Organizatorzy Technika Rolnika IV poprzez www.intedu.pl twierdza ze maja podpisana umowe z dyrekcja na wlasnie ponad 200 osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam najmocniej; wniosek należy złożyć do końca sierpnia czyli do końca tego tygodnia ewentualnie w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poświęciłem dzisiaj godzina czasu na usilne rozwiązanie problemu egzaminów eksternistycznych, rozmawiałem z ponad 10 osobami, otóż większość CKE nie przeprowadza egzaminów eksternistych na technika rolnika ze wzgledu na brak zgody OKE, więc zadzwoniłem do OKE w Poznaniu tam rozmawiałem z 2 osobami otatnia z nich udzieliła informacji, że egzaminami eksternistycznymi i udzielaniem na nie zgody zajmuje się kuratorium oświaty, zatem zadzwoniłem i tam KO poznań 5 osób pod rząd odesłało mnie do innej osoby i znow ostatnia powiedziała, że egzaminy eksternistyczne na technika rolnika przeprowadzają wszystkie CKE znajdujące się w na liście na stronie KO i uprzejmy pan zaproponował mi abym skontaktował się z tą placówką, z którą jeszcze się nie kontaktowałem wybór padl na Kościan po wysłuchaniu automatycznej sekretarki i rzeczywistej również rozmawiałem z osobą zajmującą się w tejże placówce egzaminami eksternistycznymi i zostałem zaskoczony informacją, iż to OKE Poznań nie udzieliło zgody na przeprowadzanie egzaminów eksternistycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wiadomo gdzie w Polsce jeszcze przyjmują zapisy na te egzaminy eksternistyczne na Technika Rolnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank przyjmują w Wałczu (ale tylko kursantów ppr) oraz w Toruniu (tu z kolei jest to połączone z 3 miesięcznym kursem przygotowującym do tych egzaminów i sesja jest ciągła 2-3 egzaminy w miesiącu zajęcia w każdą sobotę, obecnośc nie jest obowiązkowa), a chcąc uzyskac konkrety to proponuję zadzwonic najlepiej do Janusza Weiss`a (tudzież w przypadku małej wrażliwości na sprzeczne informacje do ministerstwa edukacji, kuratorium oświaty lub centralnej komisji egzaminacyjnej) na przykładzie woj. wielkopolskiego wszystkie placówki (przynajmniej większośc) uzasadniają brak możliwości zapisania się na egzamin brakiem zgody OKE, OKE mówi, że o sprawie nie ma pojęcia i odsyła do kuratorium oświaty, które to z kolei jest święcie przekonane, że egzaminy są przeprowadzane we wszystkich placówkach znajdujących się w spisie na stronie internetowej KO, także nikt nie ma pojęcia co się dzieje ani czyja to wina czyli najlepszym wyjściem jest kontakt z ministerstwem edukacji (jeśli chcecie się załapac na sesje jesienną to zapłacic za egzaminy należy do 15 września) ja już straciłem siły i skusiłem się na Toruń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...