Skocz do zawartości
kissmy...

Technik rolnik egzamin eksternistyczny

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd oni będą wiedzieli że jestem z PPR? Uczestniczyłem w kursie polecanym przez PPR Wykształcenie rolnicze na www.ise.edu.pl i nawet zdałem egzamin na rolnika wykwalikofanego robotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Wałczu limit miejsc jest już wyczerpany dlatego nie ma już zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dzwoniłem do Torunia i można się jeszcze zapisywać. Termin jest do 12 września włącznie. Egzaminy bedą od października. Przed egzaminami będą organizować zajęcia przgotowujące do tych egzaminów.

Żeby się zapisać trzeba wziać z sobą świadectwo szkoły średniej, ksero dowodu osobistego i 2 zdjęcia.

Dzwoniłem też do Intedu, którzy przeprowadzają szkolenie i dowiedziałem się, że oni na razie nie wiedzą kiedy odbędą się egzaminy i gdzie.

Tak więc wszystkim, którzy chcą zdać egzamin eksternistyczny na technika rolnika radziłbym nie czekać na Intedu tylko zapisać się do Torunia, bo w przyszłym roku będzie już za późno.

 

Dzwoniłem też do Łowicza, tam już nie będzie egzaminów eksternistycznych na technika rolnika.

Mój nr GG: 7115485

szlendi@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z ppr??Miała być odpowiedź gdzie i kiedy składać papiery. Przecież zapisałem się tam, zdałem te testy.Teraz nie mogę zdać egzaminu, w takim wypadku będę się ubiegał o zwrot pieniędzy. Lepiej było sie zapisać na jakieś wieczorowe lub zaoczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ppr to myślę, iż ze zwrotem pieniędzy nie będzie problemu chyba, że dojdą do porozumienia z CKU Toruń, a co do przyszłego roku to nie byłbym taki przekonany o braku egzaminów eksternistycznych, w poniedziałek pracownik kuratorium oświaty w Poznaniu obiecał mi wyjaśnic sprawę ale to już druga taka obietnica;D jeśli się nie wywiąże to może skuszę się na oficjalne zapytanie ministerstwa edukacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ppr. To za co zapłaciliście to otrzymaliście. Czyli za te kikaset złotych administartor założył Wam konto w portalu edukacyjnym, dzięki czemu macie dostęp do materiałów szkoleniowych i możecie zdawać sobie testy. Czyli ppr się wywiązał. A egzaminy eksternistyczne to już inna sprawa. Kto inny je organizuje, i trzeba za nie osobno zapłacić.

Po dzisiejszej rozmowie z Intedu postanowiłem nie czekać kiedy poinformują mnie o egzaminie, bo może być już za późno i postanowiłem zadzwonić do Torunia. Jadę w środę 12 września zapisać się i złożyć dokumenty.

 

Pamiętajcie, że na początku PPR i Intedu informowały że egzaminy eksternistyczne na technika rolnika będą przeprowadzane w Łowiczu. Dzisiaj okazuje się że jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dowiedziałam się, jeśli chodzi o Toruń:

 

580 zł - szkolenie

100 zł - wpisowe

214 zł - opłata ustawowa za egzaminy (7 przedmiotów)

 

220 zł (I rata za szkolenie) + 214 zł (opłata za egzaminy) trzeba wpłacić przy składaniu dokumentów.

 

Egzaminy będą odbywać się w soboty. Niewykluczone jednak, że może zdarzyć się sobota + niedziela. Maksymalnie po dwa egzaminy na jeden dzień. Jeżeli ktoś chce zdawać bez szkolenia to też jest taka możliwość, ale musi do 12 września wypełnić odpowiedni formularz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze zrozumiałem? można zdawac egzamin eksternistyczny bez brania udziału w szkoleniu (tzn bez płacenia za nie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ja dobrze zrozumiałem? można zdawac egzamin eksternistyczny bez brania udziału w szkoleniu (tzn bez płacenia za nie)?

 

Tak twierdzono wczoraj. Dzisiaj jest już inaczej. Trzeba uczestniczyć w szkoleniu, czyli należy zapłacić więcej, a dokumenty można składać do 15 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ja dobrze zrozumiałem? można zdawac egzamin eksternistyczny bez brania udziału w szkoleniu (tzn bez płacenia za nie)?

 

Tak twierdzono wczoraj. Dzisiaj jest już inaczej. Trzeba uczestniczyć w szkoleniu, czyli należy zapłacić więcej, a dokumenty można składać do 15 września.

 

właśnie!! mnie troszeczkę to dziwiło, gdyż nie mieli na to zgody CKE, lecz już wszystko jasne; zastanawiam się tylko dlaczego jedynym wyjątkiem na co najmniej dwa województwa jest Wałcz? czy to ppr posmarował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właściwie jak to jest z egzaminami w Wałczu? Czy choć orientacyjnie wiadomo kiedy one będą? I jak mnie więcej będą wyglądać? Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem informację, że nie wszyscy przesłali dokumenty i nie ma jeszcze szczegółowego grafiku. prosze czekać na e-mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...