Skocz do zawartości
awe

Ciągnik Kubota

Rekomendowane odpowiedzi

Dięki

Jednak pozostnę przy swoim

Ja Ci nie bronię.

Szkoła! Szkoła! Szkoła!=wiedza

Cholercia, chyba machnę się jeszcze na trzeci fakultet, i wtedy będę mógł napisac,,Szkoła! Szkoła! Szkoła!''+ Praktyka! Praktyka! Praktyka = WIEDZA, a nie samouwielbienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t-25 widziałem i widzę jest kilka u sąsiadów.kubota nieciekawie wygląda ale pracuje się ciągnikiem a nie jeździ do kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
t-25 widziałem

Nie to miałem na myśli pisząc,,Widziałeś kiedyś TA25a z lat 70-tych?

Więc masz wyobrażenie o ciągniku Kubota'''

Chodziło mi o jego wytrzymałość, pierwsze egzemplarze były nie do za....a . Ideologia wątpliwa, lecz ciągle do przodu.

Dzisiejsza Kubota i Kubota z lat 70-tych to dwa różne ciągniki, jeśli mam być szczery, podoba mi się. Gdybym miał więcej doniczek z ziemią, kupiłbym go bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał ktoś opinie uzytkownika? prosze bardzo. Już jakiś czas mam spzęt. Zawsze kupując mazynę wybierałem kierując się własnym rozsądkiem, a nie bo mi sąsiad powiedzial ze brzydkie bo jak spod siekiery! chrzanię ze inni kupują ciągniki prawie za taką samą cenę a beznadziejnie gorsze i paliwożerne. Cena Kuboty jest naprawdę dobra, za TAKĄ jakość? Po samej pracy silnika słychać.

Według mnie, a jeździłem trochę po świecie, jakością (trwałością) przewyższają JD. A przy tym połowę mniej palą. Cena natomiast kształtuje się porównywalnie jak zetor z tym samym wyposażeniem, a jest tańsza od NH i Landiniego.

 

Do ludzi co pisali o 3 topniowym rewersie lub wzmacniaczu: Kubota w Polsce nie ma ani tego ani tego. Rewers jest hydrauliczny bez sprzęgła, a wzmacniacz momentu 2 stpniowy na guzik w gałce biegów.

Pozdrawiam odważnych co nie kupują ciągnika za namową szwagrów i sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak : "nie jest ważne czyje co je , ważne to je co je MOJE".Nie napisałeś jak długo eksploatujesz i w jakich obciążeniach ten ciągnik.A ile kosztują części i serwis ,oleje ,filtry itd .itp.?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 87 konną Kubotę. Niedawno kupiłem, bo miesiac temu. Za przeglad 50 mtg zaplacilem 1400zl, za 100 mtg 250zl a teraz bede mial co 200 olej silnika i co 600 hydrauliki. Moim zdaniem nie tak źle jak na japoński sprzęt. W ogóle diler kuboty mówili mi że jak bede na czas zmieniał filtry i oleje i lał dobre paliwo to po 20 000 mtg dopiero pierwszy remont silnika zrobie :) ciekawe jak sie to sprawdzi, jeśli dożyję. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj te traktorki na wystawie w siedlcach akurat tak się trafiło że to był znajomy deler dał mi adres do rolnika który już psiada rok czasu tą maszynkę i bardzo sobie chwali. Mówił że nie długo prowadzi sprzedaż tych ciągniczków ale jeczcze nie miał żadnych zgłoszeń napraw i nie jest zorientowany jak kosztują ale dodał że to nie są ceny z kosmosu jak to czasami bywa w innych markach. Chwalił że te wytrzymują one nawet po 40 000 mth i palą 190g/? (tak sobie pomyślałem że może w japoni szybciej zegarek się kręci ). z drugiej strony jak wsiadłem do środka to zero elektroniki którą mogą myszy pogryźć w stodole i od groma kosztuje zwłaszcza przy naprawach! Choć wszystko jest w miare kompatybilne posiada rewers i też hydrauliczny normalnie spodobała mi się ta skromna maszynka aż chciał bym mieć taką a gdy już usłyszałem silniczek to mnie zatkało jeszcze w żadnym nie słyszałem tak eleganckiego bzykania normalnie jak pszczółeczka aż przestałem wątpić w tą trwałość maszynki. Cena jest konkuriencyjna za około 93KM zachciał 130tys a za 105KM 170tys zł w tym że ten ma już elektryczne półbiegi. A z częściami to nie problem bo podobno wszystko jest w warszawie gdzieś koło marsa czy jakoś tak a więc to nie problem bo pół godziny drogi odemnie. kupił bym sobie taki jak bym mniał tyle kasy albo na SPO jeszcze VAT by odliczył i tak żle by nie wyszło a traktorek naprawde suprer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości -40000 godzin to ponad 4,5 roku !

Tak się składa,że mam przed sobą wyniki testu (trochę starszego ale nic nie szkodzi -ciągniki parę lat temu paliły mniej-żaden żart) z którego wynika iż Kubota ma zużycie paliwa na poziomie -uwaga -280g/kWh a max.moment obrotowy ledwie 290 Nm.Zresztą zaraz poszukam nowszych testów.I teraz mam pytanie czy ten japoński ciągnik jest naprawdę budowany w Japonii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę tylko to co słyszałem od delera można powiedzieć że nie znam sie zbytnio na traktorach szczególnie na tych japońskich jak wiesz jaro coś więcej o nich to powiedz a jak nie to przynajmniej przekaż gdzie o nich piszą. i jak można by było się dowiedzieć co to jest ten moment obrtowy bo zawsze się nad tym zastanawiałem? ja dostałem tu jakąś ultkę kuboty i tu jest napisane że traktorek mocy62,2KM ma 183Nm przy 1400-1600 obr/min ; 86,7KM przy 285 Nm przy 1300-1500 obr/min ; 93.8 KM 311Nm przy 1400-1600br/min i 105KM 355Nm przy 1400-1600br/min mnie by najbardzej interesował ten przed ostatni albo ostatni bo chciał bym zamienić go zamiast mtza 90KM który niesamowicie opcieka olejem z każdego chyba przewodu a ma dopiero 8lat i prawie 3000mth i zbyt często się psuje chciałbym go kiedyś wymienić na coś lepszego więc jak by ktoś mógł mi coś o tej marce jeszcze powiedzieć to bym był bardzo wdzięczny. a co do spalania kuboty to na ulotce nic nie pisze widocznie to była tylko bujna wyobraźnia delera może o tym że wytrzyma 40tys mth też. mi osobiście by wystarczył taki co by wytrzymał 10tys mth bez żadnego popsucia a lepiej jak by on nie zbyt dużo palił wtedy bym był bardzo uradowany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ledwie żyję dzisiaj (siew i takie tam )ale -

1.Moment obrotowy -polecam Google

2.Dealerzy zawsze tak mówią

3.Nie wiem więcej ale potrafię czytać testy

4.Im większy moment obrotowy tym lepiej

5.Z tego co napisałeś np.62,2 KM i 183 Nm wynika ,że to nędza bo choćby Zetor o podobnej mocy miał zdaje się 226 Nm a tyle to ma C-360

6.To jest moc silnika czy na WOM-ie ?(93,8 i 311 NM)

7.Bo jeżeli silnika to już w ogóle klapa -bo u mnie np ma gdzieś tak na silniku 330Nm i 82 KM-czyli w Kubocie silnik przypominałby charakterystyką autko (niekoniecznie sportowe )

8.Wg jakich norm mierzona ta moc ISO ECE ?

9.Telewizory Sony które posiadam są bardzo wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie ze silniki kuboty sa wysokoobrotowe (jak na ciagniki). Moc max osiagaja przy 2600 obr/min. Moc jest iloczynem obrotow i momentu obrotowego. W kubocie dosc wysoka moc bierze sie z wysokich obrotow. Porownujac np. ME 5700 z zetorem proxima 64xx kubota ma kiepski moment obrotowy, ale przy wysokich obrotach osiaga wieksza moc. Wniosek nasuwa sie jeden: kubota na niskim biegu i wysokich obrotach, moze wiecej.

Jednak nie patrzac na moc lecz tylko na pojemnosc silnika i mase ciagnika, momenty obrotowe kuboty wcale nie sa takie male. Wezmy pod lupe np. ME 9000: 3318 cm3, 311Nm, 3180kG. Czy jest ciagnik o wiekszym momencie przy takiej masie?

Podsumowujac sa to lekkie ciagniki w wysokowydajnymi silnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem napiszę co sądzę o silnikach z Formuły F1 ożenionych z ciągnikami rolniczymi

 

/edit - Czw Wrz 14 23:29:19

Nic dzisiaj nie napiszę bo jestem zrąbany jak koń po wyjątkowo długim westernie Laughing (dopiero skończyłem owijanie bel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciężkich prac takich jak oranie, uprawianie, ugniatanie na pryzmie to ja mam emerytowanego Fendt'a i raczej z niego nie zrezygnuje bo mi sie podoba nim jazda a Kubote bym używał do kszenia traw, sieczkarni do kukurydzy prasy włuki do łąk. i jak byście radzili czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ME5700 (62km). Cena ktora podales tyczy sie chyba tego modelu wlasnie. Dzieki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem to w bednarach cena z vatem, ale trochę dużo zetor 93tys, napewno kubota ma lepsze wyposażenie tylko ten motor 2600-3000obr to trochę dużo jak na traktor moim zdaniem tymbardziej że jest tendencja w drugą stronę obniżania obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny kubotek

ME5700 62,5km - 119,5tys

ME8200 86,7km - 135tys

ME9000 93,8km - 140tys

ME105S 105km - 173tys

ceny z bednar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z was piszą jakieś brednie, poczytajcie sobie dane techniczne na stronie www.traktorykubota.pl. Nie ma tam żadnych 3000 obr/min. Co prawda silniki mają większe obroty niż np. ursus (co nadrabia mniejszy moment), ale są małe i mało palą. Zauważcie japońskie samochody też mają małe silniki, a jak są dynamiczne, oszczędne i wytrzymałe.

 

U mnie w Kubocie ME8200 to się całkowicie sprawdza.

 

pozdrawiam innych użytkowników Kuboty! opłacało się, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...