Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

witam podejrzane te awarie... nie jednemy nie pasuje że wymieniamy się informacjami. Macie jakieś przecieki jak ma sie kształtować w najbliższym czasie cena żywca? czytałem że ukraina dogadala sie z UK na handel bezcłowy czy to zagrozi wzrostowi naszych cen? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kurczaka Panowie zaczyna się szukanie dużo ponoć na wyspach szukają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animex też ostro się kręci za kurakami superdrob to samo a z ceną nie smarują miodem ale jeszcze kilka dni i musi być wystrzał w góre kiedy jak nie teraz. A koszty ciągle w góre PGE proponuje prąd 1440 zł jakiś koszmar o negocjacji nie ma nawet dyskusji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ukrainy jeszcze nie ma świeżego ptaka w zachodniej Europie bo logistyka leży za to mrożony się już ponoć pojawił przez porty na południu Europy wypływa na rynki gdzie więcej od nas płacą. U nas mrożonka się praktycznie nie sprzedaje. 

Edytowane przez _s69
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _s69 napisał:

Z Ukrainy jeszcze nie ma świeżego ptaka w zachodniej Europie bo logistyka leży za to mrożony się już ponoć pojawił przez porty na południu Europy wypływa na rynki gdzie więcej od nas płacą. U nas mrożonka się praktycznie nie sprzedaje. 

w polo market leżą na tacy  tuszki jakby wyciągnięte z wody. 

8.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do @Radas i @Tesciu : Panowie jak się kształtuje u was rynek zakupu surowca ? Odczuliście gwałtowne przeceny qq lub pszenicy ? Teraz słychać że i oleiste lecą na łeb na szyję. I pytanie najważniejsze jak kształtuje się obecnie profit na własnej paszy? Nie oczekuje liczb tylko określeniajak np.:nie ma profitu, słabo, standardowo, nieźle, bardzo dobrze. Pytam ponieważ staram się cisnąć przedstawicieli o obniżkę lecz Ci jak zwykle wykręcają się : kupiliśmy drogi surowiec juz wczesniej itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak w końcu czas na ostre negocjacje? Przecież 6,10 to kosztów nie pokrywa , a przez upały mamy straty chociażby w kwestii przyrostów o upadkach nie wspominając. Wiem, że upały to słaby czas na te negocjacje, ale tak ogólnie to nigdy nie ma dobrego. Na jesieni przy braku opału, jego kosmicznej cenie albo nie wstawimy , albo w pip dołożymy. Pytanie- z czego???? Brak stałej ceny , opłacalnej ceny zabija branże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2022 o 11:20, Nowy2022 napisał:

Tymczasem ostro dzwonią wielkopolska 6.2 na piątek

Uściślijmy że ssanie pojawiło się na południu WLKP. Północ po staremu czyli  6,05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _s69 napisał:

Uściślijmy że ssanie pojawiło się na południu WLKP. Północ po staremu czyli  6,05.

Pluj  już 6.2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dex

Różnica w kosztach produkcji jest u mnie b. duża i teoretycznie co miesiąc, licząc od kwietnia, coraz większa. Produkuję taniej, ale....

Podobnie jak mieszalnie uległem informacjom z lutego-marca, że już w lipcu będzie tak brakowało pszenicy, oleju sojowego, kukurydzy, że na świecie powróci problem głodu, a produkcja pasz stanie, bo nie będzie z czego kręcić. No i zrobiłem z kwietniu kontrakty np na soję (bo tylko na to ktokolwiek chciał kontraktować) po cenach -400 od cen z marca. Cały happy, że chociaż tego mi nie zabraknie. I tak zrobiły wszystkie, dokładnie wszystkie mieszalnie pasz. A ponieważ zboża miałem i mam, to najgorsze mnie ominęło. Natomiast mieszalnie kontraktowały zboża po każdej cenie, żeby mieć z czego kręcić, bo przecież za kilka tygodni nie będzie już niczego, a Afryka zacznie wymierać z głodu.....

Pamiętacie czas reglamentacji pasz dla hodowców z marca-kwietnia? Przez taką propagandę wszyscy wpadli w te same sidła cen. Co z tego, że teraz kupując na bieżąco można by wyprodukować paszę -200, -250 zł taniej. Podpisane kontrakty wcześniej na to nie pozwalają. Sam bym chętnie kupił soję po 2400 ( bo można ) zamiast 2600-2650 skoro nabrałem takich kontraktów do końca roku. Mogę na nowy rok kontraktować po 2550, ale czy jeszcze będę produkował żywiec przy koszcie ogrzewania 600% wyższym niż poprzedniej zimy?????? A gdzie w ogóle dostanę węgiel???? Kto zaakceptuje koszt żywca kurczaka powyżej 8-miu złotych????

Jak dla mnie tradycyjny spadek cen żywca we wrześniu rozpie..przy hodowców tak, że będą mieli finansowe tsunami, jak na wschodzie Ukrainy mają teraz. Pozostaną zgliszcza przy inflacji 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 21:51, Nowy2022 napisał:

 

Widzisz Radas nie dziwmy się wobec tego hodowcom na kontraktach z cenami za żywiec, które nie zwracają kosztów. Też mieli i mają swoje argumenty, uwarunkowania , bolesne konieczności...ale..... kontrakt na soję podpisz , zimowe rzuty ( kosztowne opałowy ) wywal i ...hoduj 🤣A poważnie to kto w aktualnej sytuacji w zasadzie , w każdej branzy podpisuje roczne kontrakty na konkretne ceny? Przy tak niestabilnym rynku tylko samobójcą to robi. Najlepszym przykładem jest budowlanka gdzie wykonawcy z uwagi na gigantyczny wzrost wszystkiego zrywają umowy i płacą kary umowne , które są w aktualnej sytuacji mniej bolesne niż wykonanie inwestycji ze stratą 40-50% . Dopóki się nie nauczymy, że KAŻDA UMOWA  musi zawierać uwarunkowania dopuszczające  możliwość renegocjacji cen w zależności od rynku , okoliczności, gospodarki etc. , dopóty w żadnej branży nie będzie dobrze . Dzisiaj stała umowa na żywiec z ceną chociażby 6 czy nawet 6,20 jest równią pochyłą do bankructwa. A zima???  Będą postoje, a jeżeli ktokolwiek ryzykuje to będzie jak u górali - żywiec albo po 8 i więcej , albo po 6 i dużo mniej .  Ja raczej będę pauzował chyba...chyba, że ubojnia zagwarantuje opłacalną cenę wyliczoną nas podstawie cen paszy, pisklak i nośników energii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich z racji kosmicznych cen przez ostatni rok nie przyjmowałem zamówień na panele Pad Cooling. W związku z dość dużym zainteresowaniem ostatnio można spróbować zrealizować jakoś dostawę.  Należy się jednak liczyć z ceną rzędu 800-1000 zł za metr kwadratowy. Wiem, cena wysoka dlatego ostatnio odprawiałem klientów z kwitkiem. Jakby co jestem na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska/łódzkie od rana dwa telefony z propozycją 6.2net i pytaniem czy ktoś ze znajomych nie ma dużej kury, także pewnie upały trochę przerzedziły obsady, reszta puściła mniejsza kurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ciekawa cena w następnym tygodniu. Bo kury jak na lekarstwo i jeszcze upał przyspieszył zdania w tym tygodniu. 36 to już nie żarty na pełnej budzie. Z dużym ptakiem bez strat się nie obędzie. A szkoda bo koszty wysokie. Po ile kupujecie aktualnie Propan? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, _s69 napisał:

Szykuje się ciekawa cena w następnym tygodniu. Bo kury jak na lekarstwo i jeszcze upał przyspieszył zdania w tym tygodniu. 36 to już nie żarty na pełnej budzie. Z dużym ptakiem bez strat się nie obędzie. A szkoda bo koszty wysokie. Po ile kupujecie aktualnie Propan? 

jakieś 2 tygodnie temu 2,45 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie sądzicie że cena przy przy obecnych cenach surowców jest horrendalnie wysoka?! Jak ceny surowców zachwiały się 2-miesiace temu to potrafili podnieść cenę 500zł/tydzień a teraz cisza i ZMOWA CENOWA!!!

 

Propan 2-tyg temu 2,30netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nowy2022 napisał:

Czemu pasze takie drogie Jak zboża lecą w dół o 100%  ??

Bo tak sie zabezpieczyli kontraktami w obawie przed brakiem surowca. 

W efekcie kontrakty są po cenie kwietniowej. Do wyczerpania kontraktu koszty będą stałe. 

Można jedynie liczyć ba mniejsze mieszalnie zaopatrujące się na bieżąco lub mieszać samemu ze zniw 22. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...