Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Duże paszarnie niby się szykują do obniżki ale umieją liczyć i wiedzą że teraz nie muszą tego robić. Moim zdaniem najszybciej cena paszy spadnie za 3 tyg. I to niewiele. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam u was temperatury? U mnie dzisiaj ogień. Na razie bez jakiś strat ale walczymy. Ostatni dzień ciepła. Cena 5.85 net

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomorze też jest grubo , ale jakoś dajemy radę. Za to cena to ......jak zwykle upały, to jadą z nami aż miło. Brak słów na takie "kopanie" !!! Lato i ....dokładka! Szok! ~Ta branża , a konkretnie chów brojlera pod względem opłacalności to dno poniżej szamba i 10 metrów mułu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zachodniej PL jesteśmy już przyzwyczajeni. Rzut bez 37C się praktycznie już latem nie zdarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _s69 napisał:

W zachodniej PL jesteśmy już przyzwyczajeni. Rzut bez 37C się praktycznie już latem nie zdarza. 

U mnie właśnie było 37 w cieniu na kurniku max 34.5 ale to już 6 dzień upałów ptaki wymęczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kondycji ptaka akurat mi się bardzo dobre piskle trafiło chyba najlepsze  jakie miałem kiedykolwiek  zdrowe stado od poczatku było  , przeluźniłem wcześniej kurniki i miały duży luz upadki naszczescie nie duże mam też duży ruch powietrza na kurniku ale co tu duzo  gadać od rana gacie ze strachu pełne. Ale ptaki wymęczone zazwyczaj po takim upale na drugi dzień też jest więcej upadków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś lopatologicznie wytłumaczyć spadek ceny żywca w okresie lipiec kiedy to  zawsze ale to zawsze ceny byly stabilnie wzrostowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinna troche podskoczyć. Masę kur zeszło w niskiej lub bardzo niskiej wadze, nie mam na sprzedaż ale dzwonili pytać o dużą kure czy może ktoś w okolicy ma. No i druga sprawa przy takiej temp to pewnie masa padliny do wywiezienia jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, agroleń. napisał:

Czy mógłby ktoś lopatologicznie wytłumaczyć spadek ceny żywca w okresie lipiec kiedy to  zawsze ale to zawsze ceny byly stabilnie wzrostowe .

Łopatologicznie, mowa o rekordowych wstawieniach, które są ponoć obecnie powtarzane, indyk poniżej dna z tego co wiem temat odchowu kogutów upadł, a dojdą jeszcze nioskarze, którzy obecnie zbierają wpierdol. Każdy uciekł w brojlera, spoko jesień wyjaśni temat. Jeszcze jedna rzeczy, która wydaje mi się istotna to cena wieprzowiny, która jest niższa niż drobiu. Każdy wolni tańsze... i się nie ma co dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za pomnijcie, że nie każdy może jeść łeptowine. 🙂 Nie dla wszystkich jest koszerna. Ja myślę ze już import nas dotyka tylko na razie nie wiemy z jakiego kierunku. Ciekawe że w zestawieniach Minrolu nagle Tajlandia wysforowała się na czołowe miejsce w imporcie. Wiele krajów miało ptasią i mimo tego nie ma wielkiego ssania co jest dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie robi się na rynku surowców. I co bardzo istotnie nie jest to raczej sytuacja przejściowa. Ku niezadowoleniu rolników z działu roślinnego mamy i będziemy mieli najniższe lub jedne z najnizszy cen zbóż w UE, podczas gdy światowe ceny będą wysokie. I tu jest szansa że mieszalnie nas nie oskubią i zrobią nam tania pasze podczas gdy na zachodzie będzie można o takiej pomarzyć.  To powinno spowodować ogromne ssanie na polskiego kurczaka, powinno ale raczej nie spowoduje bo z drugiej strony w UA pszenica jest po 500zl i prawdopodobnie tak zostanie ponieważ jej się z tamtad nie da całej wywieźć bez portów. Spowoduje to że w UA będą mieć o ponad połowę tańszego kurczaka. Dodaj do tego zniesione cła... Będzie masakra ? Niekonieczne...

1 Koszty na zachodzie mogą być tak wielkie że podzielimy się z UA tym popytem

2 Czytałem że Piten ma zakręcić kurek na gazociągu ukraińskim na zimę, to był by armagedon

3 U nas wiele hodowców może nie zdołać zabezpieczyć opału na zimę. 

 

Będzie ciekawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

obnizki w tasomixie juz byly, trzeba tylko je wynegocjowac. nie dajcie sobie w kasze dmuchac.

z ukrainy to mozna sobie wywiezc droga zepsute auto, a nie mln ton surowcow.

Edytowane przez miej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i znowu restrykcje będą, bo o covidzie wszędzie krzyczą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jest na dnie i jesli nie obniza paszy to nie bedzie sensu wstawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doceniłem sytuacji i wspomniane dokładki do produkcji właśnie następują, a apogeum wystąpi w środku lata i potrwa do zimy, a nie od września jak przewidywałem. Ratuj się kto może...👎🙏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszuby 5,70 .......kuźwa mać ......nawet nie chcę liczyć ile dokładam 😡co za syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już odmówiłem następnego pisklaka pasza nic w dół nie idzie piskle drogie jak cholera a opał to nawet nie mówię teraz jeszcze za prąd w tych upałach tak mi dowalą że głowa mała to są jaja  jakieś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra niespodzianka, w takim okresie, przy tak wysokich kosztach i wszystkich niebezpieczeństwach. Wielkopolska 5.8net. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj robiłem przebiurkę po 5,85 ale musiałem się targować Ostatni weekend zebrał w mojej okolicy śmiertelne żniwo także mam nadzieję że aż tak bardzo mi cena nie spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodno się zrobiło to i hodowcy troszke przytrzymują przez co podaz spadła. Mam nadzieję że szybko cena przebije 6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ja mam info ze do końca lipca kury jest do cholery a cena zejdzie do 5 netto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ssanie ale bez ceny. Czyli cud. W następnym tygodniu jeszcze mniej kurczaka niż teraz. 6 jest już mało realna na wolnym rynku na dzisiaj. Ale w nowym tygodniu ? Kto wie. Obstawiam, że wróci za niedługo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 21:56, Nowy2022 napisał:

Też już odmówiłem następnego pisklaka pasza nic w dół nie idzie piskle drogie jak cholera a opał to nawet nie mówię teraz jeszcze za prąd w tych upałach tak mi dowalą że głowa mała to są jaja  jakieś 

Mamy początek wakacji. 

Zamówienia eksportowe  już są realizowane . 

Materiał do uboju jak piszecie jest. 

I jest ktos mądry który próbuje złapać 5 minut na okradanie z kieszeni hodowcy.jesli  mechanizm nie zadziała i tak sie cena utrzyna to mase hodowców nie zamowi pisklaka i na jesieni ( analogicznie do roku 21)będą wielkie poszukiwania także pieniądz ukeadziony i tak będzie stracony. 

Nikt tego nie pilnuje a wystarczy że się skrzykną trzy ubojnie i mamy kiche na rynku. 

Za minrola juz się nik od Ziobry wziął i wyszly jaja. 

Nie oszukujmy się  cena na lato  to 7 złotych . 

Ktoś tu trzyma łapę.

Jaktak ma dalej byćto radzę budy zamykać . Prąd placimy  nie 40 groszy a 1,5. 

Gaz nie 1,5 a 3-4

Pracownik 30 zl. Paliwo 8 zl. remonty bieżące plus 100procent. Stal byla 3 ,9 jest 5, narzedzia, czesci wszystko plus sto procent. Pasza deheus od wczoraj plus 30 i to nie koniec z  pozdrowieniami

Zboza na jesien znow będą bardzo drogie. 

Ludzie kto to wytrzyma? 

A podatki i kontrole wios i piw .? 

A pomyslal ktos ze gazu  moze zabraknąć ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...