Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla Waszej informacji: wstaję sobie spokojnie, patrzę na giełdę, a tam soja +9% 😲    WTF is going on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i w górę ale po tej fali upałów  zapewne w dół wczoraj w mojej okolicy było tyle sprzedarzy że trzy lokalne ekipy nie miały jak się wyrobić normalnie brakowało ludzi do łapania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest ponad 6,05 i pewnie w niektórych rejonach po upałach gdzie jest wolny rynek mocny  będzie sporo więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 38,8 i nie jest to cena za fileta.
Za żywiec na wczoraj 6,14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie w cieniu dobiło do 38.5. lekko stado przetrzebiło, łódzkie 6.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas było chłodniej 32-33 stopnie. Krótki filmik dla @Tesciu bo w zeszłym roku mnie skrytykował że nie jest skończone chłdzenie. Krytyka jak najbardziej konstruktywna i mobilizująca. Dodam tylko ze im wyższa temp. zew. Tym lepsza sprawność instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Scj9yMkJMiV-QceU0caSANXp_0oRPdkp/view?usp=drivesdk

 

Ps. Z tym sufitem to chodziło mi że nie ma strychu tylko jest warstwa blachy - 10cm wełny i znów blacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, PadCooling napisał:

Witam u nas było chłodniej 32-33 stopnie. Krótki filmik dla @Tesciu bo w zeszłym roku mnie skrytykował że nie jest skończone chłdzenie. Krytyka jak najbardziej konstruktywna i mobilizująca. Dodam tylko ze im wyższa temp. zew. Tym lepsza sprawność instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Scj9yMkJMiV-QceU0caSANXp_0oRPdkp/view?usp=drivesdk

 

Ps. Z tym sufitem to chodziło mi że nie ma strychu tylko jest warstwa blachy - 10cm wełny i znów blacha.

No ładnie sobie to działa  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PadCooling napisał:

Witam u nas było chłodniej 32-33 stopnie. Krótki filmik dla @Tesciu bo w zeszłym roku mnie skrytykował że nie jest skończone chłdzenie. Krytyka jak najbardziej konstruktywna i mobilizująca. Dodam tylko ze im wyższa temp. zew. Tym lepsza sprawność instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Scj9yMkJMiV-QceU0caSANXp_0oRPdkp/view?usp=drivesdk

 

Ps. Z tym sufitem to chodziło mi że nie ma strychu tylko jest warstwa blachy - 10cm wełny i znów blacha.

a jaki koszt tego cuda? orientacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PadCooling napisał:

Witam u nas było chłodniej 32-33 stopnie. Krótki filmik dla @Tesciu bo w zeszłym roku mnie skrytykował że nie jest skończone chłdzenie. Krytyka jak najbardziej konstruktywna i mobilizująca. Dodam tylko ze im wyższa temp. zew. Tym lepsza sprawność instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Scj9yMkJMiV-QceU0caSANXp_0oRPdkp/view?usp=drivesdk

 

Ps. Z tym sufitem to chodziło mi że nie ma strychu tylko jest warstwa blachy - 10cm wełny i znów blacha.

fajne rozwiązanie, wygląda nawet na trochę bardziej skuteczne niz klasyczne tunelowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeden taki panel z pierwszej dostawy sprzedawałem po 650 netto z drugiej 850 netto. Ostatnio nic nie zamawiałem bo ceny były kosmiczne (przedewszystkim transport z Chin zdrożał x10) a teraz przy tym kursie dolara to nie mam pojęcia ile by to wyszło, czekam na paru chętnych to wtedy wyślę zapytanie do fabryki. Montaz taki jak na filmiku to około 6 tyś materiały.

Z tunelowym jest o tyle gorzej że trzeba naprawdę uważać z chłodzeniem niestety mój sterownik działa mało delikatnie więc muszę ręcznie załączać i wyłączać chłodzenie i dodałem jeszcze czasówkę żeby kur nie przeziębić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, potwierdzone drugie ognisko PG, ferma zarodowa brojlera, powiat ostrzeszowski, wielkopolska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2022 o 08:25, _s69 napisał:

 

A ten skov z tymi rurkami do schładzania to jest porażka . Jak gdzieś puści od drgań złączka i rurka wyjedzie to masz syzyfową pracę  . wszystko nowe  a tak ta ostatnia będzie stara i cieknie.

Kto to dopuscil wogole w obieg. To jest wręcz niebezpieczne. 

Może wystrzelić i komus zrobić krzywdę nie mówiąc o zagrozeniu zalania i zwarcia instalacji elektrycznej .

A te zlaczki zraszające tzw . motylki to są dopiero buble. 

Tam w środku w kołpaku są Filterki "cygarka" a  to jest na jeden rzut i ba śmietnik  się nadaje bo tlumi wydatek o połowę .  A wymiana to koszmar . Jeśli sie uda odkręcić kluczem tulko element mosiężny bez naruszenia uszczelki tej zielonej  orzy kołpaku to juz sukces . A jak szarpniesz kolpak to już cieknie spod zuelonej  uszczelki i musisz dać nowa uszczelka i kolpak tez nowy bo stary drugi raz tak nie trzyma... 

I kto za to zapłaci żeby hodować w afrykańskich warunkach   , p2ad coolingi to juz na rok 23 nie będzie opcją ale obowiązek . 

A ro juz są koszty minimum  ok 2 zlote od sztuki. 

Tak i kiedy to ma się spłacić . ? 

Zimą kiedy ceny nie ma? 

A moze teraz latem jest najlepszy czas na zarabianie ! 

Ale nie . Oni  Ustalaja w zmowie ceny .  .

I tak :

Dać hodowcy 30gr na? to lato  tak zeby nie zrezygnował ale nie za dużo zeby ciężko mu bylo się utrzymać - tylko wegetacja!

 

I skąd brac pieniazki ba modernizację? 

 

Moze najlepiej niech sie zadluzy w banku?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no..... dzisiaj korzystać z banków to jak włożyć sobie w majty odbepieczony granat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animex 6.35net, szukają.  Z tymi, z którymi współpracuje 6.2-6.4net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, agroleń. napisał:

A ten skov z tymi rurkami do schładzania to jest porażka . Jak gdzieś puści od drgań złączka i rurka wyjedzie to masz syzyfową pracę  . wszystko nowe  a tak ta ostatnia będzie stara i cieknie.

Kto to dopuscil wogole w obieg. To jest wręcz niebezpieczne. 

Może wystrzelić i komus zrobić krzywdę nie mówiąc o zagrozeniu zalania i zwarcia instalacji elektrycznej .

A te zlaczki zraszające tzw . motylki to są dopiero buble. 

Tam w środku w kołpaku są Filterki "cygarka" a  to jest na jeden rzut i ba śmietnik  się nadaje bo tlumi wydatek o połowę .  A wymiana to koszmar . Jeśli sie uda odkręcić kluczem tulko element mosiężny bez naruszenia uszczelki tej zielonej  orzy kołpaku to juz sukces . A jak szarpniesz kolpak to już cieknie spod zuelonej  uszczelki i musisz dać nowa uszczelka i kolpak tez nowy bo stary drugi raz tak nie trzyma... 

I kto za to zapłaci żeby hodować w afrykańskich warunkach   , p2ad coolingi to juz na rok 23 nie będzie opcją ale obowiązek . 

A ro juz są koszty minimum  ok 2 zlote od sztuki. 

No a ja nie mam zraszania i mam spokój Nie muszę latać przepychać dysz nic mi się nie psuje no chyba że jakiś silnik w wentylatorze czy mieszaczu się spali ale to zdarza się Oj bardzo rzadko naprawdę bardzo rzadkio, więc koszty eksploatacji mam zerowe nie to co zraszanie bez przerwy trzeba coś kupować i naprawiać bo też rozmawiam z ludźmi ciągle się coś psuje a ja w upały tylko chodzę i patrzę czy kury się nie przewracają na plecy Bardzo często się to zdarza przy mojej metodzie chłodzenia ponieważ kładą się bokiem żeby wiało im po brzuchu przez co łatwo się wywracają i nie mogą wstać a co do pad cooling to jak najbardziej popieram tylko że są tak drogie że uważam iż w naszym klimacie montowanie ich jest niepotrzebne bo za te pieniądze można sobie zrobić tyle wentylatorów i wlotów że nic się nie kurom stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny moja ubojnia płaci 6,25 Ja zdaję pierwsze w niedziele ciekawe czy wzrośnie teraz upałów nie ma a po zeszłym tygodniu trochę kur wyleciało w dwóch miejscach widziałem hałdy przed bramami szczytowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mistrz napisał:

No a ja nie mam zraszania i mam spokój Nie muszę latać przepychać dysz nic mi się nie psuje no chyba że jakiś silnik w wentylatorze czy mieszaczu się spali ale to zdarza się Oj bardzo rzadko naprawdę bardzo rzadkio, więc koszty eksploatacji mam zerowe nie to co zraszanie bez przerwy trzeba coś kupować i naprawiać bo też rozmawiam z ludźmi ciągle się coś psuje a ja w upały tylko chodzę i patrzę czy kury się nie przewracają na plecy Bardzo często się to zdarza przy mojej metodzie chłodzenia ponieważ kładą się bokiem żeby wiało im po brzuchu przez co łatwo się wywracają i nie mogą wstać a co do pad cooling to jak najbardziej popieram tylko że są tak drogie że uważam iż w naszym klimacie montowanie ich jest niepotrzebne bo za te pieniądze można sobie zrobić tyle wentylatorów i wlotów że nic się nie kurom stanie

Nie zgodzę się z Tobą, obecnie dokupić X wentylatorów i mieszaczy to też nie jest nic taniego. Np. multifan 140 to koszt 3500zl. Widziałeś prognozowane ceny prądu? Weź dokładnie policz ile będziesz płacił za letnie rzuty po nowych stawkach to ręce opadają a to nie ostatnie podwyżki. Do tego dolicz mniejsze obsady, mniejsze przyrosty, większe upadki, o nerwach nie wspomnę. Jechałem tak samo jak Ty, wymiana powietrza przewymiarowana o 100% do kg na fermie, jak załączyłem wszystko to pióra fruwały i to jest ostatni sezon, na następny wjedzie wszędzie pad cooling. Poczekamy na okres zimowy, zobaczymy jak będzie z kursem dolara i dostępnością, postaramy wybrać najlepszy moment na zakup i tyle. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadki No może i są większe ale jakoś nieznacznie wzrastaja z 10 do 20 sztuk przyrosty takie same nie zaobserwowałem żeby były mniejsze obsadę mam cały rok taką samą 19 sztuk na metr nerwów nie mam bo wiem że wszystko dobrze działa w czwartek miałem na kurniku 37,6 i cztery pady za dobę kury mialy 27 dni tylko że kury muszą spać muszą być wypoczęte. W nocy nie mogą być przechłodzone wloty Trzeba podnosić mieszacze wyłączać nie może wiać po kurach

 

Ale zgodzę się co do ceny wentylatorów rzeczywiście ostro podrożały koszt na dzień dzisiejszy duży Doliczyć do tego kable jakieś bezpieczniki cena wszystkiego może być Kosmiczna poza tym prąd też jest dość drogi tylko że jeśli chodzi o zraszanie nie mówię o pad coolingu tylko o zraszaniu to pompa też prąd ciągnie i do tego wodę a woda nie jest tania No chyba że ma się studnie poza tym zraszanie bez przerwy trzeba naprawiać a wentylator nie

No co ja mogę powiedzieć Każdy ma swoją metodę ja w okolicy nikogo do swojej metody nie przekonałem pomimo tego że mam na przykład kury w tym samym wieku co sąsiad z drugiej strony wioski u mnie było 20 padów a u niego z 2000 i on dalej mówi że jego zraszanie jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś kurę w wadze około 1.5kg czyli spoko wiadomo, że zdrowej kurze w takiej wadze przy dobrej wymianie powietrza nic nie będzie. Ja miałem tydzień starsza przed ubierka w czwartek wywalalem kury w wadze około 2.1kg. w 3 dni upałów poleciało 370szt. Uważam, że i tak nie było źle, obsada 16.5szt M2. Ale twierdzę,że trafiłbym jeszcze tydzień starsza kurę w wadze około 2.8-3 i ładowarkę byłoby trzeba odpalać. Zraszanie mam na jednej fermie w porównaniu do tego jak działa pad cooling to w sumie nie ma czego porównywać, wysoka wilgotność na dworze i zraszaniem można sobie w buty wsadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena chyba się trochę zachwiała okolo 6,1 słyszałem prawda to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie ceny to piszcie czy załadunek był na kontenery czy na plastikowe klatki. Bo wiem z doświadczenia ze za klatki płacą trochę więcej, bo jest więcej pracy i ludziom na załadunku trzeba więcej zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 02:45, Radas napisał:

6,26 dziś ładowałem......kontenery

 

Klatki następnego dnia 6,30

Cena żywca się trzyma, ale tuszki podobno spada. Prawdopodobnie dlatego, że przez 10 dni żywiec podrożał tylko 0,25-0,30 PLN, a tuszka aż o 1,0 PLN, więc musi się to proporcjonalnie wyrównać. Takie dywergencje nie są mile widziane przez rynek 😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...