Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Panika na wolnym przez ciepło które wyskoczyło ale już od jutra chłodniej. Mam nadzieje że cena pójdzie w góre na dużego koko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radas napisał:

To co na filmiku, to nie jest typowy system Padcooling, bo ten działa z wentylacją tunelową. Kiedy jest upał wentylacja przechodzi w tunelową, a kiedy jest chłodno w typową boczną poprzez wloty. Niestety trzeba to zaprojektować na etapie budowy kurnika i zainwestować w podwójną wentylację. Boczna: Wloty-kominy na 95% roku i tunelowa na 5% pracy w roku. To co na filmiku, to prowizorka na doraźne wspomaganie, ale też pomaga. Sam rozważam coś takiego na stare obiekty. Tylko ta robota mnie przeraża, bo jestem zbyt leniwy, żeby to zdejmować na jesień, zakładać na wiosnę 🤔

No dobra Przyjmijmy że mam wentylację tunelową i wielkie panele pad coolingów na początku kurnika No i dobra latem używam wszystko jest fajnie ale przychodzi jesień i zima używam normalnie wentylacji bocznej czy tam dachowej z wlotami i Chodzi mi o to czy te pad coolingi trzeba zdejmować na jesień i zimę czy mogą sobie tak normalnie być na zewnątrz i nic im się nie stanie ?

A i z tego co rozumiem to te z wlotów trzeba by było zdejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mistrz napisał:

No dobra Przyjmijmy że mam wentylację tunelową i wielkie panele pad coolingów na początku kurnika No i dobra latem używam wszystko jest fajnie ale przychodzi jesień i zima używam normalnie wentylacji bocznej czy tam dachowej z wlotami i Chodzi mi o to czy te pad coolingi trzeba zdejmować na jesień i zimę czy mogą sobie tak normalnie być na zewnątrz i nic im się nie stanie ?

A i z tego co rozumiem to te z wlotów trzeba by było zdejmować?

I pad kulingi w syste tubelowym mają swoją wadę. Te kurczoki  ba samym końcu tego chłodnego mają najmniej i mimo niechęci  próbują pielgrzymować to tych padkulingow na  przód i robi się pusty koniec hali i przegęszczenie na środku. . 

Oczywiscie ze to trzeba przede wszystkim myć  bo wiadomo jak masz nos zaapchany syfem to choróbsko wdychasz . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chlodnica aluminiowa lub siatki polipropylenowe umyjesz karcherem a  ten papier w padkoolingu to jedynie moczyć w roztworach jak Janka pranie przy stawku. 

Gratuluję cen  na to ryzyko. 

7 powinno być 

A jest pinc dziewiecdzuesiat pińć. I nie więcej 

Tak żeby  zeby nic nie zostalo bo i tak mieszalnie cen nie zmienią a 

Pierszy skladnik dehelsa to kukurydza . 

Wszystko jasne ukraińska , tańsza i pszenica juz nowe zbiory to nie to co bylo 1800. 

A ceny jak podniedli setkami tak dali 1 obniżkę 30 zl. 

Łał!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, agroleń. napisał:

I pad kulingi w syste tubelowym mają swoją wadę. Te kurczoki  ba samym końcu tego chłodnego mają najmniej i mimo niechęci  próbują pielgrzymować to tych padkulingow na  przód i robi się pusty koniec hali i przegęszczenie na środku. . 

Oczywiscie ze to trzeba przede wszystkim myć  bo wiadomo jak masz nos zaapchany syfem to choróbsko wdychasz . 

 

 

Ja na pewno nie zakładałbym w systemie tunelowym jakbym zakładał to bym założył trzy z jednej strony i 3 z drugiej strony na początku Później z 20 m dalej i kolejne 20 m dalej a na szczycie wentylatory tak żeby mniej więcej równomiernie chłód był wciągany do kurnika a nie że wentylatory na końcu A panele na początku Dla mnie to jest skończony debilizm ja w ogóle nigdy nie popierałem i nie będę popierał tunelu najgorsza wentylacja jaka istnieje ja jeśli już wentylatory mają być na końcu to uznaję tylko wentylację z wlotami po całej długości ścian bocznych Zresztą sam taką mam na jednym obiekcie całe ściany we wlotach a na szczycie cała ściana wentylatorów i wtedy kurnik jest równomiernie wietrzony 

A wracając do paneli właśnie chodzi mi o to mycie o tą całą wytrzymałość o to czy trzeba je chować kiedy się ich nie używa, czy mogą sobie tak wisieć i może na nie świecić słońce padać deszcz i nic im nie będzie. bo coś mi się nie chce wierzyć żeby ten papier wytrzymał na przykład z 5 lat pewnie po dwóch sezonach się rozpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistrz napisał:

 Chodzi mi o to czy te pad coolingi trzeba zdejmować na jesień i zimę czy mogą sobie tak normalnie być na zewnątrz i nic im się nie stanie ?

A i z tego co rozumiem to te z wlotów trzeba by było zdejmować?

Najstarsze u mnie mają skończone 7 lat i oczywiście nigdy ich nie zdejmowałem, nigdy niczym nie próbowałem myć. Nigdy niczym nie dezynfekowałem. Cały rok stoją na otwartym powietrzu, stanowią jakby dodatkowe poszerzone pomieszczenie kurnika, oddzielone otwieranymi klapami od środka kurnika.  Takie "skrzela budynku kurnika". Jedyny "syf" jaki tam jest , to po zimie kurz, pająki, muszki, jakieś drobne listka itd. Natomiast jak włączysz pompę i poleci woda, to wszystko się spłukuje i niejako oczyszcza z "syfu". Ze zbiornika w którym jest pompa i woda powrotna wybierzesz to co pływa na wierzchu i po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow chwilę ne zaglądałem a tu fajna dyskusja się rozwinęła. A więc tak:

-nigdy nie ściągałem paneli, nigdy ich nie myłem, czasem tylko trochę chloru do zbiornika wrzucę i włączę pompę i się przepłukja, najstarsze mają 12 lat i nic im nie jest

-tak ograniczają przepływ powietsza dlatego trzeba dobrać odpowiednia powierzchcie aby to zjawisko zniwelować

-tak tunelowe jest najskuteczniejsze z padami ale  w tym roku miałem okazję w pełni skorzystać z tej funkcji i jest tragedia z przodu nogi się nie da włożyć a z tyłu prawie kur nie ma. Ubierałem wąski korytarz przez cały kurnik z przodu 2,7kg z tyłu 3kg

- i z uwagi na to ostatnie postanowiłem że założę dodatkowo jeszcze panele na każdy wlot pomimo że mam je na tunelu. Nauczony juz doświadczeniem wiem ze pady na małych wloty są super i są uniwersalne można ich używać przy mniejszej kurze czy też przy troche mniejszych temp aby zachować odpowiedni komfort termiczny ptaków ale w ekstremalne upały z racji konstrukcji wentylacji na obiektach bez tunelu zimno ktore wylatuje przez małe wloty ma kierunek ku tyłowi (z racji pracujących wentylatorów szczytowych) I efekt jest taki ze im jest dalej w kurniku tym jest chłodniej, a z przodu jest delikatnie gorzej dlatego fajnie jest zainstalować na początku takiego boosta w postaci np żaluzji czy jakiegoś okna i śmiem twierdzić że nie ma lepszego rozwiązania od tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PadCooling napisał:

Wow chwilę ne zaglądałem a tu fajna dyskusja się rozwinęła. A więc tak:

-nigdy nie ściągałem paneli, nigdy ich nie myłem, czasem tylko trochę chloru do zbiornika wrzucę i włączę pompę i się przepłukja, najstarsze mają 12 lat i nic im nie jest

-tak ograniczają przepływ powietsza dlatego trzeba dobrać odpowiednia powierzchcie aby to zjawisko zniwelować

No dobra ale Przyjmijmy że mam założony panel na każdym wlocie przecież po jednym rzucie na każdej siatce od wlotu jest pełno kurzu więc panel pad coolingu działa jak filtr więc kiedy nie przepływa przez niego woda chyba dość szybko zapcha się tym kurzem czy się mylę? właśnie o to głównie mi chodzi a z przepływem powietrza Oczywiście masz rację zakładasz większy panel i wtedy więcej powietrza przepływa i nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdawałem po 6,3 na szczęście po upałach cena nie spadła a dawało nieźle w piątek miałem w najcieplejszym momencie 36,6 na kurniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem są trochę przykurzone ale to nie jest brud z kurnika tylko jakiś kurz z dworu (tudzież z pola jak niektórzy mawiają) więc nie stanowi to jakiegoś zagrożenia.  Na początku to przed wstawieniami włączałem pompę I się czyściło teraz już od dawna tego nie robię ponieważ nie stanowi to problemu. 

Tu jest galeria, są zdjęcia i filmiki :

https://drive.google.com/drive/folders/1k77TWZiDHX4_x106_GsW94U1NAKEkVet

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mistrz napisał:

Dzisiaj zdawałem po 6,3 na szczęście po upałach cena nie spadła a dawało nieźle w piątek miałem w najcieplejszym momencie 36,6 na kurniku

36,6 i ile wywiozles do lasu?

chyba ze mialeś 10 szt na m2

 

Edytowane przez alek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alek1981 napisał:

36,6 i ile wywiozles do lasu?

chyba ze mialeś 10 szt na m2

 

Nic nie wyniosłem za cały dzień 11 padów było 15 sztuk na metr 42 doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z koleżanek i kolegów  karmi paszą z mieszalni paszy w Wałczu i mógłby podać ceny jakie obowiązują na dzień 12.08.2022 i jaki jest Kokcydiostatyk w tej cnie, chodzi mi o ceny z płatnością potocznie mówiąc  (po rzucie ) z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2022 o 00:00, mancipium napisał:

Witam czy ktoś z koleżanek i kolegów  karmi paszą z mieszalni paszy w Wałczu i mógłby podać ceny jakie obowiązują na dzień 12.08.2022 i jaki jest Kokcydiostatyk w tej cnie, chodzi mi o ceny z płatnością potocznie mówiąc  (po rzucie ) z góry dzięki.

727631624 można zadzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Producenci obawiają się zmniejszenia dostaw gazu, podrożeć może drób oraz nabiał — prognozuje prezes Lidl Polska. Jednocześnie uspokaja — Polska jest krajem bogatym i samowystarczalnym w zakresie produkcji żywności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węgiel rok temu około 1000 dzis a) polski niedostępny b) import beznadziejnej jakości a juz okolo 3000-3500 zł. co do gazu na dzis jest w miare tani ale wg mnie im blizej zimy tym sama atmosfera, napiecie gazowe bedzie go pchało mocno w gorę nie mówiąc już o tym ze z kazdym dniem zblizamy sie do 1.01.2023 czyli do dnia wejscia w życie embarga na ruską rope, co jesli nie bezposrednio to NA PEWNO jest czynnikiem budującym atmosferę niepewnosci i cena na bank wystrzeli w górę. w mnie dobrze dla nas hodowców że mówi się o drożyźnie wszystkiego i  w koncu konsument ma szanse zaakceptowac wyzsze ceny co jest szansą że i my na koncu łańcucha poczujemy wyższe ceny żeby jesli nie zarobic- to chociaz godnie przetrwac zimę. 

od jesieni wstawienia już będą duzym hazardem jak ktos nie ma luźnej kasy na zaryzykowanie to huraoptymizm moze strzelić łańcuchem po jajach...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wyjdzie do sprzedaży od przełomu września i października jest obciążone ogromnym ryzykiem poniesienia strat. Pisaliśmy o tym chyba stronę wcześniej. A później to już będzie tylko gorzej, bo pszenica podrożała w ciągu miesiąca o 200 zł, soja 200 zł, kukurydza 200zł, a reszta komponentów niestety nie staniała. Dojdą kosmiczne koszty grzania i cena 6 PLN nie pokryje kosztów produkcji. Info z Global Medox Chicken Investment Group 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko to tu jest cały czas latem upały jesienią i zimą ptasia grypa a paszarnie to już jest wolna amerykanka robią co chcą z nami pisklaki też w górę co wstawienie to 10 gr więcej place 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...