Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Po cichutku co niektórzy po upałach pod stołem dostają 6,20 nie ogary oczywiście 5,90 a 30 groszy robi różnicę. Także kury nie ma tyle co wam wmawiają ubojnie. A i wieprzowina za chwilę wzbudzi sentyment konsumentów do kurczaka jeśli schab będzie po 25 PLN. Przykre jest tylko to że pasza nie stanieje bo surowce są niższe tylko na papierze. W rzeczywistości w skupach nie ma rolników. Starter prawdziwe premium na maxibanie 2470Netto u mnie.  Pseudo premium o 70 zł tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy nie są zainteresowani sprzedażą zbóż, czekają na lepsze czasy. W mojej okolicy wszyscy pchają w szopy, na strychy, gdzie tylko mogą wepchnąć. Jakoś pszenicy jest średnia, białko na poziomie 12%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hodowca.100 napisał:

Tuszka +30gr w tym tygodniu, a żywiec bez zmian....

Wolny umiejący negocjować dostał podwyżkę nie 30 gr ale jednak coś. W Hiszpanii mają nakaz montażu kamer w ubojniach. Ciekawe co o tym myślą hodowcy i czy by to miało pozytywny wpływ na ilość upadków w transporcie, który czasami jest wynikiem kiepskiej logistyki w ubojni połączonej z wysokimi temperaturami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dla zainteresowanych :

będę zamawial dostawę paneli mam 2 pewnych klientów plus panele dla mnie. Mam jeszcze miejsce w kontenerze jakby ktoś chciał. Mam już aktualne wyceny,ceny nie są aż tak straszne. Jak coś jestem na allegro, nr tel w zakładce "o sprzedajacym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym cena energii na Towarowej Giełdzie Energii na 2023 rok  przebiła granicę 2000zł za 1MWh .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie staną. Wszystkie ubojnie przejdą na ubój rytualny, a wtedy nie nadążą z ubojem..... za zwiększonym popytem z całego świata. A cena kurczaka poszybuje w kosmos 🚀. Wtedy ludzie przestaną go jeść i wszyscy zbankrutujemy. Tak będzie tej jesieni i zimy....

Wyłącz telewizor i zajmij się piwkiem, albo czymś jeszcze przyjemniejszym !!!  👩‍❤️‍💋‍👨

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kurnikowiec 123 napisał:

z poniedziałku na wtorek, mazowieckie wolny rynek 6,15 netto ładuje 

Zdradzisz do kogo jadą ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena stała na giełdzie na 2023 rok za 1MWh  wynosi 2 480,00 zł à https://tge.pl/otf

Jakby ktoś się zastanawiał, co nas czeka na zimę, to powyżej ma wskazany......... fragment swoich nowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energa taryfa c11 2.30zl netto, przy stawce vat 5% daje 2.42zl, przy stawce 23% wychodzi 2.83zl. Cennik już aktualny leci od 18 sierpnia...

Edytowane przez JozekPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jesień będzie mega ciekawa jedni mega sie wzbogaca inni mega stracą najważniejsze żeby do wiosny wytrzymac:) ale tez nie można całe życie się bać optymizmu koledzy świat się nie zatrzymał MUSI się to dalej kręcić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to będzie, najgorzej jak komuś się aktualnie umowa na prąd kończy. każdy ma jakiś problem, jeden z węglem drugi z prądem, trzeci jeszcze z czymś innym. Trzeba być dobrej myśli. Obecnie kury podobno za dużo nie ma a mimo to ceny jakie oferują to 6.15 net 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy tych kosztach tąpnie do 5 z małym hakiem to będzie dramat. Ale mam nadzieję, że jak będzie cena nurkowała kiedy wróci UA to Boby (bo jest sporo nowych inwestycji) przynajmniej się zatrzymają. No o wycofaniu nie ma mowy, A w brojlerze siedzą kaczkarze (bo HPAI) i zagłębie stało z eksportem. Siedzą też indyczarze z zachodniej PL bo niemcy nie płacili a na indyku nędza była rok czasu; siedzą też świniarze bo przecież przerobienie to pikuś i po co ogradzać chlew i robić ruszta jak można wstawić poidła i tak dalej. I ogólnie wielu latyfundystów wpadło na genialny pomysł skąd wziąć tani azot. Zgadnijcie jaki to pomysł?

Także zapnijcie pasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ostatnio był u mnie serwisant i mówię do niego że chyba ostatnio licho z wyposażeniami tylko serwis został. A on że właśnie odwrotnie, dość mocno się ruszyło. Trzeba pamiętać że teraz budowa kurnika na około 50k to nie 2 banki nie 4 a raczej kolo 5. Ludzie naprawdę nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, PadCooling napisał:

Potwierdzam, ostatnio był u mnie serwisant i mówię do niego że chyba ostatnio licho z wyposażeniami tylko serwis został. A on że właśnie odwrotnie, dość mocno się ruszyło. Trzeba pamiętać że teraz budowa kurnika na około 50k to nie 2 banki nie 4 a raczej kolo 5. Ludzie naprawdę nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić. 

toż to wnuki będą spłacać ...zwróci się za hm.......100 lat??? Kaszuby jadą z hodowcami po bandzie - 5,90 ....oj dopiero zimą odczują co to brak żywca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

toż to wnuki będą spłacać ...zwróci się za hm.......100 lat??? Kaszuby jadą z hodowcami po bandzie - 5,90 ....oj dopiero zimą odczują co to brak żywca 

A to Ubionie nie wiedzą co z pieniędzmi robić..! . Z chlopem nie chcą sue podzielić, jeno mu zazdroszczą i go nienawidzą ,dlatego budują kolejnego na " Zosię"i kolejnego na "Hanię " w   Dziekance. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😏ładny , nieleczony brojler w okolicach Słupska - cena 6,40 netto - tylko przedpłata !!!! jakać ubojnia chętna?😏 

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/polska/news-antybiotyki-i-przerosniete-kurczaki-mieso-ze-sklepow-jest-w-,nId,6272808

Znów jakaś nagonka i nowy temat do dmuchania balona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zywca tez dzis propozycia 6.4 netto na niedziele.zywca brak i chca bic co tylko sie rusza.

Edytowane przez ździsio1887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...