Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Należy w tym przypadku zgłosić do Energa "rozdział instalacji elektrycznej" na 2 liczniki o ile linia zasilająca glowna się nie zmieni to pod licznikiem bo muszą być 2 przewody odbierające. Prawdopodobnie też wystarczy zrobić korektę mocy ma 40kW, ponieważ przylacze dalej się nie zmieni, zabezpieczenie 63A też pozostanie, a zmiany nastąpią tylko w dokumentach co pozwoli na zmianę taryfy bez realnej utraty mocy na linii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze 1.5 roku po 0.75 gr.srednio taryfa nocna i dzienna

ciekawe kiedy wypowiedzą Axpo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jest g12 . Warto teraz kiedy nie potrzeba grzać ani wentylować.

Po nowym roku bez tarczy   na pewno c12 na spotowej umowie z np z  enefitem wychodzi ok 75 gr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taryfy nocne są bez sensu na kurnikach o ile się nie miesza i granuluje paszy nocą. Taryfa G - to jest taryfa domowa. Nie da rady na G 11/12  podłączyć kurnik. Stare kurniki takie z mieszkaniem w budzie jeszcze tak mają ale to powoli mija. Aby sobie zwiększyć moc przyłączeniową gospodarstwa domowe często sobie zgłaszają dużą ładowarkę do Auta w domu. Ale każda firma ma inne zasady. Najlepiej jest z tego co wiem w PGE. 

Ponoć mięso najechało samochodami do Słowacji z UA i dlatego cena walnęła. Oni tam  mają jakąś hurtownie czy zakład czy coś podobnego i tam jest tania tuszka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć predzio&obcy

Wyj..... z forum za permanentne głoszenie nieprawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

po ile tam golicie na jutro ? kolega sprzedaje po 6,08 netto

no to jest w ..uj zarobiony 😣jeszcze po jednym rzucie i wylegarnie będą rzucać jajkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ładował to cena  6,23 - 6,25 , ale zaczynam od środy. Co będzie w środę, to się dopiero okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kwity szły do rafinerii ze olej dodany byl do paliwa i byl na tym dochód, wiec fizycznie olej taniej mozna bylo pchac firmom paszowym. Tylko ze firmy paszowe nie wiedziały co kupuja. Teraz niech sie minister rolnictwa wykaże w obronie branzy drobiarskiej bo juz w internecie drób zjechali. Jak zieloni erekcji dostaną bo będa nas kilka tygodni maglowac nie pomagajac w nadchodzących trudnych miesiącach zimowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo wszyscy przejdą na pasze sypkie, a luksus granulowanej paszy, tylko dla chętnych za dopłatą 150 zł do tony. 

Powoli jedziemy pod 3000 zł za tonę, przy spadającej cenie żywca, aferach drobiowych, może jakiś blokadach eksportu, ptasiej grypie zaczynającej swój sezon, pikującej w górę cenie za energię, za ogrzewanie, itd. Jeszcze w tym roku gruby zwrot szczęśliwie zarobionych środków w ostatnich miesiącach. A dowodem na to: "W sierpniu na rynku pojawiło się 129,2 mln piskląt. Dane o nakładach jaj wylęgowych sugerują, że we wrześniu będzie jeszcze lepiej – informuje Krajowa Izba Producentów Droniu i Pasz. Tymczasem historia podpowiada, że październik będzie lepszy od września. Jeśli mamy rację to trzy rekordy pod rząd padną w tym roku. "

No i chyba warto zadać pytanie retoryczne: "To jeszcze strategiczne decyzje produkcyjne czy już szaleństwo?"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena leci w dół w czwartek dostałem 6,4 a dziś już 6,2 masakra a powiedzieli mi że jutro jeszcze spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medoxowe Grażyny z Januszem skonczyli rzut bez grzania i wentylowania i teraz  wstawią lub nie wstawią a obecna  zniżkująca  cena wywoła totalną dziurę  w zamówieniach i 

Znów na zaraz po swintach i po nowym Roku będziemy z siodemką z przodu.

Pozdrowienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z siódemką z przodu, to na pewno będą koszty produkcji. Nie sądzę, żeby ta niepewna siódemka za żywiec, pokryła koszty lub dała cokolwiek zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są hodowcy co w Wlkp regularnie i z uśmiechem na twarzy oddają żywiec po 5,8cośtam i w tym roku jeszcze 6 z przodu nie polizali. w Wy im tu piszecie o 7 z przodu? Także ... można? ....można tylko trzeba wiedzieć jak.

Temat aferki tłuszczowej grzeją oczywiście otwarte klatki nazywając ją aferą drobiową. To przypomina stare polskie przysłowie: "Kowal zawinił, Cygana powiesili"

Jakby był minister w stylu  Ardanowski, Lepper albo coś podobnego to byśmy przynajmniej nie byli winni nie swoich grzechów. A tak za dwa dni będą nam wmawiać, że skaczemy kurom po kręgosłupach dla przyjemności. Jaka jest reakcja na ministerstwach?? : "Więcej kontroli na fermach" - debile. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więcej kontroli na fermach jakby było ich mało. U mnie to już się normalnie nie da żyć, bez przerwy kontrole i to nawet z zaskoczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o maty dezynfekcyjne i środki do dezynfekcji. Ciągłe przeglądanie wszelkiego rodzaju papierów, w zasadzie co rzut pobieranie paszy i wody haha wody to nawet dwa razy w ciągu rzutu, zaglądanie do każdego kąta jaki jest tylko możliwy wszędzie musi być idealnie czysto nic nie może leżeć bo wszędzie mogą się zalęgnąć myszy które cytuję roznoszą zarazki pomimo tego że w koło każdego budynku jest 20 stacji deratyzacyjnych z co miesiąc zmienianą trutką i na podwórku w zasadzie nigdy nie widzę żywej myszy jeśli już widzę to martwą No ale to dla nich I tak za mało. Kiedyś miałem taką kontrolę z zaskoczenia i akurat skończyłem dościelać usłyszałem że na kurniku jest uwaga! mokro na świeżo pościelonej słomie, pomimo tego że kiedy sprawdzili łapy i połowa łap była całkowicie czysta stwierdzili że jeśli dostaną cynk z ubojni to przeprowadzą tutaj porządną kontrol nie wiem Jak zrobić jeszcze porządniejszą skoro sprawdza się dosłownie wszystko. Nie wiem czy gdzieś jeszcze jest tak ciężko ale w naszym regionie musi być naprawdę porządek także nie rozumiem o co ze zwiększeniem kontroli chyba że będą przyjeżdżać codziennie albo założą kamerę i będziemy pod ciągłym nadzorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od człowieka. Jest człowiek i jest urzędnik. To dwa różne gatunki. Jak dzik i ... wiadomo co. Są regiony gdzie jeszcze spokojnie płacą 6.10 ale tego miesa o teraz schodzi to nie wiem czy nie będzie trzeba mrozić. Jest masakra z ilością żywca. Oczywiście wylęgi stulecia robią swoje.  Wet nie nadarzają pisać świadectw. Chyba są już na kontrolach. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok cena nie musi być siedem . 

Nie rozumiem dlaczego pasza nie staniała w ostatnim kwartale ? 

Wystarcy popytać kierowców pracujących dla paszarni. 

Oni mówią o TYSIĄCACH ton kukurydzy przewiezionych z wagonów juz w Polsce do tych paszarni . Machina jest po staremu jak sprzed wojny.

Nam się wmawia  ,ze proceder nie istnieje bo nie opłaca się jechać tirem na Ukrainę. Okej, ale wagonami jednak przywożą do kraju i TIRem nie muszą wcale daleko po to jechać.

 

Mówimy o kukurydzy a Skład paszy  nr 1 kukurydza. 

Teraz pojawia się także nr 1 pszenica a oglądając finishera z pszenicą , zboże wygląda tragicznie . 

Reasumując skup ruzyl na calego .Zboża i kukurydzy z Ukrainy skupują po cenie tańszej niż rynek . Robią  to w ukryciu przed hodowcą , jednym słowem zarabiają jak nigdy dotąd .

Więc pasza powinna zejść minus 400 , by dało nam godziwy dochód.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...