Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs euro w ostatnim miesiącu wzrósł o 20groszy.

Jak to się przekłada na cenę żywca? 

Trzeba by wiedzieć ile  € dostaje ubojnia za tuszke . 

Przyjmuję ok 4 € ok bo wiadomo trzeba odjąć wagę pierza ,  i inne  ich koszty obrobki które nie mają wpływu na to proste obliczenie. Więc  :

4x0,20zl=0,80gr/kg .

80groszy do kg  .

 Kosmos!

 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mistrz napisał:

Tak więcej kontroli na fermach jakby było ich mało. U mnie to już się normalnie nie da żyć, bez przerwy kontrole i to nawet z zaskoczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o maty dezynfekcyjne i środki do dezynfekcji. Ciągłe przeglądanie wszelkiego rodzaju papierów, w zasadzie co rzut pobieranie paszy i wody haha wody to nawet dwa razy w ciągu rzutu, zaglądanie do każdego kąta jaki jest tylko możliwy wszędzie musi być idealnie czysto nic nie może leżeć bo wszędzie mogą się zalęgnąć myszy które cytuję roznoszą zarazki pomimo tego że w koło każdego budynku jest 20 stacji deratyzacyjnych z co miesiąc zmienianą trutką i na podwórku w zasadzie nigdy nie widzę żywej myszy jeśli już widzę to martwą No ale to dla nich I tak za mało. Kiedyś miałem taką kontrolę z zaskoczenia i akurat skończyłem dościelać usłyszałem że na kurniku jest uwaga! mokro na świeżo pościelonej słomie, pomimo tego że kiedy sprawdzili łapy i połowa łap była całkowicie czysta stwierdzili że jeśli dostaną cynk z ubojni to przeprowadzą tutaj porządną kontrol nie wiem Jak zrobić jeszcze porządniejszą skoro sprawdza się dosłownie wszystko. Nie wiem czy gdzieś jeszcze jest tak ciężko ale w naszym regionie musi być naprawdę porządek także nie rozumiem o co ze zwiększeniem kontroli chyba że będą przyjeżdżać codziennie albo założą kamerę i będziemy pod ciągłym nadzorem

Mistrzu nie wiem z jakiego regionu jesteś ale masz przesrane u mnie w kuj-pom jest spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wipaszowskie kur.y już pół roku płacą taką cenę 5.8 teraz łaskawcy podnieśli na 5.96 i jest cisza . Wszyscy są zadowoleni. A ty pokazujesz ceny rolnicze które i tak są wyższe niż u kurtyzany...Wipaszo.skiej. Na cenach rolniczych jest jakiś błąd z to ceną po 5.2 . Oddaję jutro i mam 6.05-6.1.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za ubojnie teraz jeszcze chcą przyjmować kurczaka jak wszyscy mają zapasy a zbytu brak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hobbysta 2 napisał:

Wipaszowskie kur.y już pół roku płacą taką cenę 5.8 teraz łaskawcy podnieśli na 5.96 i jest cisza . Wszyscy są zadowoleni. A ty pokazujesz ceny rolnicze które i tak są wyższe niż u kurtyzany...Wipaszo.skiej. Na cenach rolniczych jest jakiś błąd z to ceną po 5.2 . Oddaję jutro i mam 6.05-6.1.

Czy mamy współczuć ludziom , którzy nie dość, że sami wpędzili się w kanał to jeszcze destabilizują rynek? Nie -  zero współczucia 😡"Wipasz jest nasz" - no....🤣dali się zniewolic wierzac w banialuki powtarzane przez wipaszowskich handlowców , uwierzyli w partnerską współprace to teraz albo niech sprzedają ponizej kosztów i płaczą, albo w ramach swojego zadłuzenia niech oddadzą Wipaszowi swoje kurniki....do przejęcia, których i tak dojdzie .5,8  przy kosztach paszy i pisklaka około 5 złotych  DRAMAT. Czy za 1 złoty da się opędzić resztę kosztów włącznie z bankiem, pracownikami , wetem, energia, opałem i dziesiątkiem innych ????? Odpowiem emotikonką - 😅😅😂😂😂 i na koniec 😡to już jest dożynanie drobiarskiego trupa 😡

 

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zesrało, 6 przy tych kosztach to była kicha co dopiero 5,2-5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakiś zafajdany pisior powinien wystąpić w "Wiadomościach" i ogłosić głośno i wyraźnie:  Ujawniliśmy kolejną aferę Vatowską, kierowaną przez wrogie Niemcy, poprzez podstawionego łepka, zapewne powiązanego z Tuskiem.... albo może tylko z PO. Dzięki temu nasz wspaniały - pisiorski  rząd załatwił Wam, naszemu suwerenowi, WIELKĄ PROMOCJĘ NA DRÓB. Ta promocja niestety potrwa tylko do końca tygodnia, bo badania wykazały, że tłuszcz używany do produkcji pasz jest nieszkodliwy!!!!

Ale to dzięki naszej dzielnej postawie, nasi rodacy mogą skorzystać z WIELKIEJ PROMOCJI DROBIOWEJ zafundowanej właśnie przez nas, najlepszy rząd na świecie. Za jednym zamachem uszczęśliwiamy budżet kasą, którą Niemcy chciały nam zagrabić, a przy okazji, dajemy społeczeństwu możliwość obkupienia się na zapas, tańszym, wspaniałym drobiem jaki potrafimy w tym kraju wyprodukować. Chwała Jarosławowi i jego drużynie!!!

Danuta Chol...... i inni

Tak to dziś powinno wyglądać, żeby wszyscy na tym nie stracili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Żeldrob1 napisał:

chyba jakaś ku..wa znowu chciał mocno zbić cenę żywca 😡

Afera mija a cena pozostaje . Aż do dużych braków.Tylko kiedy one wystąpią /w styczniu, lutym?/ przy takiej produkcji.

Kontraktom też dadzą rade dokuczyć , i to jeszcze bardziej. Tacy to rodacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopóki (słowo zostało usunięte)y , boby budownicze bez  ekonomicznego myślenia będą zmuszani do podpisywania cen poniżej kosztów , dopóty będą ceny spędzające całą branżę w bankructwo. `Kilka dni temu znajomy dostał propozycję na energię w cenie......UWAGA!!!!!!.....2800MW czyli 2,80 Kwh !!!!!!!!!!! Podwyżka z około 40 groszy do 2,80 zł. Z to tylko cena prądu więc jeszcze doliczamy przesył!  4/5 tyś. Kwh na rzut  na małą budę  20 tyś. sztuk to podwyżka tylko za prąd 12 tyś. 🥵wipasze , cedroby .......ale przede wszystkim sami hodowcy dozynaja tą branżę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powiatowych to jest rzeka. Tam są naprawdę fajni ludzie i otacza ich cała masa imbecyli. U mnie co nowy powiatowy to gorszy. Pierwszemu jaki był to ostatnio świeczkę zapaliłem na grobie bo za nim tęsknię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nowy2022 napisał:

Tymczasem wolny 5.6 chory świat 

5.6 to jak na ten moment dobra cena. Słyszałem o równym piątaku na poniedziałek... Tuszke idzie dostać już od 7.5, także możliwe że żywiec zanurkuje nawet poniżej 5zl... Dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niedzieli na poniedziałek 5.3 kontenery. Ktoś powie że mało, i co z tego, muszę sprzedać bo nie wezmę ich przecież do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podziękować obecnej władzy i pseudo dziennikarzom, że z afery podatkowej wrobili nas w  aferę spożywczo/drobiarska. Państwo chce odzyskać "tylko" 170mln VATu, a branża drobiarska straciła już MILIARDY w skali kraju, przez nieprawdziwe pomówienia z tłuszczami . Ale co się dziwić gdy ćwierć-mózgi zarządzają krajem...

Edytowane przez Hodowca.100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oczerniali naszą branżę a teraz jak jadłem obiad widziałem reklamę Polskiego kurczaka na Polsacie pokazywali wielkie fermy typu Cedrob w środku i z zewnątrz i opowiadali że mamy spełnione wszystkie normy że jest porządek i ogólnie wszystko jest tak jak ma być także teraz zaczynają polecać Polskiego kurczaka tylko jeszcze dobrze by było żeby on faktycznie był Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to najlepiej będzie nie wychodzić ze zdaniem w styczniu, bo człowiek trafi na starą cene kurczaka, a nową cenę prądu.

W styczniu jak wychodziłem to dawali 4coś, a za gaz jak przyjebali z 4 tysiecy na 28 to aż siadłem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...