Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny paszarnia Ced... z ostatniego rzutu (płatność 14 dni) s1 2410, s2 2380, g1 2360, g2 2300, f 2270. Jeżeli na salimomycynie to jeszcze - 25zl od każdej kwoty. Ceny netto. 

I kto tu jest bezmozgiem? No chyba Wy skoro płacicie po 2600. 

Może wy macie kurnik na podwórku na tysiąc sztuk to zniżek nie macie za ilości, albo jesteście jakimiś amebami które nie umieją nic się targować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radas za wywołanie mnie "do tablicy" 😂napisze temu p.o.j.e.b.o.w.i. Endziemu czy jak mu tam dokładnie w Twoim tonie - d.e.b.i.l.u. , prowokatorze weź koło i pierd....j się w czoło . Po kiego ch...ja jesteś na tym forum bo na pewno nie po to żeby pisać  konkrety, rzetelne info . Takich debiliz.m.ó.w  w kwestii kosztów to nie czytałem już chyba z 5 lat .  Pasza WSZĘDZIE tam gdzie można zrobić wyniki premium to dzisiaj średnia cena minimum 2600/t brutto. Pisklak brutto + 2 szczepionki IB wylęgarnia od 2 do 2,10 brutto . Nawet przy spożyciu 1,5 i wadze średniej żywca 2,5 kg  to tylko te dwa czynniki dają kwotę 3,90 + 0,82 =4,72 . A gdzie dziesiątki innych kosztów  ???????????????????????????????????????? Prądzik , opał , obsługa weterynaryjna  to około minimum 80 groszy. Dezynfekcja, wynagrodzenia, kredyty ....ech długo wymieniać ... Ty ku.r.w.a. jesteś chyba z kosmosu !!! Krótki przekaz - śpi.e.r.d.a.l.a.j. prowokatorze z tego forum bo nikt tu w twoje banialuki nie uwierzy. Po co to w ogóle robisz??? No po co ???  Po kiego grzyba z siebie robisz publicznie małpę? Wiem , że w państwie pis podsłuchy, prowokacje, kłamstwa, szczucie....to norma , ale do jasnej cholery ludzie tracą majątki życia , a ty im dokładasz do pieca 🥵Oj chłopie  porzadny oklep ci sie nalezy 😡

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Endzi napisał:

Ceny paszarnia Ced... z ostatniego rzutu (płatność 14 dni) s1 2410, s2 2380, g1 2360, g2 2300, f 2270. Jeżeli na salimomycynie to jeszcze - 25zl od każdej kwoty. Ceny netto. 

I kto tu jest bezmozgiem? No chyba Wy skoro płacicie po 2600. 

Może wy macie kurnik na podwórku na tysiąc sztuk to zniżek nie macie za ilości, albo jesteście jakimiś amebami które nie umieją nic się targować. 

Endzi ale na przykład ja piszę o cenie brutto bo mówimy o kosztach brutto a z twoich kwot +7% to wychodzi przy średniej cenie 2350 (może nie dokładnie nie chce mi się liczyć ) mniej wiecej +165 zł do tony i tak jest to pasza tania ale już nie ma takiej różnicy jak pisałaś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Żeldrob1 napisał:

A w ogóle to przepraszam , że się uniosłem 😯

Nikt się nie gniewa, wszyscy wiedzą że jesteś tutaj lokalnym błazen razem z tym Krachmen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak szczerze mówiąc obliczenia endzi naprawdę nie trzymają się kupy ja praktycznie wszystko robiąc sam, osiągając takie wyniki, grzejąc kurnik dwa tygodnie, nie lecząc kur wcale, według forumowiczów jestem wręcz nienormalny robiąc to wszystko, ale te koszty tnę już chyba można powiedzieć na maksa i wychodzi mi 5,7 a tu nagle pojawia się ktoś i mówi że wychodzi 4,9 Nie no po prostu brak słów kiedy mi ktoś wciska taki kit zawsze mówię że nie uwierzę póki nie zobaczę no i jeszcze nigdy nie zobaczyłem.

A no chyba że ona pisze o kosztach netto ale to chyba i tak by były za niskie koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mistrz nie do Cb, ale ty z tym twoim 1,49 się nie jaraj i nie pędź szybko do komputera żeby się pochwalić, jak piszesz zużycie to jak już to średnioroczne. Czy wam się coś nie zwiera pod kopułą ? Jak zrobiłeś 1,49 to fajnie, brawo a ile zrobisz jak ci IB (słowo zostało usunięte)ie 30% albo sprzedasz z S po 1,5/kg. Kur*a ludzie spójż jeden z drugim ile inwestujesz w rzut a ile ci zostaje. A jeszcze ile będziesz w dupe jak sie coś (słowo zostało usunięte)ie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, chyba jasne, że chodzi o panią Angelikę. Co do tańszych paszarni, Piast ma starter 2425net, salinomycyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dex napisał:

@Mistrz nie do Cb, ale ty z tym twoim 1,49 się nie jaraj i nie pędź szybko do komputera żeby się pochwalić, jak piszesz zużycie to jak już to średnioroczne. Czy wam się coś nie zwiera pod kopułą ? Jak zrobiłeś 1,49 to fajnie, brawo a ile zrobisz jak ci IB (słowo zostało usunięte)ie 30% albo sprzedasz z S po 1,5/kg. Kur*a ludzie spójż jeden z drugim ile inwestujesz w rzut a ile ci zostaje. A jeszcze ile będziesz w dupe jak sie coś (słowo zostało usunięte)ie. 

No muszę przyznać że wszystko jest możliwe ib to miałem ho ho lata temu jeśli już to zdarzają mi się jakieś enterokoki parę rzutów temu miałem taką konkretną epidemię i zużycie wyszło 1,60 z salmonellą jeszcze na szczęście problemu nie miałem tylko Bardo ale jestem dogadany z ubojnią i biorą mi po normalnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średniorocznych zużyć co prawda nie liczę ale pewnie wychodzi gdzieś tak z1,53-1,55 bo zazwyczaj mam zużycia w tym przedziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie i chciałbym ponowić pytanie z momentu kiedy dołączyłem do tego forum czy ktoś jeszcze pali olejem opałowym ale tylko olejem opałowym a konkretnie nagrzewnicami z otwartą komorą spalania bo chciałbym coś porównać nie wiem na przykład ilości spalanego oleju czy warunki w panujące w kurniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dex napisał:

@Mistrz nie do Cb, ale ty z tym twoim 1,49 się nie jaraj i nie pędź szybko do komputera żeby się pochwalić, jak piszesz zużycie to jak już to średnioroczne. Czy wam się coś nie zwiera pod kopułą ? Jak zrobiłeś 1,49 to fajnie, brawo a ile zrobisz jak ci IB (słowo zostało usunięte)ie 30% albo sprzedasz z S po 1,5/kg. Kur*a ludzie spójż jeden z drugim ile inwestujesz w rzut a ile ci zostaje. A jeszcze ile będziesz w dupe jak sie coś (słowo zostało usunięte)ie. 

 

19 minut temu, Mistrz napisał:

Nie no tak szczerze mówiąc obliczenia endzi naprawdę nie trzymają się kupy ja praktycznie wszystko robiąc sam, osiągając takie wyniki, grzejąc kurnik dwa tygodnie, nie lecząc kur wcale, według forumowiczów jestem wręcz nienormalny robiąc to wszystko, ale te koszty tnę już chyba można powiedzieć na maksa i wychodzi mi 5,7 a tu nagle pojawia się ktoś i mówi że wychodzi 4,9 Nie no po prostu brak słów kiedy mi ktoś wciska taki kit zawsze mówię że nie uwierzę póki nie zobaczę no i jeszcze nigdy nie zobaczyłem.

A no chyba że ona pisze o kosztach netto ale to chyba i tak by były za niskie koszty

Dex ma rację - konwersja na poziomie około 1,5 rzadko się zdarza bo i pisklak jakiego kupujemy pozostawia wiele do życzenia. Poza tym IB  potrafi skutecznie rozwalić "system" i jeżeli ktoś nie miał problemów z Izraelem czy wariantem nerkowym niech "chwali pana" i dalej gorliwie modli. Kogo nie ożenili z enterecocami też niech dziękuję opatrzności. Średnioroczne spożycia jak ktoś złapie na poziomie 1,55 powinien dzisiaj się cieszyć. Jak będzie miał 2% upadków ( łącznie) zamiast 10 też niech skacze do góry. Z kilku rzutów na kilku obiektach trudno dzisiaj złapać wyniki jakie miałem 3-4 lata temu. Średniorocznie  na paszy z wytwórni i średnim jakość Iowo pisklaku przyjmuję koszt tylko tych dwóch pozycji około 5 złotych . Fatalne rzuty też każdy miewa więc nie ma co pisać o tych super tylko wyciągać średnia. Mistrzu z całym szacunkiem , ale nie chcę wiedzieć jak wyglada u Ciebie ściółka , ile razy dościelasz i jaki masz z tym z.a.p...ol .  Dwa tygodnie grzania czyli co ? Ptaki zamiast mieć komfort temperaturowy i klimatyczny maja się same ogrzać? Wentylację musisz ograniczyć.... przecież pasza zamiast oddać energię w mięso to idzie na ogrzanie? Ale o.k. każdy ma swój model tuczu tylko  żeby mieć wyniki trzeba ptakom zapewnić warunki. U Ciebie bez grzania i dobrej wentylacji tych warunków w mojej ocenie nie będzie. Żebyśmy mogli mówić o spokojnym życiu z  tej branży i nie pisze o rozpasaniu cenowym to dla spokojności i bez szału cena powinna być na poziomie 6,60-7,0 . I to dzisiaj. Jak podniosą paszę i dojdą nowe rachunki za prąd to będzie nieaktualne. 

Edytowane przez Żeldrob1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co słyszałem to już od ciebie moje kury mają wręcz perfekcyjne warunki jak na dworze jest od 15 do 20 stopni a na kurniku w 14 dobę mam zazwyczaj ustawione 26 to kury bez problemu potrafią sobie tą temperaturę utrzymać nawet w nocy kiedy temperatura spada w okolice pięciu stopni i nie jest duszno nic nie śmierdzi Ja też ciągle mieszam powietrze ruch powietrza jest bardzo ważny w kurniku i naprawdę mocno dosusza ściółkę i pewnie dużo daje to że ciągle dościelam moje kury chodzą ciągle po słomie łapki czyściutkie koszty ogrzewania niskie a czy aż taki zapierdol nie powiedziałbym dościeranie co drugi dzień trwa w zasadzie trzy godziny dościela się zazwyczaj tylko tak do 28 góra 30 doby potem robi się sucho kur jest dużo, grzeją obornik wszystko się zaparza i z dnia na dzień robi się normalnie pustynia na kurniku A poza tym skoro twierdzisz że tym kuom jest tak niedobrze to w takim razie dlaczego rosną tak duże przy tak niskim zużyciu paszy i bez żadnego leczenia latami nie podałem żadnego antybiotyku bo skoro miałyby złe warunki no to chyba wyniki też by były do dupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym dwa tygodnie grzania to ja miałem w poprzednim rzucie. W tym który teraz będę zdawał grzałem trzy tygodnie a w kolejnym pewnie będę grzał ze trzy i pół może nawet do czterech dłużej niż cztery tygodnie nigdy nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz obiekt musi być szczelny jak termos wysokie podciśnienie daje efekt suszenia ściółki nie może być  przeciągu Jak chodzisz po kurniku nie możesz czuć że wpada zimne powietrze z zewnątrz wtedy jest sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku.źw.a 10 stron wypocin produkowane w 5 miesięcy, a jak medox dowalił swoje wyświechtanie bzdety, to 2 strony w 24 godziny wyprodukowaliśta. No to teraz do końca stycznia cena poniżej 5 zyla i się rynek oczyści.... Pozostanie tylko Endzi z kupą kasy na koncie.

A ubojnie będą stały pod jego kurnikiem w kolejce po audiencję. Endzi przyjmie.... albo nie przyjmie. Taki to Pan ! 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mistrz napisał:

Wiesz co słyszałem to już od ciebie moje kury mają wręcz perfekcyjne warunki jak na dworze jest od 15 do 20 stopni a na kurniku w 14 dobę mam zazwyczaj ustawione 26 to kury bez problemu potrafią sobie tą temperaturę utrzymać nawet w nocy kiedy temperatura spada w okolice pięciu stopni i nie jest duszno nic nie śmierdzi Ja też ciągle mieszam powietrze ruch powietrza jest bardzo ważny w kurniku i naprawdę mocno dosusza ściółkę i pewnie dużo daje to że ciągle dościelam moje kury chodzą ciągle po słomie łapki czyściutkie koszty ogrzewania niskie a czy aż taki zapierdol nie powiedziałbym dościeranie co drugi dzień trwa w zasadzie trzy godziny dościela się zazwyczaj tylko tak do 28 góra 30 doby potem robi się sucho kur jest dużo, grzeją obornik wszystko się zaparza i z dnia na dzień robi się normalnie pustynia na kurniku A poza tym skoro twierdzisz że tym kuom jest tak niedobrze to w takim razie dlaczego rosną tak duże przy tak niskim zużyciu paszy i bez żadnego leczenia latami nie podałem żadnego antybiotyku bo skoro miałyby złe warunki no to chyba wyniki też by były do dupy

Wybacz , ale nie podejmę polemiki ....Hoduję od blisko 30 lat i jeżeli ktoś mi pisze , że duża kura , która szczelnie przykrywa ściółkę przez co nie ma z niej odparowania i siłą rzeczy musi się zrobić wilgotno , że ta duża kura powoduje iż na kurniku robi się pustynia to sorry , ale nie mam pytań. Ruch powietrza bez odprowadzenia wilgoci z parowania ptaków i kału ( czyli dobrej wentylacji ) nie powoduje wysuszenia ściółki.  No i jakim cudem bez grzania  , przy wilgotności  zewnętrznej np. 80-90% + z ptaków   chcesz mieć tą Saharę? Ale o.k. dalej nie polemizuję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dalej nie polemizuję dyskutowałem już chyba z dwudziestoma takimi jak ty i wszyscy Odpowiadają mi dokładnie tak jak ty jakoś ja to robię dokładnie tak jak pisałem jest dobrze i wychodzi i się da i nie wiem dlaczego mi przy dużej kurze robi się sucho może dlatego że ja mam na kurniku duże podciśnienie i nisko ustawioną temperaturę moje ptaki jak mają 5 tygodni siedzą zazwyczaj w 17 stopniach A jak dochodzą do 6 to nawet w 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radas nie przypisuj takich zasług medoxowi, to raczej efekt zjazdu cenowego. A aktywność medoksa jak wiemy zawsze sie wówczas wzmaga. Ale w tych jego przerysowanych wizjach krachu zawsze jest uchwycona kwintesencja branży i hodowców...

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Mistrz napisał:

Ja też dalej nie polemizuję dyskutowałem już chyba z dwudziestoma takimi jak ty i wszyscy Odpowiadają mi dokładnie tak jak ty jakoś ja to robię dokładnie tak jak pisałem jest dobrze i wychodzi i się da i nie wiem dlaczego mi przy dużej kurze robi się sucho może dlatego że ja mam na kurniku duże podciśnienie i nisko ustawioną temperaturę moje ptaki jak mają 5 tygodni siedzą zazwyczaj w 17 stopniach A jak dochodzą do 6 to nawet w 15

Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że ty masz kurnik w Farming Simulator ( taka gra komputerowa w która gra mój 7 letni syn )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Endzi napisał:

Nikt się nie gniewa, wszyscy wiedzą że jesteś tutaj lokalnym błazen razem z tym Krachmen. 

Dziękuję za uznanie 😂zawsze to lepiej byc "błaznem" i bawić gawiedź twojego pokroju niż szumowiną , takim  drobiarskim "kolaborantem" , nie wiem może " cedrobowskim koniem trojańskim"😂Ze mnie mozna się śmiać, a na ludzi twojego pokroju pluje się 😡  a podana cena pasz cedrobu to ...ściema!!!! 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...